Zonta, Dars in odpad

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ono, ko iz smeti sestaviš ... kwa pa vem, tricikelj in potem ekipe med seboj merijo, na kolikšni razdalji se je kateri razpadel. :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Aja. Hja, jaz sem rabil rezervni del za avto :) in ga tudi dobil. Na triciklje se pa ne spoznam.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:D

Da se vrnem na temo, vedno mi ravno to očitate ...
A ni žalostno, da je Žonta prodal svojo firmo z imenom vred, kupec pa zadevo pognal v gnojišče. Cela Slovenija se naslaja ob zgodbi.

Če bi že prodal svojo firmo - imena pa nebi prodal zraven. :confused: Vsaj lastnega ne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Zonta ni nic prodal. Zonta je sel v stecaj (zaradi pohlepa) in je Festajn zadevo kupil iz stecajne mase
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Z imenom vred?
Tega ne verjamem. Svojega imena niti hudiču ne boš šel - niti prodat, niti poklonit, četudi je šla firma v stečaj.

:sprasujemse: , razen če se je zlati deček zavestno odpovedal svojemu priimku in zadevo dejansko prodal.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.325
113
v lokalni ostariji
Z imenom vred?
Tega ne verjamem. Svojega imena niti hudiču ne boš šel - niti prodat, niti poklonit, četudi je šla firma v stečaj.

:sprasujemse: , razen če se je zlati deček zavestno odpovedal svojemu priimku in zadevo dejansko prodal.
Porka dus demz. Ko odpres demz d.o.o in podjetje propade je v stecajni maši tudi ime "demZ d.o.o "... in lahko jaz ga kupim pa sem demz :) kapiras?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pa se firma kot poslovni subjekt sploh lahko proda brez imena? Blagovne znamke in ostalo imetje se lahko proda posebej, samo ime firme pa najbrž ne. Ali pač?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Pa se firma kot poslovni subjekt sploh lahko proda brez imena? Blagovne znamke in ostalo imetje se lahko proda posebej, samo ime firme pa najbrž ne. Ali pač?
Saj “firma” je dejansko ime podjetja :)

pac zamenjas ime/firmo po nakupu. Ampak tu je bil interes obdrzat tudi ime, ker je ze bilo uveljavljeno...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Porka dus demz. Ko odpres demz d.o.o in podjetje propade je v stecajni maši tudi ime "demZ d.o.o "... in lahko jaz ga kupim pa sem demz :) kapiras?

Ja, ... to gre. Razumem, da sta stečaj ali likvidacija povsem različna pojma. Toda vseeno, iz stečajne mase kupiš firmo "Žonta" kot blagovno znamko?
Niti pod približno mi to ne gre noter. Če drugega ne, svojega imena, pa čeprav je šla firma v stečaj.

Ne vem, tega pač nisem prerastel. Nikoli si ne znam predstavljati, da bi prodal svoje ime. Z njim sedaj gospodari nekdo drug kot "prasica z mehom" in ga maže pred očmi vsega sveta. Umažeš pa ime samo enkrat, pa je za sto let umazano. Nobeno opravičilo ali poravnava tega ne izbriše.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Točno zaradi tega razmišljanja sem že pred kakimi 15 leti na internetu zakupil in rezerviral svoje ime. Nihče ga ne more koristiti, niti najožja žlahta ne, čeprav se enako pišejo kot jaz. Zadevo obnavljam na 5 let, od nje nimam praktično nič, toda v ponos mi pa je.
 
  • Haha
Reactions: XXXL, B81 in cappy

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Ja, ... to gre. Razumem, da sta stečaj ali likvidacija povsem različna pojma. Toda vseeno, iz stečajne mase kupiš firmo "Žonta" kot blagovno znamko?
Niti pod približno mi to ne gre noter. Če drugega ne, svojega imena, pa čeprav je šla firma v stečaj.

Ne vem, tega pač nisem prerastel. Nikoli si ne znam predstavljati, da bi prodal svoje ime. Z njim sedaj gospodari nekdo drug kot "prasica z mehom" in ga maže pred očmi vsega sveta. Umažeš pa ime samo enkrat, pa je za sto let umazano. Nobeno opravičilo ali poravnava tega ne izbriše.

O moj bog pa kje ti žviš...

Saj podjetje ni Demz Marko z tvojo sliko, ampak samo pravni subjekt... po tvojem bi človek če zafura firmo naredit še samomor, ker če je že umazal in uničil firmo z svojim imenom, potem tudi sam ni več vreden živeti, ali kaj?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Točno zaradi tega razmišljanja sem že pred kakimi 15 leti na internetu zakupil in rezerviral svoje ime. Nihče ga ne more koristiti, niti najožja žlahta ne, čeprav se enako pišejo kot jaz. Zadevo obnavljam na 5 let, od nje nimam praktično nič, toda v ponos mi pa je.


O fak, pa ta ponos... razloži kaj je pri tem takega da si lahko ponosen na to?

Razen tvoj strah, da boš izginil, takoj ko umreš?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Točno zaradi tega razmišljanja sem že pred kakimi 15 leti na internetu zakupil in rezerviral svoje ime. Nihče ga ne more koristiti, niti najožja žlahta ne, čeprav se enako pišejo kot jaz. Zadevo obnavljam na 5 let, od nje nimam praktično nič, toda v ponos mi pa je.
seveda si.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

O moj bog pa kje ti žviš...

Saj podjetje ni Demz Marko z tvojo sliko, ampak samo pravni subjekt... po tvojem bi človek če zafura firmo naredit še samomor, ker če je že umazal in uničil firmo z svojim imenom, potem tudi sam ni več vreden živeti, ali kaj?

Ja. Precej podobno razmišljam. Če zavozim svojo firmo, si predstavljam kot da bi svojega otroka vrgel v prepad.
V življenju se pa itak marsikaj dogaja, toda - da bi izpostavil svoje ime hijenam, pa niti pod razno. Tega si ne predstavljam, žal.

Oz. vse bom naredil, da do česa podobnega ne pride, pa četudi me košta življenja. To je resna stvar.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Ja. Precej podobno razmišljam. Če zavozim svojo firmo, si predstavljam kot da bi svojega otroka vrgel v prepad.
V življenju se pa itak marsikaj dogaja, toda - da bi izpostavil svoje ime hijenam, pa niti pod razno. Tega si ne predstavljam, žal.

Oz. vse bom naredil, da do česa podobnega ne pride, pa četudi me košta življenja. To je resna stvar.
Tole je tipicno razmisljanje slovenskega podjetnika.
Prakticno ni strategije zadaj, amapak to sem jaz rodil, to je moje. Pa ce tudi crkne.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Preden zuafuraš firmo jo preimenuješ:
- zaščitiš svoje ime
- v stečaj gre firma novoime d.o.o.
Super ideja, vendar se tega nisem spomnil jaz, to so delali Orionovci redno s svojimi firmami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nima smisla "strategije" in podobne stvari. Če se nisi lotil posla s čistim srcem, je to vse drugo, samo stabilna firma ne.
Čast je pa čast. Da bi pa še ime umazal ... lejte, nisem samo jaz, ki sem zavozil. Je še kopica ljudi okoli mene, ki bodo ostali in bodo zaradi zlorabljenega imena postali omadeževani.

Ne, nekaterih stvari si ne predstavljam in si jih niti nočem. Imam pač neka svoja merila.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Točno zaradi tega razmišljanja sem že pred kakimi 15 leti na internetu zakupil in rezerviral svoje ime. Nihče ga ne more koristiti, niti najožja žlahta ne, čeprav se enako pišejo kot jaz. Zadevo obnavljam na 5 let, od nje nimam praktično nič, toda v ponos mi pa je.
Kok pa placujes za vse .si, .eu, .com, .org, in se ostalih 200+ domen?

sej to je neverjetno kok se ti uspe zblamirat v enem dnevu :)
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in tomi