zlato - prodaja?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
se splača zdaj to prodat, ali še bo kaj eksttremno nabijalo v +? v par mesecih sem je naredil lep donos.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
tega pa res noben ne ve. potrebuješ jasnovidce
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Skoraj sigurno se pričakuje korekcija. Kot so ti že napisali, zadeva je precej visoko in sedaj se jo splača prodati, če potrebuješ denar. Je pa ta vrednost najvišja doslej, tudi z vključeno inflacijo. Če ravno ne potrebuješ denarja, jaz osebno ne bi prodajal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
pač rahlo me je premamila razlika med tistim kar sem kupil in tem kar je zdaj...imam pa občutek da raje preden fejst pade bo bolj zamrznjena ta vrednost okol 40€
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
... v par mesecih sem je naredil lep donos.
Donos boš naredil, ko boš zlato prodal! Do tedaj je to samo strošek
wink-1.gif

Če si dosegel cilj, ki si si ga postavil ob nakupu - prodaj!
Lepo je raslo - lahko, da bo raslo še naprej (strah pred zlomom dolarja, eura, ... sili zlato še višje), bolj verjetno oz. tehnično gledano pa bo prišlo do popravka. Kdaj? Uganka ...

Če bo raslo še naprej, boš pač rekel [censored] ga - cilj sem dosegel. Če bo padlo - se boš tolkel po glavi.

P.S.: Lahko pa ga pol ali več prodaš, ostalo pa pustiš.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
ja maš prav, v štartu si pa nisem cilja zadal, če bi si ga, bi bilo lažje
smile-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Te bom drugače vprašal - si zadovoljen s trenutnim doprinosom?
V parih mesecih si zaslužil (ko boš prodal) 10-15%.
Na banki bi toliko "zaslužil" v parih letih.
wink-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Humm .. poanta naložbe v zlato NI ustvarjanje dobička , ampak ohranjanje vrednosti premoženja ko SE BO nehalo zaupanje v današnji fiat $$$ . Vsak naj se odloči sam, samo takrat bo vredno le, kar imaš v fizičnega roki in ne kaj imaš na banki ali v papirnatih bankovcih, ki bodo brez vrednosti. Naj bo to premog, nafta, pšenica, srebro ali zlato .. ( poanta, da je to zlato je samo v tem, da ni problematično za skladiščenje in nima roka trajanja. )

Za špekulacije in povečevanje navideznega premoženja je ogromno drugih veliko bolj donosnih opcij.

LP M .
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Ja .... s takim razmišljanjem se pumpa zlato v višave.
Ohranjanje vrednosti premoženja ... to so govorili tudi leta 1979 (80) in kupovali zlato po 800 ... no 30 let so rabili, da so prišli na 0.
Zato sem ga vprašal kakšen je bil njegov cilj (namen) ob nakupu.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
change the picture to BIG ! Pa malo poglej kje je fora 35$/ounce joj .

Dejte malo bolj praktično razmišljat. Kaj ti recimo pomaga naredit zdaj 20 % plusa, pa dat vezat pa naredit še tam nekaj malega, ko BO ( DEFINITIVNO- ni druge ) inflacija 200 ali celo 2000 % ... pa ne na letni ravni.

Sploh ko imaš na najbolj odgovornih mestih takšne ljudi :

We can always print money.

In zakaj bi jaz kaj pumpal ? Imam kar imam, sem prodal, ko sem in sem kupil, ko sem .... pa je bilo tega že nekaj let. Kot sem reku. Nobenemu ne svetujem, nobenga ne pumpam, sploh pa ne zlata, ker je kot sem že reku zame stvar, ki jo lahko kupiš na avtomatu na letališču in o kateri 24kur čivka ob vsakem peaku že na smetišču zgodovine. Imam , vem zakaj imam in ne dam ..

Lp M .
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
ksz...

Po moje tudi ni strahu po neki hudi korekciji, ker res dokler bodo ekonomisti dajali izjave kot so "We can always print more money" in da je najboljša pot iz krize priprava na invazijo nezemljanov ( https://www.youtube.com/watch?v=fyW-o-Pr92M ), se bodo ljudje namesto k dolarju ali delnicam raje zatekali k zlatu in srebru. Sploh ker je dejstvo, da se ameriški javni dolg ne bo zmanjšal, za poplačilo obresti bodo pa natisnili vedno več dolarjev kar bo vodilo v inflacijo.

Zlato je zdajle že na 1824$ srebro pa na 40,7$ stem da ima pomoje srebro še veliko več prostora za rast kot pa zlato.
Srebra naj bi bilo cca 17x več kot zlata in tudi zgodovinsko gledano je bilo razmerje okoli 17.
No zdaj je pa razmerje skoraj 45. Da bi bilo spet razmerje 17 bi moralo iti srebro na 107$.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
ksz...

Po moje tudi ni strahu po neki hudi korekciji, ker res dokler bodo ekonomisti dajali izjave kot so "We can always print more money" in da je najboljša pot iz krize priprava na invazijo nezemljanov ( https://www.youtube.com/watch?v=fyW-o-Pr92M ), se bodo ljudje namesto k dolarju ali delnicam raje zatekali k zlatu in srebru. Sploh ker je dejstvo, da se ameriški javni dolg ne bo zmanjšal, za poplačilo obresti bodo pa natisnili vedno več dolarjev kar bo vodilo v inflacijo.

Zlato je zdajle že na 1824$ srebro pa na 40,7$ stem da ima pomoje srebro še veliko več prostora za rast kot pa zlato.
Srebra naj bi bilo cca 17x več kot zlata in tudi zgodovinsko gledano je bilo razmerje okoli 17.
No zdaj je pa razmerje skoraj 45. Da bi bilo spet razmerje 17 bi moralo iti srebro na 107$.
Ali pa zlato na 680
evil.gif
.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
ksz...

Po moje tudi ni strahu po neki hudi korekciji, ker res dokler bodo ekonomisti dajali izjave kot so "We can always print more money" in da je najboljša pot iz krize priprava na invazijo nezemljanov ( https://www.youtube.com/watch?v=fyW-o-Pr92M ), se bodo ljudje namesto k dolarju ali delnicam raje zatekali k zlatu in srebru. Sploh ker je dejstvo, da se ameriški javni dolg ne bo zmanjšal, za poplačilo obresti bodo pa natisnili vedno več dolarjev kar bo vodilo v inflacijo.

Zlato je zdajle že na 1824$ srebro pa na 40,7$ stem da ima pomoje srebro še veliko več prostora za rast kot pa zlato.
Srebra naj bi bilo cca 17x več kot zlata in tudi zgodovinsko gledano je bilo razmerje okoli 17.
No zdaj je pa razmerje skoraj 45. Da bi bilo spet razmerje 17 bi moralo iti srebro na 107$.
Ali pa zlato na 680
evil.gif
.

Zato pa nalagamo v srebro
smile-1.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
1 proti 17 razmerje ne drži najbolj. Tam 1-30 do 1-40 je bolj realno. Kar pa je že kar blizu. Tisti ki vas zanima, si preberite knjigo Zarota srebra, tam lepo vse piše, kako je bilo v zgodovini. Treba je pa vedet, če pride so črnega scenarija. Bo zlato in srebro tudi takorekoč ničvredno. Oz. res toliko, da bo za kruh. Bistvo je takšno krizo preživeti z kupom žlahtne kovine, ker potem pa se bo dalo veliko ven naredit.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
My point exactly
aplauz.gif


Korekcija zlata definitivno bo, saj bodo banke na vse načine ( tudi z odprodajo večjih količin zlata) prepričati ljudi, da je fiat denar še vedno zaupanja vredno sredstvo. Korekcija bo umetna in priložnost za tiste, ki še nimajo dela svojega portfelja v plemenitih kovinah.
Zgornje meje ni. Če ne verjamete poglejte malo, kaj so špekulanti govorili o zlatu leta 2008 . ( balon, ravnokar se bo zlomilo , poglejte graf, samo raste) ... zlato nikakor ni kot delnice - je politično orodje. To so dobro vedeli američani, v preteklosti pa tudi Hitler, trenutno pa je to jasno le Kitajcem, ki kupujejo vse kar je možno. Kitajci do leta 2009 niso smeli imeti fizičnega zlata, ne srebra, zdaj pa jih vlada spodbuja k nakupu in tudi sama zaradi majhne zadolženosti kupuje ogromne količine zlata .



Tudi srebro je pokazalo veliko volatilnost v zadnjem času, kar prej niti ni bila značilnost srebra. Moj favorit, kar se tiče surovin je srednjeročno definitivno srebro, kjer je veliko manjša možnost zloma, saj je industrijska kovina, ki se neobnovljivo porablja v veliko večjem odstotku , kot pa recimo zlato.

mojih 2% :D

LP M .
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
hm od včeraj na danes 2€ + na gram. V ponedeljek peljem dve toni prodat pa rešeno.