Zunanji trdi disk za varnostno kopiranje

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
jest sem imel I-drive, 5TB, 70€ na leto. Dela tudi image sistemskega diska + backup diska, kjer so delovne zadeve

1x me je rešil, ko sem se neki preveč igral in zasral na koncu... takrat je 70€ malenkost.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Samo na ZS da ne bo kake samo reklame. Je pa primerno za MSP kot velika podjetja ali posameznike. Z potrebami po varnem shranjevanju na remote lokaciji.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Napiši na zs:
Posameznik, podjetje:
kontaktna oseba:
Kontakt:
količina podatkov:
Kateri sistemi tečejo na računalnikih, ki se bodo backupiral zaradi programske opreme za restore in spremljanje backupa potrebujem ta info:
sam sistem se ne arhivira temveč relevantni podatki, imate popoln nadzor, kaj in kako ter kdaj:


Je pa tako kot sem rekel se preračunava se glede na dejansko stanje porabe backupa. Lahko imaš 1G ali 100T podatkov plačaš toliko kot porabiš arhivi so v Švici ni neka zajebancija, ki bo šla danes juter zugrunt. So velike firme odzadaj, ki prav tako arhivirajo, tu. Kot razni zavodi, države itd.
Kdor rabi bo pisal.

lp.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kater SW za doma, da se naredi image C particije, za primer, ko crkne disk, da se vstavi novega in piči dalje?

Ali se lahko image naredi na disk, ki se ga že uporablja za backup ali bo vse formatiralo?

Hvala

lp
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Jaz v službi uporabljam AOMEI Backupper.
Najprej sem kupil eno licenco za cca. 60€.
Malo razmišljam, če bi še eno za drugega, da se ne bom ukvarjal s cracki, namestim trial, skoraj plačam, se nato premislim, dam uninstall in mi ponudi polovično ceno. Seveda sem vzel. :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kater SW za doma, da se naredi image C particije, za primer, ko crkne disk, da se vstavi novega in piči dalje?

Ali se lahko image naredi na disk, ki se ga že uporablja za backup ali bo vse formatiralo?

Hvala

lp
Jaz sem kar v Task Managerju napravil task preko komande wbadmin, pa mi vsak mesec avtomatsko napravi backup C: particije na zunanji disk.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda je sprejemljivo, ker se dela preko shadow copy in ti tudi naredi image v obliki virtualnega diska .vhdx
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Ah, imaš oblak, par njih, potem pa še zunanji disk ali dva, pa...
Vse se da shranit in vse ne more "crknit"...
Samo od tebe (in €, ki si jih pripravljen dat) je odvisno, kaj, kako in kje shranjuješ...
Ja, redundancy is key. Ampak tipičen user tega ne ve, in potem backupa vse na en random cloud brez lokalnih kopij in k cloud ponikne, v jok in na drevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Vedno imej lokalno in se nekje ne samo lokalno in mislit disk ze ne bo crknu je v omari ko ga bos najbolj rabil bo najprej stala.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
sej ni treba restorat pomoje. priklopis disk in zalaufas. ce image sistema, more sistem zalaufat bp.