zavarovalnica alianz

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži, če imaš gotovino na razpolago sem jaz pač zagovornik tega da se posluje z gotovino kajti mic po mic nas lepo zvijajo s temi "elektronskimi" plačilnimi instrumenti torej mic po mic dobivajo popolni nadzor nad nami, kompleten pogled v vse, od trošenja, do naših navad do... (pa ne govorim samo o finančnih transakcijah).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Drži, če imaš gotovino na razpolago sem jaz pač zagovornik tega da se posluje z gotovino kajti mic po mic nas lepo zvijajo s temi "elektronskimi" plačilnimi instrumenti torej mic po mic dobivajo popolni nadzor nad nami, kompleten pogled v vse, od trošenja, do naših navad do... (pa ne govorim samo o finančnih transakcijah).

Če maš vse prihodke legalne in obdavčene tko kot je po zakonodaji in nič ne "fušaš" te ne rabi skrbet zarad tega, ker če te bodo hotl pregledat/nadzorovat
te bodo tud brez tega, pa še bolj boš lahko sumljiv, če ne boš mogel izvora gotovine dokazati s prihodki...

Koker obrneš je vseeno, razen če kupuješ nelegalne stvari :p :eek:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če maš vse prihodke legalne in obdavčene tko kot je po zakonodaji in nič ne "fušaš" te ne rabi skrbet zarad tega, ker če te bodo hotl pregledat/nadzorovat
te bodo tud brez tega, pa še bolj boš lahko sumljiv, če ne boš mogel izvora gotovine dokazati s prihodki...

Koker obrneš je vseeno, razen če kupuješ nelegalne stvari :p :eek:

Nisi razumel kaj sem hotel povedati, ne gre zato kaj mene skrbi, bolj pomembno je da drugi nimajo dela in skrbi z menoj. Legalno oz. nelegalno pa je zelo širok pojem tako da... Čist tako med nama, če grem v Avstriji na kurbo bi po tvojem mogel kot finančni poštenjak potegniti kartico? Pa koga briga če grem jaz na kurbo? To je moja osebna intimna zadeva in odločitev.

Kot veš sem blizu Avstrije doma in smo včasih veliko hodili gor po šopingih in podobno. Pa ko je bila še meja je carinik oz. policist vedno vprašal kam grem. A res? Jaz bom tebi razlagal kam grem? A imam slučajno kakšne omejitve? Svodobo gibanja ali..? Torej vedno je bil odgovor v Graz na kurbe.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tisti, ki mutijo, bodo premijo za zavarovanje pač nosili v kufru v Budimpešto, ostali legalni pa nakazali v par sekundah. Problem rešen ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
btw... je kdo sploh preveru pogoje koriščenja kombinacije parkirišče?

baje je odbitna franšiza

čakaj čakaj, par objav višje si napisal da če kdo želi Allianz, naj se obrne nate, sedaj pa ne veš ali je ali ni franšiza pri parkirišču,
kaj potem prodajaš zavarovanja/si agent ali nekaj šušmariš?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
če poznam zav. agenta pomeni da sm tud jz agent/prodajam zavarovanja? hahaha :)

a pa on ne ve tega :fredi:

skratka kar se tiče franšize pri Allianzu:

franšiza velja samo za prometno nesrečo, za delne kombinacije (parkirišče, stekla, svetlobna telesa, ogledala,...) NI franšize in NI izgube bonusa
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
ali je kdo že koristil zavarovanje pri tej zavarovalnici (avto ali hiša)?

Je bil postopek korekten, ali pa so se kaj izgovarjali in izmotavali, zavlačevali?
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
a pa on ne ve tega :fredi:

skratka kar se tiče franšize pri Allianzu:

franšiza velja samo za prometno nesrečo, za delne kombinacije (parkirišče, stekla, svetlobna telesa, ogledala,...) NI franšize in NI izgube bonusa

Franšiza velja samo za prometno nesrečo in pod kaj spada nesreča z neznanim vozilo na parkirišču?
V katerem paketu je vključena delna kombinacija parkirišče?
Kolikor sem videl je Škoda na parkirišču vključena samo pri MAX, kjer pa je "Vaš lastni delež pri škodi je določen pri zavarovalnih paketih Plus, Extra in Max. Sklenete lahko zavarovanje z: • lastnim deležem pri vsaki škodi, • lastnim deležem pri drugi in vsaki naslednji škodi (franšiza se ne uveljavlja pri prvi škodi)." Znesek lastnega deleža je odvisen od tega, katera škoda je to po vrsti v enem zavarovalnem letu, in sicer znaša lastni delež: •pri drugi škodi 200 evrov, •pri tretji škodi 400 evrov, •pri četrti škodi 1000 evrov, •pri peti in vsaki naslednji škodi 2000 evrov.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Franšiza velja samo za prometno nesrečo in pod kaj spada nesreča z neznanim vozilo na parkirišču?
V katerem paketu je vključena delna kombinacija parkirišče?
Kolikor sem videl je Škoda na parkirišču vključena samo pri MAX, kjer pa je "Vaš lastni delež pri škodi je določen pri zavarovalnih paketih Plus, Extra in Max. Sklenete lahko zavarovanje z: • lastnim deležem pri vsaki škodi, • lastnim deležem pri drugi in vsaki naslednji škodi (franšiza se ne uveljavlja pri prvi škodi)." Znesek lastnega deleža je odvisen od tega, katera škoda je to po vrsti v enem zavarovalnem letu, in sicer znaša lastni delež: •pri drugi škodi 200 evrov, •pri tretji škodi 400 evrov, •pri četrti škodi 1000 evrov, •pri peti in vsaki naslednji škodi 2000 evrov.

Tako je, samo v MAX paketu, pač tako so se odločili da tržijo svoj produkte, zato pa izgubljajo del segmenta,
ali pa so se izognili segmenta, ki ima veliko škod (delni kasko parkirišče) in pobirajo tisto, kjer je manj škod....

Še vedno pa ne vemo kaj je bil razlog nezadovoljne stranka, itak pa ne pove svoje plati zgodbe, tko da?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Mi zna kdo poisikat/dat mail/kontakt do Allianza matične družbe (kjerkoli so že stacionirani), ker bi jim rad poslal mail.