Žrtev radarja kranjskega redarstva

jello

Guru
22. sep 2008
9.737
3.600
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Je avto nate pisan? Če ni, naj si lastnik priskrbi dokaz, da v tem času ni vozil in je to to. Pritožba uspe.

Ne bo držalo. Že nekaj časa je lastnik v primeru, da ni bil voznik, dolžan sporočiti kdo točno je voznik dejansko bil, drugače sam nosi posledice oz. plača kazen.

Sedi cvek.

Tole velja samo za pravne osebe. Za fizične pa nikakor ne. Pri meni je bil recimo dovolj izpis pristopne kontrole v službi, kjer je bilo jasno vidno da sem bil v času prekrška 50km stran od kraja meritve. Letos aprila.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.737
3.600
113
Kdo, kaj in koga izkorišča? Kvečjemu obratno, namreč da se položnice pošiljajo nič krivim in nič dolžnim (sem ne štejem pritožb v stilu "ne velja ker je bil radar parkiran na travi" ali "redar je imel kapo postrani").

Tudi jaz upam da čimprej popravijo. Tako da začnejo kaznovat na mestu in ne bo nobenega problema več (analize fotk, ugotavljanja ali je to janez ali ne mogoče micka z brki, brskanja po evidencah,.....).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Če folk naredi CPP prekršek, naj plača. Na licu mesta bi bilo bolje, pa tako kot Hrvatje, da plača Policiji, ki imajo še POS terminal s sabo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.786
2.088
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Je avto nate pisan? Če ni, naj si lastnik priskrbi dokaz, da v tem času ni vozil in je to to. Pritožba uspe.

Ne bo držalo. Že nekaj časa je lastnik v primeru, da ni bil voznik, dolžan sporočiti kdo točno je voznik dejansko bil, drugače sam nosi posledice oz. plača kazen.

če je kdo od tvojih ožjih jim nisi dolžan podati podatke
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.012
1.117
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Je avto nate pisan? Če ni, naj si lastnik priskrbi dokaz, da v tem času ni vozil in je to to. Pritožba uspe.

Ne bo držalo. Že nekaj časa je lastnik v primeru, da ni bil voznik, dolžan sporočiti kdo točno je voznik dejansko bil, drugače sam nosi posledice oz. plača kazen.

Joooj ne, pa ne že spet ta fora
bonk.gif

To smo pa že tolikokrat obdelali, dokazali da ni res itd..., da mi res ni jasno, da kdo tule še kaj takega napiše. Sploh pa ne ti, jeb'emti!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.012
1.117
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Je avto nate pisan? Če ni, naj si lastnik priskrbi dokaz, da v tem času ni vozil in je to to. Pritožba uspe.

Ne bo držalo. Že nekaj časa je lastnik v primeru, da ni bil voznik, dolžan sporočiti kdo točno je voznik dejansko bil, drugače sam nosi posledice oz. plača kazen.

Sedi cvek.

Tole velja samo za pravne osebe. .

Za pravne osebe (torej odg. osebo pravne osebe) to velja čisto enako kot za fizične.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.737
3.600
113
OK, kazen pride na firmo, kjer se znotraj dogovorijo kdo je vozil. Pik potem ne dobi nihče al kako? Kaj je s tistim pismom o razjasnitvi (okoliščin) o prekršku? Jaz tega recimo nisem dobil (šlo je za PP, ne za redarstvo).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Denarja manjka v občinskem prašičku...
rolleyes-1.gif


..ampak oni seveda delajo po zakonu in skladno s predpisi
smirk-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Shaban pravi:
ksz

Kaj pa dogaja KR redarjem
13.gif

Nekdo je zasikal da je tist pločnik kao varna pot za šolo in pokliče redarje takoj, ko je nekdo parkiran na pločniku. V bistvu pa po mojem mnenju tisti pločnik ni edini možni dostop do šole ampak se čisto varno da iti drugje, celo bližje.
Če mene vprašaš bi tam morali mal poostriti pristop na t.i. peš cono med vrtci in šolo, ker ob času ko se otroke oddaja in prevzema v vrtcih, mame in očki tako divjajo naokoli, da je joj. Sploh v Mojco tisti, ki imajo otroke v razvojnem oddelku. Prinori z novim SUVjem (en konkreten primer z VW Touranom bele barave) in ti moraš odskakovati, parkira direktno pred vrati oddelka in odskaklja s čisto mobilnim otrokom v vrtec. Enemu takemu se je morala žena pozimi odmakniti v kup odkidanega snega, da ni povozil nje in 2-letne hčerke. Ampak mi moramo razumeti, ker on(a) ima pa otroka s posebnimi potrebami. Pomoje so posebne potrebe nekje drugje... To, da bo nekdo drug (jaz konkretno
evil.gif
) moral od jeseni dostavljati v ta vrtec 3 otroke, od tega dve, ki komaj racata in eno, ki jo je ravno tako potrebno paziti, da ne stopi pred drveč avto na peš coni, pa te ljudi ne zanima sploh.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.786
2.088
113
za šankom
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
To je problem kupcev ne policije/redarstva.

do sedaj 20 let to ni bil problem ničesar.na balkanu se pač problemi tako rešujejo.v evropi pa prvo poskrbijo za dovolj parkinih mest za prebivalce potem pa delijo kazni če pride do kršitev
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.786
2.088
113
za šankom
trenutno je lastnik vseh javnih površin na planini občina.5k€ za parkirplac ni veliko.še psoebej če veš da te bo nadaljnih 40let vedno čakalo prosto parkirno mesto ki bo dovolj široko za normalno parkiranje ter vstop in izstop iz avta