Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zanimivo v Nemčiji VW tolerira 2000 km in 1.mesec v normalnih razmerah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mimogrede, dobil sem dopis od prodajalca kako je z rednim servisom zdaj v tem času, ko ne smejo opravljat servisnih storitev. Izjemoma dovolijo prekoračitev intervala za 1000km, potem pa je tvoj problem, če se še naprej voziš. Garancija/jamstvo papa adijo. To pa je debilizem večji od nedelovanja tehničnih pregledov.
To pa ni res, avtomehaniki lahko delajo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Sem še enkrat natančno prebral dopis in piše, da ne bojo opravljali rednih servisov pri avtih, ki ne dosežejo tega dodatno podaljšanega intervala. Če pa zaradi nujno potrebnih poti v skladu z odloki potrebuješ vozilo po takem preseženem intervalu pa se lahko obrneš na njih in ti bojo priskočili na pomoč v skladu z odloki.

Kako pa izkažeš nujnost na servisu?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Sem še enkrat natančno prebral dopis in piše, da ne bojo opravljali rednih servisov pri avtih, ki ne dosežejo tega dodatno podaljšanega intervala. Če pa zaradi nujno potrebnih poti v skladu z odloki potrebuješ vozilo po takem preseženem intervalu pa se lahko obrneš na njih in ti bojo priskočili na pomoč v skladu z odloki.

Kako pa izkažeš nujnost na servisu?

samo ne komplicirat pa lepo pokliči na servis če ga rabiš
vsi mehaniki delajo, za autodelto in kondor ti lahko potrdim, sicer ni celotne ekipe, ampak ti bojo že naredili servis
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Seveda bodo. Je pa tako, da ker ekipe niso polne, pač poskušajo čim več odložit na čas po ukrepih, in teh dodatnih 1000 km je namenjenih prav temu. Če pa ne znese, se pa pač servis naredi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od danes spet možno podaljšanje registracije preko E-uprave - torej plačilo cestnine, zavarovanje preko neta pri zavarovalnici - za vozila z veljavnim TP.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Je kdo sklenil zavarovanje stare police prek neta ? pri dveh zav. je dovoljen samo datum veljave > današnjega ..

edit : izvedeno s pomočjo zastopnika, takoj po skl.zavarovanja sem tudi uspešno prek e-uprave oddal vlogo.
 
Nazadnje urejeno:

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Potrebuješ veljaven certifikat (Halcom, SI_GEN) , potrebuješ še spletno bančništvo. Dobiš potrdilo na mail, po klasični pošti pa relativno hitro novo prometno
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja tako kot vedno - pošljejo novo prometno.

Potrebuješ enega od certifikatov za digitalni podpis.

TGV zakaj bi rabil spletno bančništvo - plačaš s kartico kot vse internet nakupe - provizije ni več na kartično plačilo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Meni vnos zavarovalne police za novo prometno ne deluje. Na strani združenja zavarovalnic je polica ok.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni vnos zavarovalne police za novo prometno ne deluje. Na strani združenja zavarovalnic je polica ok.
Počakaj kak dan ali dva, da se podatki o polici prenesejo v register. Sicer pa ali se ne da kljub temu zaključiti vloge? Včasih se je dalo in če referent ob obdelavi vloge še stalno ni videl podatkov o polici, mu je bilo treba kopijo police poslati po mailu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako je, Generali rasbi vsaj en dan, lahko pa (si prej) zaključiš in oni kontrolirajo.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Tako je, Generali rasbi vsaj en dan, lahko pa (si prej) zaključiš in oni kontrolirajo.
Generali menda 2X dnevno pošilja podatke.

Kakorkoli : jaz sem včeraj ob 11:00 sklenil zavarovanje (zav.Sava), pol ure pozneje pa oddal vlogo. Pravkar pa me je poklicala delavka na UE : program s katerim delajo ima hibo - vnos datuma naslednjega TP in mi je vzela 2 dneva :) . Moj problem je bil da sem dal na servis, oni so opravili tudi tehnični (10.3.) moja odsotnost se je pa raztegnila za 14 nenačrtovanih dni. Tako da sedaj imam polico, ki velja 12.3 do 12.3, tehnični pregled pa do 10.3. Država mi mora vrniti 56 centov ona mora pa spisati še en dopis in sklep zaradi tega ...
V preteklih letih sem vedno dobil naslednji delovni dan, tokrat bo pa šlo naprej šele v torek in dobim prometno dovoljenje v sredo.
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
ksz...

še vedno niso nič omenili da imajo kaj v planu glede novih že plačanih in čakajočih avtomobilov...... :mad: