montaža ogledala na zid

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
montiral bom večje ogledalo na zid (2m x 1m v vodoravni legi).

Problem, ki ga vidim je ta, da bo težko zadeti vodoravno lego, vzporedno s poličko. Ker je tako veliko ogledalo se lahko milimetrske razlike hitro opazijo zato bi moral montirati čimbolj natančno.

Ali obstajajo kakšni stenski nosilci ali pa šraufi, katerim se lahko prilagaja višino ali naklon? S takim nosilcem bi verjetno rešil zgoraj opisan problem. Ne vem pa če kaj takega sploh obstaja, v baubau mi niso znali pomagati.

Hvala za pomoč
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
tega sem se bal
crazy1.gif


problem je, ker je custom made ohišje zadaj na ogledalu, ki ni čisto naravnost in bo problem popolnoma uravnat na milimetre natančno
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.923
284
83
tam ko se terc po tori rola
Problem? Ja, izmeriš ohišje na ogledalu, kje pride pritrjeno (koliko je razlike med eno in drugo stranjo). Vasrevaga linija s svinčnikom na zid in zarišeš za luknje. Upoštevaš razlike. Ne sme biti problem.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.830
509
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
tega sem se bal
crazy1.gif


problem je, ker je custom made ohišje zadaj na ogledalu, ki ni čisto naravnost in bo problem popolnoma uravnat na milimetre natančno

Prekopiraj z ohišja na malo trši papir pa prenesi na zid v vaservago.
rolleyes-1.gif
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Dva fizikalca + žena za nadzor (da ti pozneje ne teži zakaj je poševno). Zarišeš in zvrtaš.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
tega sem se bal
crazy1.gif


problem je, ker je custom made ohišje zadaj na ogledalu, ki ni čisto naravnost in bo problem popolnoma uravnat na milimetre natančno

točno izmeriš kje imaš nastavke na ogledalu.. točno izmeriš..
luknje izrišeš na steno z uporabo vaservage, metra in svinčnika.
jaz ne vidim problema.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ko pa se ti luknja zamakne za kakšen milimeter je pa kriv kdo? Žena?
grin1.gif

Sej točno o tem govorim, eni tukaj tega ne dojamejo, ker se luknja mimogrede zamakne za par mm, še posebej na ploščicah. Potem se pa yebat da ujameš pravi nivo. Zato sprašujem če obstajajo kakšni taki vijaki, ki spreminjajo naklon ali pa kaj takega
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
kakšen nosilec ogledala pa je to?

jaz bi si naredil kake podloge od tal do ogledala in tako lovil vodoravno lego, luknje v steno bi vrtal kar skozi luknje nosilca če je možno...potem ogledalo umakneš samo za toliko da povrtaš luknje za vložke in jih vstaviš, pa ogledalo nazaj na podloge in privijačiš v željeni legi

pa verjetno je vse skupaj dokaj težko...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Verjetno bi bilo lažje svetovati, če bi se vedeli za kakšen sistem pritrjevanja ogledala gre.

Ker pa so omenjene ploščice, je vertikalna razdalja zelo lahko določljiva in do zamika pri pravilnem delu sploh ne more priti.
Tehnika dela pa je: center izvrtine najprej označimo s flomastrom v obliki križa, nato v centru tega križa 'zatočkamo' s špico, ki je lahko tudi večji žičnik (žebelj) ali pa šilo. vrtamo najprej z majhnim svedrom, recimo 5mm, nato pa povečujemo izvrtino v korakih - 8mm, 10mm. Sproti vizuelno kontroliramo sredino izvrtine v križu, vse do zadnjega vrtanja so še možni manjši popravki.1
Podobno je mogoče zelo natančno izvrtati tudi v gladko steno, le da tam točkanje ni potrebno, križ pa je pri starih stenah celo še bolj pomemben.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
kakšen nosilec ogledala pa je to?

naročil sem si ogledalo, zadaj bodo pa led lučke, nekaj takega kot je tole na sliki

.ogledalo_kopalnica.large-1000x800.jpg


Leseno ohišje za lučke in aluminijast nosilec sem naredil sam tako, da ni tovarniško narejen in popolnoma umerjen s pravimi koti. Zato bo malo težje določiti kje morajo biti luknje v zidu glede na nosilec. Sem dobil ene par uporabnih idej tukaj od vas, bom poskusil na enega izmed teh načinov.
Hvala vsem!
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Kakšne nosilce imaš na ogledalu?
Za montažo omaric na zid obstajajo takšni vijaki oziroma nosilci, ki jih je možno nastavljati po
višini samo za ogledalo ne bodo primerni.

Jaz pri montaži slik na steno uporabim navadne zidne vložke in vijake skljukico na koncu.
Če se zamakne luknja za kakšen milimeter ali dva potem vijake privijem v steno nanje postavim
vodno tehtnico in če je zamik udarim s kladivom enega malo gor drugega dol, da se poravnata.
Če uporabljaš enake vijake bo morda šlo na tak način.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ti dam en zelo preprost nasvet ,ki ga uporabljam tudi sem
naročim ogledala ki so tes velika pri steklarju z montažo vred
fantje pripeljejo ogledalo na objekt ,ga zmontirajo saj omajo zraven vse priprave od vakum držal do lepil, traka ,držal za ogledala skratka vse kaj rabijo ,če se slučajno kaj zalomi ali zlomi pač oni poravnajo nastalo škodo. Sem imel v hotelu Arena pod Pohorjem in na Pohorju problem z velikimi ogledali 2x2.5 m pa so mi vse oni zmontirali,tak da nisem še z temi špegli mel problemov

pozdrav.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dej nared par dobrih fotk ogledala od zadaj s temi nosilci in škatlami.
mogoče se odkrije še kakšna druga težava/rešitev, tako veliko ogledalo pa je potrebno konkretno prilepit na nosilce!


@oriolus ti je zelo dobro svetoval. bisvteno je da si pred vrtanjem z nečim trdim udariš sredino luknje.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Bom poslikal, samo še led lučke čakam s kitajske da jih zmontiram potem pa poslikam komplet.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Perica pravi:
Dva fizikalca + žena za nadzor (da ti pozneje ne teži zakaj je poševno) . Zarišeš in zvrtaš.
Teorija je prava, ampak jajc je, ker potem bo šele poševno in bo on popizdil.
grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Zakaj pa ogledala ne nalepiš? Saj tudi ko že kit gor daš ga potem še vedno lahko "naštelaš" v milimeter natančno. Prvič ni treba vrtat in drugič ni nobenega nosilca (ki so btw vsi po vrsti grdi za popyzdit). Mam po celi bajti špegle nalimane, tudi tistega, ki ima 2x 1,5m pa še noben ni dol padel. Edino pri montaži je eden počil, pa ni bilo problema ker ga je steklar montiral in je sam prinesel novega.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ne sme bit nalepljen, ker lahko lučke crknejo in je treba komplet dol snet. Zadaj je ene 3cm ohišja v katerem so led lučke in pa nosilec za ogledalo... no sej bom poslikal