Zunanji disk s priklopom za TV

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Zanima me, ali kdo že ima izkušnje z zunanjim trdim diskom, ki ga je možno priklopit tudi na tv.
Sem ga gledal v Big bangu in moram reči, da mi je zelo interesanten.
Mi lahko kdo napiše, če ta povezava s tv res v redu deluje in mi zato ne bi bilo potrebno kupit dvd playerja. Ali je to samo novost, ki ima še en kup porodnih težav.

Hvala

lp
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Verjetno imaš v mislih nekaj takega . Sicer ga sam nimam, ampak pomoje kakšnih hudih problemov tukaj ne bo. Tudi "tehnologija" ni nova...
Bi pa jst na tvojem mestu pogledal še za kakšnimi kombinacijami DVD playerjev z vgrajenimi trdimi diski. Ker če imaš samo 120G disk ne moreš pol gledat nobenga filma direktno s DVD-ja, kar pa zna bit nadležno.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
V bistu sem mislim bolj na nekaj takega .

Najprej sem iskal samo zunanji disk za arhiv in dodatno shranjevanje. Potem pa so mi v big bangu pokazali takšnega in sem sedaj v dilemi ali kupim:
- zunanji trdi disk + dvd predvajalnik za k televiziji
- takšen disk kot je na linku

lp
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Odvisno za kaj boš uporabljal. Če veliko gledaš kupljene DVD-je (zravn časopisa ipd...) boš moral vsak film zripat na računalnik in potem prenest na ta disk. Æe večinoma gledaš dvixe bo tole bolj prav prišlo... Pozanimaj se kako je s predvajanjem podnapisov pri dvixih, če podpirajo šumnike itd (na njihovi uradni strani ni nič na to temo napisanega).

Presodi pač koliko uporabljaš DVD predvajalnik in na kakšen način. Cena prenosni disk + poceni dvix player je približno enaka kot ta disk s priklopom na računalnik.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
podnapisi, šumniki, .vob in hd filmi, 5.1 zvok, upgrade... vsaj men so te stvari zelo pomembne, da jih tak predvajalnik zna predvajat.
na forumu računalniških novic je tudi bila debata, pa je par linkov, tko da si lahko še tam mal pogledaš.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Sam sem tudi premišljeval o takšni kombinaciji.
Zadnjič v Media Markt v Grazu, sem videl lepo število takšnih diskov.
Celo IcyBox je imel, vendar samo ohišje.
Po specifikacijah je kar spodbudno, vendar je potreben preizkus v praksi...šumniki, podpora...