Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.362
113
Še eno vprašanje...
zdaj ko se zafrkavam s temi zavarovanji, sem prvič dejansko pogledala, kaj je fora s tem DRAJVom pri triglavu. Za ta avto sem prepozna, bi ga pa inštalirala za drugega. Če pridobim kodo, ko bo čas za to, a bodo gnjavili, če sem nabirala jaz za avto od mojega? Bi zamenjala malo tole, ker jaz naredim več kmjev kot on, pa avto, ki je nanj registriran je dražji, pa bi se bolj poznalo...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za drajv je vseeno ker ni vezan na avto niti ne na polico (je pa na tvoje ime, polica mora bit potem najbrž na isto). Glede uporabe, dejansko ga maš lahko tudi na vlaku prižganega.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Za drajv je vseeno, ljudje jih tudi na bolhi prodajajo, če se ti ne da vozit. Če ga boš na vlaku uporabljal ne bo ok, ker mapira na cesto in bo ocena vožnje pod 90 točk.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.362
113
No saj to sprašujem. Jaz naredim več kmjev kot moj, moj ima dražji avto, sicer oba narediva najbrž dovolj kmjev ampak vseeno potem bolje da jaz svojo aplikacijo registriram z njegovim mazilom in obratno...

Ps
Amacar, istočasno pisala. Hvala
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Vseeno je na kateri mail je registrirano. Če imaš doma še kako staro napravo, kjer bi drajv laufal, narediš več prijav in voziš za več prijav v istem trenutku na različnih napravah. Torej zvozi en za dva avta.
Če sicer voziš kolikor toliko po predpisih, ali si obsojen na avtocesto v konici, dovolj lepih voženj ni nobena umetnost doseči. Smotano je le, da ti hitro rukne povsem normalno pospeševanje pri vključevanju na avtocesto pod pretirano pospeševanje. Namesto, da bi ljudi učili, da takrat malo zbudijo kljuseta pod havbo, da ne zapeljejo na vozni pas pri 80 km / h.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Včeraj je vlada RS sprejela odlok o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil (registracija, podaljšanje veljavnosti registracije, sprememba lastništva, odjava, menjava registrskih tablic, ipd.). Odlok, ki je stopil v veljavo s 17. 3. 2020, velja do 16. 4. 2020.

Jebeš police, jaz bi moral nov avto prevzet 17.3, sem upal da bo samo 14 dni pa zdaj vidim da bom vsaj en mesec brez njega.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kaksen drajv lepo prosim, da mi se informacije zbirajo kako vozim. Dobim takoj pribitek. Zrihtaj si dobrega agenta pa dobis max popust. Pazi, ne govorim o max bonusu ampak popustu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.362
113
saj jaz tudi o popustih... vedno sem zavarovala na šalterju na Regii, zdaj imam 2 polici od agentov od dveh zavarovalnic (čakam še eno...) pa sem na istem, čeprav vedno vsi o tem, kako je tam zanič... tako da tisti šalter očitno ni tok slab. drajv zaradi mene kamot, sem kar pridna... generali ima pa neki, da naslednje leto dobiš 10% kaska nazaj ali neki tacga, če ni škode... se mi zdi, da imam od drajva še vseeno več...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Daj no, ze tako belezijo vsako pizd.arijo in zastoje. Potem bom prisel podaljsat zavarovanje in me bo agentka sprasevala kako sem prisel iz idrije v 20min v ljubljano na siht. Recimo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Daj no, ze tako belezijo vsako pizd.arijo in zastoje. Potem bom prisel podaljsat zavarovanje in me bo agentka sprasevala kako sem prisel iz idrije v 20min v ljubljano na siht. Recimo.
Meni pa je fajn, da vedo kje se nahajam in se zmenim z agentko, da mi na semaforjih nastavi zeleni val, ko sem peljem po Tržaški. Se mi tako ne more zgoditi, da bi šel skozi rdečo in zavarovalnici naredil lepe stroške ...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Pepe

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz se s svojo agentko cez teden parkrat zmenim v najetem stanovanju v kosezah pa mi da zato vec popusta samo, da nimam drivea instaliranega
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Medi da pa moja agentka 50% popust da mi ga lohk potegne ko mi prinese polico za podpisat :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: Pbutec

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.362
113
vam pa res manjka, če vam že pri nečem tako pustem in dolgočasnem, kot je zavarovanje, skrenejo misli...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Jaz se s svojo agentko cez teden parkrat zmenim v najetem stanovanju v kosezah pa mi da zato vec popusta samo, da nimam drivea instaliranega
Saj drajv ni treba, da ti vedno lafa. Zalafaj ga takrat, ko se imaš čas cjaziti. kdo pri zdravi pameti bo imel vključen drajv, ko bo kršil vsa možna pravila?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Nekih uradnih, ali vsaj poluradnih, informacij glede podaljšanja registracije očitno še ni.
Zavarovalničarji že kličejo stranke, da se bo po 16.4. dalo urediti tako tehnični pregled, kot tudi podaljšanje registracije. To naj bi izposlovali avto-prodajalski-lobiji, ker je dosti prodanih avtomobilov, ki jih kupci ne morejo prevzeti oz. registrirati. Avtomobili so na prostem .....
Zavarovanje je (vsaj pri Savi) enostavno možno urediti preko spleta.
Kašno je mnenje ali se bodo registracije podaljševale na dan dejanskega poteka registracije (in tehničnega pregleda za tiste, ki ga morejo opraviti) ali na dan sklenitve podaljšanja. Obstaja en interni dopis zavarovalniškega združenja, da se bodo zavarovanja podaljševala na dan poteka, med 16. aprilom in 16. majem, ne glede na kateri datum bodo sklenjena do 16. maja 2020.
Gre za to, da si ne razbiješ datuma podaljšanja zavarovanje in podaljšanje registracije. Katastrofa sicer ni, praktično pa tudi ne.
Lep pozdrav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Zavarovanje ni bilo nikdar problem podaljšati ( ob pravem človeku na drugi strani, na tehničnem ga še 10dni ne boš mogel.)
In datume podaljšanja registracije smo že dorekli. Podaljšali ti bodo za eno leto od datuma ko ti je poteklo. Al bodo to začel delat 16 aprila ali 16 "oktobra" pa nima veze..