zavarovalnica alianz

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pravno so podružnica Allianz Hrvaška (včasih so bili pa podružnica Allianz Hungary)


Allianz Slovenija, podružnica
Dimičeva ulica 16, 1000 Ljubljana, Slovenija

Telefon: 080 25 23
Telefon iz tujine: +386 1 580 94 75
E: info@allianz-slovenija.si
W: www.allianz-slovenija.si

Redni delovni čas: delovni dnevi od 8h do 17h

Matična številka: 8202893000.
Davčna številka: SI67112510
Družba je vpisana pri okrožnem sodišču v Ljubljani.
Glavni račun: TRR1: SI56 2900 0025 2677 970, UniCredit Banka Slovenija, d.d.

Sedež družbe in kontakt
Allianz Hrvatska d.d.

Heinzelova 70, 10000 Zagreb, Hrvaška

T: +385 72 100 001
E: osiguranje@allianz.hr
W: www.allianz.hr

Sodni register trgovinskega sodišča v Zagrebu:
Matična številka: 080004103
Davčna številka: 23759810849
Osnovni kapital: 101.722.400,00 HRK v celoti vplačan
Žiro račun: 2360000-1101375001, odprt pri Zagrebački banki, Trg bana Josipa Jelačića 1, Zagreb
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
To sem že našel. Hvala. Nad tem bi rad imel - naši spadajo pod hrvate a so kot celota zgolj podružnica matere. Rabil bi kontakt matere :).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Nemci v osnovi nimajo nič s poslovanjem hrvaške Allianz. So zgolj solastniki delniške družbe oziroma natančneje - imajo iste solastnike.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Kaj pa zelis?

Da bo kdo iz Nemčije... Ee.. Pomagal resiti zagato, ki jo predvidevam, imas?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Želim sporočiti stanje poslovanja Slovenske podružnice. Da vejo kako jim podaniki delajo.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
To bi pa bila kr svoh globalna firma, da šefi nebi poznali kaj se dogaja na lokalnih scenah no...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Je rešena zadeva (brez da sem rabil kaj više pisarit).
Gre/šlo je za to, da smo mi zavarovanja urejali prek posrednika, ki pa ni dal denarja naprej do zavarovalnice. In so začeli prihajati opomini za neplačilo polic in vsakič, ko je zatrdil da je vse poštimal so prišli novi opomini. Pri moji je šlo že tako daleč da je dobila odpoved zavarovanja. Kar je potem sodu izbilo dno.
Od 4ih zadev, ki so se urejale preko tega zastopnika v zadnjih 3 mesecih, niti ene ni uredil. Zato sem potem pisal zavarovalnici (naši) ter hrvaški. Če se ne bi odzvali bi šel še naprej. So poklicali, se opravičili in uredili zadeve (oz. jih bojo zdaj oni s posrednikom, za nas so zadeve urejene).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Je rešena zadeva (brez da sem rabil kaj više pisarit).
Gre/šlo je za to, da smo mi zavarovanja urejali prek posrednika, ki pa ni dal denarja naprej do zavarovalnice. In so začeli prihajati opomini za neplačilo polic in vsakič, ko je zatrdil da je vse poštimal so prišli novi opomini. Pri moji je šlo že tako daleč da je dobila odpoved zavarovanja. Kar je potem sodu izbilo dno.
Od 4ih zadev, ki so se urejale preko tega zastopnika v zadnjih 3 mesecih, niti ene ni uredil. Zato sem potem pisal zavarovalnici (naši) ter hrvaški. Če se ne bi odzvali bi šel še naprej. So poklicali, se opravičili in uredili zadeve (oz. jih bojo zdaj oni s posrednikom, za nas so zadeve urejene).
Pravi naslov za take primere je tudi https://www.a-zn.si/potrosniki/
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Torej, bolj težava na strani posrednika/zastopnika kot pa na zavarovalnici...? Mimogrede, Allianz sploh ne pobira gotovine..ali imaš plačilo po računu ali s kartico..tako da tukaj pazljivo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Krivda je na strani zastopnika, a zastopnik je v nekem razmerju z zavarovalnico. Torej bi mogli (za moje pojme) predno dajo ven opomin za neplačilo, pogledat ali je šla zadeva preko zastopnika in najprej njega vprašat za kaj se gre.
Ja.. tudi naša napaka..ker je le ta pobiral gotovino (za katero seveda nisi imel dokazila, da si jo izročil).
 

fikret

Pripravnik
31. maj 2008
40
5
6
Tako je, samo v MAX paketu, pač tako so se odločili da tržijo svoj produkte, zato pa izgubljajo del segmenta,
ali pa so se izognili segmenta, ki ima veliko škod (delni kasko parkirišče) in pobirajo tisto, kjer je manj škod....

Še vedno pa ne vemo kaj je bil razlog nezadovoljne stranka, itak pa ne pove svoje plati zgodbe, tko da?
Jaz lahko z lahkoto odgovorim!

Te zavarovalnice nikakor ne priporočam!
Imel škodni primer parkirišče - škoda mala, cca 400 evrov.
Sostanovalec je imel avto parkiran za menoj in mu je spodrsnila sklopka. Opraskal (minimalno) mi je zgornji del odbijača, tik nad tablico, razpoka na kromirani okrasni letvi nad odbijačem (sprednji del - Opel).

Zavarovalnica mi je odgovorila, da zavrača škodni primer!
Uveljavljal sem namreč parkirišče, saj sem hotel sosedu prihraniti strošek.

Razlog:
ugotavljamo, da vidne poškodbe sprednjega pvc odbijača in sprednje kromske letve maske niso nastale zaradi
neposrednega stika z neznanim vozilom ali neznanim predmetom, ko je predmet zavarovanja bil parkiran ali
stoječ, zato niso podani pogoji za kritje škode na parkirišču skladno s Pogoji zavarovanja motornih vozil in vodnik
skozi storitve (SI-102-0120; v nadaljevanju: Pogoji), ki so sestavni del cit. Police.


Hecno je, da trdijo, da ni bilo trka, ko sem ga videl na lastne oči!

Čisti prevaranti!
 
  • Haha
Reactions: shift in Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
A zelis povedati, da si dal krivo prijavo? :)
In je zavarovalnica s tem, ko je "napacno" reagirala na prijavo, dejansko reagirala pravilno? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz lahko z lahkoto odgovorim!

Te zavarovalnice nikakor ne priporočam!
Imel škodni primer parkirišče - škoda mala, cca 400 evrov.
Sostanovalec je imel avto parkiran za menoj in mu je spodrsnila sklopka. Opraskal (minimalno) mi je zgornji del odbijača, tik nad tablico, razpoka na kromirani okrasni letvi nad odbijačem (sprednji del - Opel).

Zavarovalnica mi je odgovorila, da zavrača škodni primer!
Uveljavljal sem namreč parkirišče, saj sem hotel sosedu prihraniti strošek.

Razlog:
ugotavljamo, da vidne poškodbe sprednjega pvc odbijača in sprednje kromske letve maske niso nastale zaradi
neposrednega stika z neznanim vozilom ali neznanim predmetom, ko je predmet zavarovanja bil parkiran ali
stoječ, zato niso podani pogoji za kritje škode na parkirišču skladno s Pogoji zavarovanja motornih vozil in vodnik
skozi storitve (SI-102-0120; v nadaljevanju: Pogoji), ki so sestavni del cit. Police.


Hecno je, da trdijo, da ni bilo trka, ko sem ga videl na lastne oči!

Čisti prevaranti!

:valjamse: Pa kaj si ti nor, evo zaradi takih se potem začne neupravičeno širiti slab glas. Pa tako suvereno si napisal. Predlagam ti da si prebereš splošne pogoje kaj sploh pomeni parkirišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

fikret

Pripravnik
31. maj 2008
40
5
6
:valjamse: Pa kaj si ti nor, evo zaradi takih se potem začne neupravičeno širiti slab glas. Pa tako suvereno si napisal. Predlagam ti da si prebereš splošne pogoje kaj sploh pomeni parkirišče.

Ha ha, kako ste vsi pametni, navzven.....

V resnici pa zelo dobro veste za kaj se gre...

Poškodba je, bojda, previsoko....... Razlog je enak kot pri predhodnikih!

Pa da še razčistimo zadeve:
Sosed mi je povedal, da je bil v avtu on šele po temu, ko sem že naredil prijavo! Da je nek avto trčil, pa sem videl skozi okno!
Na srečo je bil tolko pošten, da mi je naslednji večer, ko se je vrnil, prišel sam povedati.

V primeru, da bi bil pa to en X človek, bi se gladko lahko poslovil od česar koli!

Vsi se zelo dobro zavedate, da imam še kako prav!

Bolje biti Škot, saj tisto najbolj poceni nikoli ni najbolje!
 
  • Haha
Reactions: shift