Zavarovanje- mladi voznik

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sin opravlja vozniški izpit, ker še ni star 18 let vozi moj avto z zeleno L tablico. Ker je potrebno avto zavarovati za mladega voznika, me zanima, katera zavarovalnica je najugodnejša? Avto je sicer zavarovan pri Generali. Zanima me tudi, kakšna je razlika v ceni, če je zavarovanje vezano na voznika ali na avto? Katere zavarovalnice sploh ponujajo zavarovanje, ki je vezano na voznika?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Na voznika vezano mislim da ima AS in Grawe, ostali imajo samo kot doplačilo k zavarovanju vozila. Je pa "sranje" tole ker z L tablico lahko začne voziti pri 16 kar pomeni 2 leti zavarovanja do 18, potem opravi izpit in nato še 3 leta ker je neizkušeni "mladi" voznik. Pri Generali pazi še na kasku ker imajo tam tudi omejitev glede voznika mislim da na starost in ne na leta vozniške.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Sava je tudi podedovala tak produkt še od Tilie.... in tudi sam svetujem samostojno polico za mladega voznika kot pa doplačila na lastnih avtih. Se v praksi to veliko bolje obnese
zmaga.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A se to obnese tudi za kasko ali samo za obvezno zavarovane v primeru povzročitve tretji osebi;
če sem nejasen: a to zavarovanje za osebo velja tudi v primeru da kot lastnik vozila uveljavljam odškodnino iz kaska za škodo povzročeno s strani mladega voznika na vozilu katero je upravljal (parking, totalka...) ali to velja samo v primeru odškodnine tretji osebi (povzročil nesrečo, je kriv, odškodnina udeležencem).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A se to obnese tudi za kasko ali samo za obvezno zavarovane v primeru povzročitve tretji osebi;
če sem nejasen: a to zavarovanje za osebo velja tudi v primeru da kot lastnik vozila uveljavljam odškodnino iz kaska za škodo povzročeno s strani mladega voznika na vozilu katero je upravljal (parking, totalka...) ali to velja samo v primeru odškodnine tretji osebi (povzročil nesrečo, je kriv, odškodnina udeležencem).

@Car

Posebej polico imajo za mladega voznika imata SAVA in AS
Če bo vozil ta čas ko je mladi voznik več različnih vozil, je enostavneje skleniti tako polico, priporočam da se izbere kritje
za vse zavarovalnice tako da ne pride do situacije, da pelje kakšen drug avto ki je zavarovan drugje in potem ni kritja
( AO in AO+ vse zavarovalnice, mladi voznik 1. leto cca 115€)
Če pa se zmenite, da bo na začetku vozil samo domača vozila, je pa običajno ceneje, da daš na obeh vozilih doplačilo za mladega voznika. (cena doplačila je odvisna od zavarovalnice, najceneje je npr. pri Grawe)

@ Robert
obstaja tudi opcija za doplačilo za kasko pri mladem vozniku , pride cca 40€ (Sava) vendar to doplačilo ni potrebno pri vseh zavarovalnicah, tako da se splača preveriti ali sploh potrebujete...

l.p.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A se to obnese tudi za kasko ali samo za obvezno zavarovane v primeru povzročitve tretji osebi;
če sem nejasen: a to zavarovanje za osebo velja tudi v primeru da kot lastnik vozila uveljavljam odškodnino iz kaska za škodo povzročeno s strani mladega voznika na vozilu katero je upravljal (parking, totalka...) ali to velja samo v primeru odškodnine tretji osebi (povzročil nesrečo, je kriv, odškodnina udeležencem).

Tudi za kasko, seveda. Ampak kot je omenil že Garfildd - da si 100% pri čem si je treba pred podpisom preveriti še komplet situacijo in pogoje, priporočljivo tudi za sklepanje zavarovanja odgovornosti.