zavarovalnica alianz

AvtoFun

Majstr
29. dec 2007
14.010
362
83
Drži, če imaš gotovino na razpolago sem jaz pač zagovornik tega da se posluje z gotovino kajti mic po mic nas lepo zvijajo s temi "elektronskimi" plačilnimi instrumenti torej mic po mic dobivajo popolni nadzor nad nami, kompleten pogled v vse, od trošenja, do naših navad do... (pa ne govorim samo o finančnih transakcijah).

Garfildd

Fizikalc
24. jul 2007
2.466
62
48
Drži, če imaš gotovino na razpolago sem jaz pač zagovornik tega da se posluje z gotovino kajti mic po mic nas lepo zvijajo s temi "elektronskimi" plačilnimi instrumenti torej mic po mic dobivajo popolni nadzor nad nami, kompleten pogled v vse, od trošenja, do naših navad do... (pa ne govorim samo o finančnih transakcijah).
Če maš vse prihodke legalne in obdavčene tko kot je po zakonodaji in nič ne "fušaš" te ne rabi skrbet zarad tega, ker če te bodo hotl pregledat/nadzorovat
te bodo tud brez tega, pa še bolj boš lahko sumljiv, če ne boš mogel izvora gotovine dokazati s prihodki...

Koker obrneš je vseeno, razen če kupuješ nelegalne stvari :p :eek:

AvtoFun

Majstr
29. dec 2007
14.010
362
83
Če maš vse prihodke legalne in obdavčene tko kot je po zakonodaji in nič ne "fušaš" te ne rabi skrbet zarad tega, ker če te bodo hotl pregledat/nadzorovat
te bodo tud brez tega, pa še bolj boš lahko sumljiv, če ne boš mogel izvora gotovine dokazati s prihodki...

Koker obrneš je vseeno, razen če kupuješ nelegalne stvari :p :eek:
Nisi razumel kaj sem hotel povedati, ne gre zato kaj mene skrbi, bolj pomembno je da drugi nimajo dela in skrbi z menoj. Legalno oz. nelegalno pa je zelo širok pojem tako da... Čist tako med nama, če grem v Avstriji na kurbo bi po tvojem mogel kot finančni poštenjak potegniti kartico? Pa koga briga če grem jaz na kurbo? To je moja osebna intimna zadeva in odločitev.

Kot veš sem blizu Avstrije doma in smo včasih veliko hodili gor po šopingih in podobno. Pa ko je bila še meja je carinik oz. policist vedno vprašal kam grem. A res? Jaz bom tebi razlagal kam grem? A imam slučajno kakšne omejitve? Svodobo gibanja ali..? Torej vedno je bil odgovor v Graz na kurbe.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
10.365
285
83
Marlbor
Tisti, ki mutijo, bodo premijo za zavarovanje pač nosili v kufru v Budimpešto, ostali legalni pa nakazali v par sekundah. Problem rešen ...

Garfildd

Fizikalc
24. jul 2007
2.466
62
48
btw... je kdo sploh preveru pogoje koriščenja kombinacije parkirišče?

baje je odbitna franšiza
čakaj čakaj, par objav višje si napisal da če kdo želi Allianz, naj se obrne nate, sedaj pa ne veš ali je ali ni franšiza pri parkirišču,
kaj potem prodajaš zavarovanja/si agent ali nekaj šušmariš?

Garfildd

Fizikalc
24. jul 2007
2.466
62
48
če poznam zav. agenta pomeni da sm tud jz agent/prodajam zavarovanja? hahaha :)
a pa on ne ve tega :fredi:

skratka kar se tiče franšize pri Allianzu:

franšiza velja samo za prometno nesrečo, za delne kombinacije (parkirišče, stekla, svetlobna telesa, ogledala,...) NI franšize in NI izgube bonusa

• Všeč mi je
Reactions: Matey