AS - zavarovanje avto - družinski bonus?

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
imam par vprašanj oz potrebujem podnapise čisto po domače
smile-1.gif


torej na as imamo zavarovan avto in na tej polici pr2 se pravi 50% bonus, zdaj pa me zanima v čem je trik če na drugem avtu gremo v ''družinsko zav'' ker kakor pravijo tudi drugi avto dobi ceno-zavarovanje prvega se pravi prav tako 50%off
http://www.adriatic-slovenica....atica-slovenice
v čem je trik zadaj - če je nesreča na drugem avtu pade bonus (3 razrede) na vseh, ali samo na drugem...ubistvu da posplošim - kaj se skriva zadaj (sem prepričan da nekaj se drugače ne bi takole ''talali'' bonusov''

upam da je vprašanje dovolj jasno napisano, pa hvala lepa za odgovore
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kolikor jaz tole razumem ne dobiš na drugem avtu 50% (oz. toliko kakršna je razlika med tvojim PR in najnižjim PR v družini) bonifikacije temveč 50% komercialnega popusta. Razlika je v tem, da ti popust ob preteku police zapade, bonifikacije ti pa ostane. Če pa povzročiš nesrečo pa gre bonifikacija navzgor za 3 razrede na avtomobilu, ki je povzročil nesrečo, ob obnovi zavarovanja pa se spet na novo pogajaš glede popustov.
Tako da ne talajo bonusov oz. bonifikacije kar tako na lepe oči, temveč komercialni popust v razliki do najugodnejše bonifikacije, kar pa ni popolnoma nič novega, le novo ime so si izmislili za popust
smile-1.gif
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Tako je lastnik PR:02 kreira pri AS-u družinsko polico, vsi druž. člani ki so nato vezani na tole družinsko polico dobijo popust v višini najvišjega bonusa znotraj družinske police. Torej en avto ma PR: 02 -55% bonusa ostali pa naprimer PR:14 0% bonusa in -50% popusta. Seštevek bonusa in posuta ne sme presegat 55%.
Pri škodi, če jo povzroči nosilec bonusa, zgubijo vsi -15% ker je nosilec zgubil 3 premiske razrede, če ima nesrečo kiri od članov, izgubi potem član ob obnovitvi celoten popust in še minus pri bonusi torej naprimer iz PR:14 v PR:17.
Če ima nesrečo član, le ta ne vpliva na bonus od nosilca, vliva samo na popust družinske police.
Haklc je tudi pri zavarovalcu, plačniku ker le ta mora bit na vseh policah isti, torej ta ki je kreiral družinsko polico.
AS s tem ne tala bonusov, temveč popust ala variante kot pri leasingih ali velikih avtohišah.

To je nekako tak na hitro razloženo, mogoče bo še kdo kaj dodal ali popravil če sem se kje zmotil.

lp bluub
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
sem nekako tudi sam sklepal da je nekako v tej smeri - pa vseeno lepa hvala za potrditev oz razlago
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Glede na to, da gre za komercialni popust, ki se ga izenači z najvišjo (oz. najnižjo, kakor vzameš) bonifikacijo, kar je načeloma lepo darilo, to traja eno leto oz. do poteka police....potem pa bo najverjetneje konec te akcije, tako da se tukaj o več letih bolj težko pogovarjamo. Samo se bodo pa sigurno potem spomnili kaj novega, saj se vedno (zavarovalnice nasploh, mal "zamenjajo embalažo" in wualla, izvoli nove najboljše in najvišje popuste itd.)
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kaj pa, če je lastnik avta leasing hiša ... se ga da potem vseeno zavarovat pod "družinsko polico" s popustom?

Ali je treba potem iskat opcijo za kakšen drug popust?
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Se da dat pod družinski bonus oz. polico ... tako da ima ta avto potem popust 50% ...je pa še vedno v premijskem razredu 14 (0% bonusa) .

Sem obiskal AS.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
No vsaj nekaj. Na tvojem mestu bi sprejel to opcijo, če se izkaže za najugodnejšo (kar sploh ni nujno kljub 50% komercialnega popusta) in hkrati delal kopije zavarovalnih polic za takrat, ko se leasing zaključi. Veliko strank z leasingi izgubi svojo predhodno bonifikacijo ali pa po končanem leasingu ponovno začnejo s PR14, če pa se vsaj malo znajdeš in predstaviš zavarovalnici dejstvo, da si zadnja leta imel avto redno zavarovan po celo leto (oz. več kot 11 mesecev) ter da je šlo za klasična zaporedna zavarovanja pa ti morajo priznati pripadajoč premijski razred, torej 1 do 2 razreda oz. 5-10% bonifikacije za vsako zavarovalno leto brez škode.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Hvala za odgovor ... sedaj imam dva avta, prvi z max bonusi in popusti AO, AO+ in polni kasko ...ta drugi pa je na leasing in pod družinskim bonusom.

Se pa nam bo sredi leta sprostila še ena polica s polnim bonusom, ko oče proda svoj avto. (ne namerava več registrirat novega) Tako da bomo prenesli tisti bonus na ta moj avto, ki je sedaj pod "družinskim" bonusom
smile-1.gif