montaža ogledala na zid

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Prvo zmontiraj nosilce na katere pritrdiš iverico (malenkost manjšo kot je ogledalo, ali podobno kombinacijo), in na njo nalepiš oledalo kot je že nekdo napisal.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
dej nared par dobrih fotk ogledala od zadaj s temi nosilci in škatlami.
mogoče se odkrije še kakšna druga težava/rešitev, tako veliko ogledalo pa je potrebno konkretno prilepit na nosilce!


@oriolus ti je zelo dobro svetoval. bisvteno je da si pred vrtanjem z nečim trdim udariš sredino luknje.


Evo takole to izgleda... na prvi sliki je zadnja stran ogledala



Na naslednji sliki je pa lesen okvir s pritrjenim alu-nosilcem, vse skupaj sem pa tudi ravnokar nalepil na ogledalo (izbral ustrezno Patex lepilo za ogledala).
Na ta okvir pride še 3mm debela vezana plošča ki bo zaprla okvir v katerem bo potem komplet štromarija (led lučke in napajalnik).



Ker je lesen nosilec "home made" in ni pravilnih pravokotnih oblik bom imel problem natančno določiti luknje v okvirju in zidu. Okej, nekaj idej ste mi že dali, bom poskusil narediti po vaših nasvetih. Trenutno še čakam ledice s kitajske in pa napajalnike. Šele potem bom začel z montažo na zid.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zadeve si se lotil iz napačnega konca, najprej daj vijake v zid, nato pa glede na to, kako so ti uspeli ustrezno navijačiš nosilčke na les. Če vidiš da ti ni uspelo, snameš in prestaviš nižje/višje na lesu, kjer je vijačenje simpl.

Pokrova zadaj morda sploh ne rabiš...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
pokrov rabim iz dveh razlogov:
- svetloba ne bo uhajala iza ogledala ven
- na pokrovu bodo nalepljene ledice (in ne na ogledalu)
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Moja rešitev tega pritrjevanja bi bila naslednja:
- pred pritrditvijo pokrova iz vezane plošče bi na horizontalno letev okvirja montiral štiri aluminijaste ali pa RF "L" kotnike na način, da bi krajši del kotnika 'objel' okvir, daljši del pa bi gledal iz lesene škatle do višine ogledala in to na zgornji in spodnji strani
- "L" kotnik bi moral biti zadolbljen v okvirju za svojo debelino, da bi bila vezana plošča ravna.
- ker bi sedaj bile pritrdilne luknje v kotniku točno določljive, bi bilo mogoče določiti center izvrtin v steni (ploščicah?) z merjenjem, ali pa z zarisovanjem s flomastrom
- v nadaljevanju bi vrtal luknje za plastične vložke na že opisan način
- za privijanje bi uporabil šest-kotne vijake in primeren ključ (najlažje bi bilo z majhno 'gedore' račno)
- vijaki naj ne bi bili predolgi, glede na mojo oceno debeline okvirja bi bila dolžina 50mm primerna, lahko pa tudi manj.

Da bo jasno o kakšnem okovju pišem še posnetek podobnih elementov, vendar drugačnih dimenzij:

pritrditev.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
prvo mi pade na pamet taka rešitev:

- v steno privijačiš 2 vijaka, vendar ju zavijačiš samo toliko, da gledata ven 5mm + glava (naj bota močnejša, ker je ogledalo kar veliko) (vijak naj bo nekaj takega kot je na sliki zgoraj)
- na hrbtišče ogledala izvrtaš luknji. V ti dve luknji boš potem obesil celo ogledalo na tista dva vijaka.
- ker je hrbtišče leseno in če ti ogledalo visi, potem brez težav luknjo na hrbtišu malo popraviš. Mogoče boš mogel ogledalo 10x snet, boš ga pa tako najlažje imel točno v liniji, kot si želiš. Za kaka mm se da tudi vijak popravit, če ga s kladivom udariš;)

- kako zadet luknji na hrbitšu? Meriš od roba ogledala. Ogledalo porineš do stene in z metrom izmeriš od stene do točke na hrbtišču, kjer želiš luknjo. Luknji sta lahko tudi dost večji kot je glava od vijaka.


- v steno boš najlažje vrtal v fugo med ploščicami. Tako boš imel najmanj možnosti, da vijaka ne bi bila v liniji.