Žebelj za zid

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Rad bi obesil neko sliko na zid, vendar imam težavo s pribijanjem žeblja v zid. Stena je opečnata in vsi žeblji se mi zvijejo. A obstajajo kakšni žeblji, ki so dovolj močni da prebijejo opeko, tako da mi ne bi bilo treba vrtati v steno?

hvala.
 

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Ja, v trgovini vprašaj za jeklene žeblje. Je pa vprašanje kako velika je slika, ali bo žebelj dovolj držal.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
A maš podobne težave
evil.gif

https://www.youtube.com/watch?v=RMCnpjjiGH8

Pa brez zamere, sm se tega spomnu k sm zagledu naslov...
 
Nazadnje urejeno:

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Slika je neke klasične velikosti in teže, je prej lažja kot težja. Bom vprašal po jeklenih žebljih, zadnjič mi prodajalec ni znal svetovati med vsaj 30 vrstami žebljev. Ni čudno, da sem morda zaradi tega vzel "mehke", ki se zvijajo po enem udarcu s kladivom.
Bom povprašal po jeklenih...
Če ne bo šlo drugače bom pač vrtal, čeprav mi je to plan B, ker bo po vrtanju vse skup manj diskretno kot pa žebelj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
verjetno je iz betonskih kvadrov zid
smile-1.gif


kupi 2,5 mm sveder pa najprej naredi luknjico, ali s kombinirkami odščipni (predolg) žebelj, pa ga zabij v steno zgolj 2 cm, kolikor je ometa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Jekleni žebelj te bo rešil. Žebelj bo držal (razen če bi 100 kg gor obesil ali pa da bi od spodaj gor zabil da bi se potem z lahkoto zruval)
Vendar pazi prste, ker tam boš moral pa udarit.... zabiješ ga v beton, samo ne z majhnim kladivom.
Kako več da je opečni zid? Vsaj v opečni zid iz modularca bi moral tudi normalen žebelj zabiti.Razen če si slučajno direkt na fugo ai kaj podobnega naletel.
Mogoče bi res bilo bolje en švoh vložek in vijakec notri.

A to imaš sliko A4/A3. Sicer si pisal da ni nič posebnega ampak kaj pa vem kaj so merila za "posebnost"
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, so ti že zgoraj spisal vse. Za vsak slučaj pa, če 'projekt' ne bo uspel mi pošlji ZS. Zrihtam vse. Zanimala pa me bo le debelina sten in eventuelno, če je na drugi strani stene kak pločnik.

alter-foto_2440868_12436217_17705550.jpg


grin1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Nisi gledal CliffHangerja ? To je v USA nujna oprema vsakega prostoplezajočega in nezavarovanega gorskega reševalca.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
V firmi te DX-e uporabljamo za zgodnje ugotavljanje trdnosti brizganih betonov. V tunelu pač nabrizgajo na obok ali pa v kalup brizgani beton, jaz pa čez par minut začnem 'streljat' v ta beton. Trši, ko je beton, več žeblja zunaj ostane. Priročna metoda, pač. Streljam pa z švoh naboji.

Drugače pa, te zadeve uporabljajo tudi monterji (sicer sila redki). Predvsem v gradbeništvu je to najhitrejša metoda za 'sidranje' ker zabit 'cvek' tudi zdrži velike obremenitve. Sem pa v D videl modela, ki je z črno municijo zabijal cca 4 cm dolge jeklene svornike kar v jeklo. Torej, očitno se da delat marsikaj..

p.s. imamo tudi tačrno municijo, sam klinc k naše 'žeblje' skrivi že ob 'sprožitvi'
grin1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Precej popularni so bili ti 'Hilti' žeblji pred 37 leti, ko smo mislili, da bo to rešitev vseh problemov pri montažah na betonskih stenah in celo stropih. Recimo strop v kinu Vič je bil preko obešal montiran prav s temi žeblji. Problema ni bilo nikoli, pa tudi strop je držal.
Sem pa bil priča precej hudi nesreči, ko se je takšen žebelj ukrivil na prodniku in ga je dobil kolega v nogo. Po tistem smo streljali le še v gladek beton...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Sem naletel v OŠ na stenske table tako montirane, tabla 120x120, pritrjena s štirimi takimi cveki, čez pa ene kovinske kapice.

Najprej smo malo debelo gledali, potem pa ugotovili da se dajo kar lepo pulit ven
smile-1.gif
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Uh, ta hilti je preveč brutalen... tud cveki so tile preveliki.

Metodo z odščipanjem viška cveka sem tudi že ubral, vendar je zadeva premalo fiksna, ker ometa ni dovolj. Nimam pojma kaki cigli so betonski al kaki drugačni, ampak trdi so za popizdit. Ko smo monitrali ogledalo se je bormašina ustavljala, ker ni folgala več vrtat.

No, danes sem šel kupit sveder 3mm, za opeko manjšega nisem našel. Na drugih zidovih sem probal prebiti s še manjšimi svedri (za kovino, nisem mel drugih) pa ni šans da gre skozi. Glava svedra ni prava. Bom videl, če bo "trojkica" šla skozi...