Zunanji disk noče odstraniti

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Zanima me kaj je narobe, zunanji disk sem formatiral v NTFS. Ko ga priklopim deluje BP, lahko prenašam podatke, vendar nastane problem, ko ga poizkusim varno odstraniti z PC. Napiše mi opozorilo da ni mogoče varno odstraniti, ne glede na to da se na disk ali z njega ne prenašajo podatki. Tako potem ugasnem disk skupaj z PC, ali je to kaj narobe, ter prosim za nasvet kaj storiti da se ga bo dalo varno odstraniti?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

En program ti očitno še piše/bere po disku. Morda tudi kakšno indeksiranje....


Če ugasneš računalnik, se najprej zaustavijo vsi procesi in se disk šele potem ugasne, tako da to ne more škodit.
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
to se tudi meni podobno dogaja pri enem usb-ključku, nikakor se noče izklopiti
confused-1.gif
LPWWY
p.s. imam jih več vendar je samo pri tem problem
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.978
5.400
113
Pri mojem prenosnem se občasno tud to pojavi......recimo dam remove Trekstor G: pa me zavrne......

Pol pa stisnem po veji navzgor pa dam direkt remove USB hub pa mi ga ugasne...

se pa včasih tud zgodi da tud tko noče...pol ponavad ugasnem comp pa takrat izklopim
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.308
63
48
Meni se to ponavadi zgodi, če v explorerju imam odprte datoteke na zunanjem disku. Potem ko explorer ugasnem, počakam par sekund in potem lahko brez problema odlogiram
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Nekateri programi (recimo uTorrent) laufajo še potem, ki jih zapreš in okno izgine. Tudi kako minuto.

So prav programi, ki to povedo, kdo še uporablja disk. (ne vem zdaj nobenega na pamet).