Zimske gume 2021

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tole me pa zanima kje/kako gre še ceneje. Spet/še vedno padajo gume s kamiona?
Kolikor sem jaz pregooglal doslej, nisem našel ceneje. Tudi samih gum ne.

Sicer pa ja, danes so mi namontirali omenjene gume, sem šel testno vožnjo in niti pikice ne trese. :)
Bom pa moral tudi spomladi letne nove nabavit.

Hvala vsem za komentarje in pomoč pri nakupu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.270
113
Recite odločen NE! zimskim gumam :cheer:

ZimskeGume.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Recite odločen NE! zimskim gumam :cheer:

Poglej priponko 50298

Drugače so debate o zimskih gumah in temu da so bedarija bile prisotne na alterju pa prej še na suxu, in skoraj nebi ugibal da si bil ti eden od predstavnikov antizimskegume scene. Tako da ne preveč vlečt te parodije noter, ker lahko hitro najdemo teme v katerih vsaj 50% sodelujočih trdi da so letne gume pozimi boljše v vseh razmerah razen v snegu in so za alter stil šoferjev brezveze! :fredi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.270
113
No, da te malce razsvetlim - že od nekdaj sem zagovornik in uporabnik zimskih gum saj sem načeloma veliko na cesti prav tako pa zelo rad zarinem kam visoko v zasnežene hribe in če se le da po čimbolj ovinkasti cesti, da se zraven še malo driftersko poigram, posledično so letne gume pozimi zame totalen no-go. Zimske gume običajno nataknem na avto tekom novembra (letos slučajno že kar konec oktobra) in jih snamem pozno aprila (zaradi poznospomladanskega sneženja).
Te zanima še kaj v zvezi s tem, da ne boš tako brcal v temo?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.917
5.077
113
Drugače so debate o zimskih gumah in temu da so bedarija bile prisotne na alterju pa prej še na suxu, in skoraj nebi ugibal da si bil ti eden od predstavnikov antizimskegume scene. Tako da ne preveč vlečt te parodije noter, ker lahko hitro najdemo teme v katerih vsaj 50% sodelujočih trdi da so letne gume pozimi boljše v vseh razmerah razen v snegu in so za alter stil šoferjev brezveze! :fredi:

Pomemben podatek je temperatura. Seveda se lahko sprodurcira namišljeno situaijo, da se bo vozilo samo ob poldan, ko sonček malo segreje asfalt in je temperatura nad lediščem.

Festival ljubiteljev letnih gum je v večini primerov napovedan, pa še vedno je ogromno udeležencev presenečenih, ko se zgodi.

Ne bom pozabil tiste izpred par let nazaj na TVju. Snema nekega italjana na primorki. BMW, gor pa semi slick gume. Ja, a nimate zimskih gum? No, no, gomme sono buone. Se odpelje, pa mu suče gume v prazno....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Pred dobrimi tridesetimi leti, ko sem kupil prvi avto, nisem imel zimskih gum. In mislim, da jih je takrat presneto malo kdo imel. Ob primernih pogojih so nas po sloveniki prehitevali tovornjaki in avtobusi :bonk:
Čeprav je sneg presneto redko, si ne predstavljam, da avta ne bi preobul. No, v primeru drugih platišč, ga mogoče res ne bi rabil že novembra, temveč ob prvi primerni vremenski napovedi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Pred dobrimi tridesetimi leti, ko sem kupil prvi avto, nisem imel zimskih gum. In mislim, da jih je takrat presneto malo kdo imel. Ob primernih pogojih so nas po sloveniki prehitevali tovornjaki in avtobusi :bonk:
Čeprav je sneg presneto redko, si ne predstavljam, da avta ne bi preobul. No, v primeru drugih platišč, ga mogoče res ne bi rabil že novembra, temveč ob prvi primerni vremenski napovedi.
Priznam da se nisem kaj dosti potikal vzhodno od Trojan toliko let nazaj, ampak pri nas smo menjali gume (fotr) in tudi sam ko sem pred 24 leti kupil svoj prvi avto, sem pred zimo kupil tudi zimske gume in preobul avto

Se pa spomnim da je včasih na Sloveniki vsak dan pokalo, morda tudi zaradi neuporabe zimskih gum?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
No, pred 25-imi leti sem tudi jaz imel zimske gume. Prve sem mislil, da kupil 1994 ali 1995.
Na sloveniki je pokalo, ker se je vozilo res kavbojsko, prehitevanje brez kompromisov po nasprotnem pasu in po odstavnih pasovih po desni, veliko previsoke hitrosti za dvosmerno cesto ... Spomnim se, da so enkrat postavili radar na zelo zvit način in so baje morali kar kmalu začeti ustavljati samo voznike, ki so vozili nad 140 km / h, sicer jih niso uspeli obravnavati. Omejitev je bila 100 km / h.
Ko je dobro snežilo, se je vozilo počasneje in bi rekel, da je bilo možnosti za res hude nesreče veliko manj. Razen tega so takrat pri posipanju tudi na hitri cesti uporabljali pesek in to je kar solidno tolklo po vozilih. Poznal sem enega, ki je delal v cestni bazi in mi je razlagal način dela. Pri posipanju se lahko zgodi, da se kaj zamaši. Podnevi to voznik vidi, ponoči pa je preprosto odprl okno kamiona in poslušal, če je pesek udaril po avtu, ki je pripeljal nasproti :).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Za tiste "gorenjce" ki so malo na cesti, se voznji v snegu izognejo in verjamejo v majhno moznost nesrece po lastni krivdi je vprašanje kaj je bolje
Letne pozimi
Ali zimske poleti
Kompromis je pa celoletna najbrz
Savino S3 poletje unici totalno. Vsaj spredaj. Da o oprijemljivosti take unicene gume v dezju na gladkem asfaltu ne pisem. Se bojim da je dobra.letna v snegu bolje kot to
predvsem zato ker bos bolj pripravljen in pravi cas znizal hitrost oziroma vozil z zmanjsano hitrostjo.
Zadaj se drzi solidno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Za tiste "gorenjce" ki so malo na cesti, se voznji v snegu izognejo in verjamejo v majhno moznost nesrece po lastni krivdi je vprašanje kaj je bolje
Letne pozimi
Ali zimske poleti
Kompromis je pa celoletna najbrz
Savino S3 poletje unici totalno. Vsaj spredaj. Da o oprijemljivosti take unicene gume v dezju na gladkem asfaltu ne pisem. Se bojim da je dobra.letna v snegu bolje kot to
predvsem zato ker bos bolj pripravljen in pravi cas znizal hitrost oziroma vozil z zmanjsano hitrostjo.
Zadaj se drzi solidno.
A si probal kdaj hodit po snegu/ledu v čevlju brez profila in v čevlju z zimskim profilom?
In isto poleti, z katerim čevljem gre vedno, s katerim pa samo v enem letnem času?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Priznam da se nisem kaj dosti potikal vzhodno od Trojan toliko let nazaj, ampak pri nas smo menjali gume (fotr) in tudi sam ko sem pred 24 leti kupil svoj prvi avto, sem pred zimo kupil tudi zimske gume in preobul avto

Se pa spomnim da je včasih na Sloveniki vsak dan pokalo, morda tudi zaradi neuporabe zimskih gum?

jest sm mel zimske gume že od nekdaj... še kar neki več kot 30 let
je pa res, da smo jih včasih dajal samo na pogonska kolesa... kar se dons sliši najbrž mal noro, ampak takrat je pa bil to standard
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Garfildd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Ja, to se še jaz spomnim in ni bilo predpisano, da moraš imeti vse gume na avtu istega tipa, kot je sedaj...

Kere gluposti imamo to sedaj, včasih si bil dec, pa si se z zlizanimi letnimi gumami po snegu vozil, pač si dal ketne,
ne pa zdej kot płćke če ni najmanj 6mm profila se še po mokri cesti ne upajo vozit...

:valjamse:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
v jugi je blo vse po domače
zimske gume smo mel, da ne bi kje v snegu ostal, ne zarad zakonov

dons je glih obratno... snega itak ni, zimske gume mamo pa zarad zakona, ne ker bi jih rabili
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Drugače so debate o zimskih gumah in temu da so bedarija bile prisotne na alterju pa prej še na suxu, in skoraj nebi ugibal da si bil ti eden od predstavnikov antizimskegume scene. Tako da ne preveč vlečt te parodije noter, ker lahko hitro najdemo teme v katerih vsaj 50% sodelujočih trdi da so letne gume pozimi boljše v vseh razmerah razen v snegu in so za alter stil šoferjev brezveze! :fredi:
Me je pa zmotilo, da ravno TI, vseved, Utisevalec nisi prepoznal sarkazma v Matey -evem postu.
Ima pa Matey-ev post nekaj skupnega z anticepilci: tako anticepilec kot tudi guma se bojita igle/žeblja :evil:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113

Na 2.30 pravi da je bolje imeti čim več snega na gumi za oprijem...prvič slišim...do sedaj sem mislil, da so lamele zato, da gre sneg čimprej ven in grabi sneg guma lažje. Drži vse to kar pravi?