Kateri zunanji disk in USB ključ

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
http://www.mimovrste.com/pomnilniske-kartice/sony-sd-kartica-32gb-94mbs

Ta sony je cenovno dokaj ugodna, 94mb/s...te številke dejansko držijo ali je treba testirat...rabim za backup večjih grafičnih fajlov, ki jih uporabljam občasno....drugače bo kartica v laptopu kot dodatni disk za določene datoteke, ki se uporabljajo parkrat letno

Preveri tudi kako je z SD karticami v tvojem čitalcu kartic. Ponekod kartica kar precej ven gleda in lahko da te bo to motilo.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
SouthPark, tista od Sandiska pa potem je dejansko 30 MB/s?
Če že kupujem, bi rad neko solidno zadevo...

Philips, ni panike, skrita, da sploh ne veš, da jo imaš...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zelo je odvisno od naprave, ki bere oz. piše na kartico - lahko so hitrosti vse od 8 MB/s do 30 in več MB/s na napravi, ki podpira UHS.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Najprej točno preveri kaki čitalec kartic imaš vgrajen in probaj najti kak benchmark. Recimo na mojem čitalcu v prenosniku ne dosežem hitrosti nad ~10MB/s pa če dam not še ne vem kako hitro kartico.

Ker potem mogoče nima smisla kupovati hitrejših (dražjih) kartic, če jih ne moreš izkoristiti.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ja, ampak fora te akrtice mi je v tem, da imam dodatni disk, ker imam 256 Gb SSD disk v laptopu in želim kartico, da imam backup določenih stvari na tej kartici, ki pa je ne želim jemati ven nonstop...

kaki benchmark naj uporabim, ker če ne bo čitalec dovolil velike hitrosti, potem res nima smisla kupit ne vem kake kartice...imam pa v avtu eno spodobno kartico, bi s tisto stestiral. Prosim, če mi nekdo samo napiše kako stestiram hitrost oziroma s čim ...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Dovolj je že da na kartico zapišeš nek večji fajl in ga nato prekopiraš nazaj. Tako boš videl tako hitrost pisanja in branja. Lahko pa inštaliraš tudi poljuben disk benchmark program.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Od kdaj so čitalci ratali ozko grlo? Je to dejansko res, da je od čitalca odvisno kako hitro prebere kartico oz. kaj zapiše na njo?
Jaz sem vedno mislil da ja kartica tista zadeva, ki upočasnjuje prenos.

Če je res toliko odvisno od čitalca, zakaj potem pri čitalcih ni nobenih podatkov, s kakšno hitrostjo berejo oz. zapisujejo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja poceni čitalci sigurno ne bodo zmogli 100MB/s. Če ne drugo ti je omejitev lahko že USB 2.0. Če ima čitalec USB 3.0, potem lahko pričakuješ da bo malenkost hitrejši (sicer nima smisla da uporablja USB 3.0).

Enako je pri diskih. Včasih so bili diski ozko grlo, zdaj pa je ozko grlo kar SATA vmesnik. SATA 3 ima omejitev 600MB/s, kar SSDji gladko presežejo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
KSZ
Od kdaj so čitalci ratali ozko grlo? Je to dejansko res, da je od čitalca odvisno kako hitro prebere kartico oz. kaj zapiše na njo?
Jaz sem vedno mislil da ja kartica tista zadeva, ki upočasnjuje prenos.

Če je res toliko odvisno od čitalca, zakaj potem pri čitalcih ni nobenih podatkov, s kakšno hitrostjo berejo oz. zapisujejo?

Že iz časov Compact Flash kartic.

Čitalec mora podpirat isti standard, kot kartica, da se izkoristi max prenos drugače je pač hitrost omejena.

V drobnem tisku piše.

Sedaj sta med najhitrejšima RDF8 (multicard), oz. RDF5 (samo SD), firma Transcend.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-ThinkPad-S531-Ultrabook.101772.0.html

kje na tem prenosniku je disk, če pogledaš fotko odprtega? tam zgoraj desno, ko piše M2, ali spodaj levo, ko je srebrna škatlica?

There is also an additional empty M.2 slot for another SSD. Less expensive configurations are equipped with a conventional hard drive with an SSD cache module in the M.2 slot.

Če prav razumem bi naj bila dva priključka za disk? Če je tako, potem bi raje dokupil samo še en SSD disk 120 gb...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Srebrna škatlica je disk (SSD pri tem), tisti M2XL5 pa je del baterije. Na sliki mislim, da se ne vidi priklopa, je pa M.2 SSD samo kartica, manjša od kreditne. Samo ne pozabi pred nakupom preverit točne dimenzije, ki ti paše not, ker so različnih dolžin.