zlato - prodaja?

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
In kaj ti pove recimo če se nekdo pripelje na razgovor v Mercedesu E klasi in armanijevi obleki in kreditom za oba ? To ti je jaki biznismen :D Mah .. kot sem reku. Točno ta amerikanizacija nas je nekam pripeljala. Zakreditirani do vratu za 30 let, zato, da dobimo šiht mormo kupit nov avto :D Pa daaaaajjj .. :D Nena me smej .. o mlečnosti pa neboma
wink-1.gif


in da navežem na temo, točno ta način razmišljanja je posledica tega, da se že 3 leta pogovarjamo o zlatu
wink-1.gif
Ko smo se mi začeli se je pisalo leto 2004, in noben ni hotel slišati karkoli o zlatu, saj je stagniralo, vse ostalo pa rastlo :D

LP M .


 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Sej zato je pa tako kot je v Sloveniji, ker obstajajo taki kot ti, ki dajejo na ''ugled''. Čim večja Mečka, Armani obleka, pa Rolex ura in takoj pade posel. Zato so pa SCT-ji in vsi ostali lepo furali, ker so prišli v oblekah do naročnika, pol pa podizvajalce, kateri ne poznajo oblek najemali in potegnili lepo provizijo.
stupid-1.gif
Za posel so glavne reference (uspešne), katere se preveri, cenovna konkurenčnost (to nujno NE pomeni, da je najbolj poceni) in pa stabilnost podjetja. Se strinjam, da mora minimalni standard obstajat, tako da če se gre za posel par 100k EUR, potem je fajn, če ne pride ravno v Cliu, ampak bo kakšna Insignia, Passat več kot dovolj. Ker to kaže, da razmišlja o poslu in ne o ''ugledu''.

Malo si poglej s čim se vozi okrog direktor Strabaga v Sloveniji in s čim so se vozili Hilda in kompanija. No, če mene vprašaš mi je kristalno jasno s kom bi raje delal posel, pa čeprav se direktor Strabaga pripelje z Insignio za 30 jurčkov in ne Mečko za 200 jurčkov.

In btw. tista firma, katera ni vzela tvojega kolega z dolgimi lasmi si je zajeb. 1 leto, ko bi lahko imela odličnega sodelavca. In ja, če sodijo po izgledu pač tako je. Malo poglej po kakšnih geekih, kateri so razvili nove uspešne zadeve. Sem prepričan, da si vse firme, katere so jih zavrnile, pulijo lase. No, pri nas ne, ker se jim itak jeb.e...
grin1.gif


Aja, pa še meni osebno najlepši izgovor, zakaj imajo podjetniki kvazi hude avte na lizing. Zato, da gre v stroške in si zmanjšajo davke. Meni to pove zgolj to, da nima niti najmanjše ideje, kako bi svoj posel fural in ga razvil. Ker če bi imel, bi ves dobiček vložil v razvoj, ne pa v avto.
aplauz.gif
Ampak ja, tako pač je v Sloveniji. Vi kar poslujte s kvazi ''uglednimi'' podjetji, jaz bom pa raje s tistimi, katere mi nudijo preverjeno kakovost za pošteno ceno, pa tudi če bo prišel dolgolasec do mene...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Ti bi delal tako, če bi bil na položaju pa nisi, heh; In nisem se jaz tega spomnil tako pač je in če si v takšnih vodah, kot sem rekel 3/4 je prvi vtis;( to je od avtomobila, obleke, urejenosti....), potem se gre pa na vse ostalo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Ti bi delal tako, če bi bil na položaju pa nisi, heh; In nisem se jaz tega spomnil tako pač je in če si v takšnih vodah, kot sem rekel 3/4 je prvi vtis;( to je od avtomobila, obleke, urejenosti....), potem se gre pa na vse ostalo.
Imaš prav, jaz sem tam en klošarče, kateri sanja
evil.gif
.
Kot sem omenil je važen zgolj tisti minimum, ker recimo klošarju res ne bi zaupal, da bo kaj naredil. Ampak zame in tudi za precej podjetij, katera delajo konkurenčno in so v privat lastnini je to dovolj. Za državne uradnike in državna podjetja pa morajo res biti Mečke, Rolexi in podkupnine, da kaj dobiš za delat. No, uživaj tam, jaz to raje prepuščam ''uglednežem''.
hysterical-1.gif
.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
žalosten je ta svet, z jordanom na čelu... je pa to tipišno post komunazajrsko razmišljanje.

Ugled ja, ampak za kakšno ceno. Fake ugled je pa itak domena Klošarja in Malcoma...z njim se lahko Jordan prepucava.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Pa mislim???? Sem napisal, da sem slučajno jaz takšen? Napisal sem kako pač je in predvidevam da bo tudi v nadaljnje tako, kaj čmo en sam tega ne bo spremenil. Tudi sam se s tem ne strinjam!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
ni tako, včasih je bilo tako..danes mogoče naredi vtis, posla pa zagotovo ne, mora z tam vtisom biti tudi ostalo na mestu. Jepa res da če si uspešen in imaš rad lepe stvari, boš imel lepo obleko in lep avto.. tukaj pa ni nobene znanosti. Ampak naredit z nekom posel ker nvozi 5let starega passata in ne nove S klasso je pa mimo. Verjemi, dandanes prej izgubiš posel spreseravanjem, vsaj tako je v naši branži, kjer se dejansko dela.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Fak prokleti nakladači, odprite si svojo temo, to svinjarijo zadnjih 20 objav pa pobrisat!!!!!!!! ne spada sem not..... kot je reko nekdo, jeb*al vam joc amsterdam mater pa privatniki in e klase, a vsem se vam sline cedijo ko to gledate pa vedno najbolj pametni zraven vsega a edino zlato ki ga ma večina v familiji je babico z tremi zlatimi zobami, strokovnjaki...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
no no, govori zase
smile-1.gif
v glavnem za zdaj zlato šparamo dalje,ta bo nazaj ontopic :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Fak prokleti nakladači, odprite si svojo temo, to svinjarijo zadnjih 20 objav pa pobrisat!!!!!!!! ne spada sem not..... kot je reko nekdo, jeb*al vam joc amsterdam mater pa privatniki in e klase, a vsem se vam sline cedijo ko to gledate pa vedno najbolj pametni zraven vsega a edino zlato ki ga ma večina v familiji je babico z tremi zlatimi zobami, strokovnjaki...
Mah, jaz zavidam sam tistim, kateri imajo prejšnjega A6
evil.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:Verjemi, dandanes prej izgubiš posel spreseravanjem, vsaj tako je v naši branži, kjer se dejansko dela.
To sicer zidarji in podobni vedo že od zmeraj. Ko se dogovarja za posel pride z zjahanim Golfom II D, ko pride po dnar pa z nov Mečko.
grin1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Pa daj nehaj pisati neumnosti no, zlato se uporablja v industriji, večinoma kot nakit, veliko pa v visoki industirji za tehnološke presežke. Največ v elektroniki, računalništvu, zobozdravstvene storitve, lahko tudi v zdracvstvu pri zdravljenju zelo specifičnih bolezni, zelo pomembno je pri izdelavi steklenih površin, predvsem se pa daje zlato tam, kje se želi nekdo izprsiti in tega je v svetu v neomjenih količinah. Cerkve, hrami, džamije so najboljši kupci zlata. Poženi malo googla, preden napišeš suvereno sporočilo.

Ce ti tako pravis. Bumbar
evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Lej, revček si, usmiljenja vreden. Čas bo svoje pokazal. Argument pa imaš na nivoju retardiranca iz večerne šole.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Pomebno je, da sem jaz bumbar.
wink-1.gif

Tako pise ob tvojem imenu na forumu, Bumbar. Sicer ti lepo pase, povsem v skladu s tvojo mentalno kapaciteto
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Pomebno je, da sem jaz bumbar.
wink-1.gif

Tako pise ob tvojem imenu na forumu, Bumbar. Sicer ti lepo pase, povsem v skladu s tvojo mentalno kapaciteto
wink-1.gif

Dobro jutro mešanček. Čeprav je zate omejenca, beseda bumbar, žaljivka, je zame veliko več. Pomen ti bo ostal skrit, tako kot nekatere osnove življenja in gibanja ekonomskih krivulj, velum.
hysterical-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Dobro jutro mešanček. Čeprav je zate omejenca, beseda bumbar, žaljivka, je zame veliko več. Pomen ti bo ostal skrit, tako kot nekatere osnove življenja in gibanja ekonomskih krivulj, velum.
hysterical-1.gif

... je napisal "velum"
hysterical-1.gif


Poglej fucktard: zdajle te bom koncno postavil na ignore, kamor sodis skupaj s sintetikom in se eno ali dvema perlama. Nakladanja ti ne zamerim pretirano, ker imbecil tvoje baze, ki ni od blizu videl niti e-ja od ekonomije, kakopak ne more razpravljati o teh zadevah, mi je pa dokoncno presedlo vse nabijanje in zmerjanje, ki ga serviras ob tem, da bi s tem prikril manjko argumentov (ter, ironicno, tako le se dodatno dokazes, da zares nimas pojma o stvareh, o katerih blebeces, sicer bi pac nastopil z argumenti, kot sem poskusal jaz).

Ker moderatorja to tvoje zmerjanje ne gane, se bom tokrat tudi sam ponizal na tvoj nivo in serviral tole porcijo samo zate
wink-1.gif