Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Tudi to se ti bo lahko zgodilo - nebi bilo prvič (ampak ne pri nas).

In kaj pričakuješ da ti bo SZZ odgovorilo? Da vlada ni pooblaščena za ukrepe na območju Slovenije?

Sem na takem delovnem mestu, da rabim neko uradno info od zgoraj :)

Kaže, da če bo že kaj na tem se menimo o AO in ne o kasku...

Ponavljam, najbolj varno je, da se normalno podaljša zavarovanje (na daljavo, bilokak...)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če imaš možnost, je bolje da ga sedaj, kot pa po koncu ukrepa. Takrat zna nekaj dni res biti gneča na tehničnih. In takrat še dodatno delati gužvo pri agentih je....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne

Saj to me zanima če slučajno kdo sedaj piše dokumente in pošilja ven.

Ampak kot kaže itaq ne.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... je imel do sedaj vsak dovolj časa. Kaj bo kasneje ...
Ko sem jest iskal pred leti drugo rabljeno "rago", je bil moj kriterij tudi, datum zadnje registracije (grem če se le da mesec pred potekom na tehnični, da imam cajt kaj za porihtat, če me slučajno zezajo tam) ... Predleti sem lahko še kaj šraufal sam pred poletjem, zdej se moram pa prej z mehankarjem zmenit, ker ne morem več, to pa se lahko tudi zavleče kot v tem času zaradi drugih razlogov ... vrste ipd ... :zavijazocmi:
------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Dajmo razmišljat preudarno in z trezno glavo (pred vsem brez psihiranja fopTV medijev).

To je okrožnica ene od zavarovalnic kjer je jasno razloženo kakšna je situacija:


Navodilo v zvezi z Odlokom vlade Republike Slovenije o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil





Včeraj je vlada RS sprejela odlok o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil (registracija, podaljšanje veljavnosti registracije, sprememba lastništva, odjava, menjava registrskih tablic, ipd.). Odlok, ki je stopil v veljavo s 17. 3. 2020, velja do 16. 4. 2020.



V skladu z omenjenim odlokom bo zavarovalnica jamstvo za vsa avtomobilska zavarovanja, ki v omenjenem obdobju potečejo (vključno z respiro rokom), podaljšala do 16. 5. 2020. Hkrati pa vas obveščamo, da se avtomobilska zavarovanja lahko še vedno sklepajo oziroma podaljšujejo, a le preko sklepanja na daljavo, torej brez fizičnega kontakta z zavarovalci oz. zavarovanci.



Pri vseh zavarovanjih, ki se bodo obnovila v tem obdobju, velja, da je začetek obnove zavarovanja enak datumu poteka oz. skadence predpolice. Takšna sklenitev bo tudi ustrezno programsko podprta.



V nadaljevanju podajamo nekaj primerov, za lažje razumevanje:

Primer 1

Zavarovalna polica je potekla 11. 3. 2020.

Glede na sprejeti odlok se jamstvo zavarovalnice po tej polici podaljša do 16. 4. 2020, k čemur se doda še 30-dnevni respiro rok. Obveznost zavarovalca, da zavarovanje obnovi, velja do 16. 5. 2020. Zavarovanje obnovi z začetkom kritja 11.3.2020.



Primer 2

Zavarovalna polica bo potekla 18. 3. 2020.

Glede na sprejeti odlok se jamstvo zavarovalnice po tej polici podaljša do 16. 4. 2020, k čemur se doda še 30-dnevni respiro rok. Obveznost zavarovalca, da zavarovanje obnovi, velja do 16. 5. 2020. Zavarovanje obnovi z začetkom kritja 18.3.2020.



Primer 3

Zavarovalna polica je (vključno s 30-dnevnim respiro rokom) potekla 15. 3. 2020, torej še pred veljavnostjo odloka, zavarovanje in registracija se nista pravočasno obnovila.

Zavarovalnica po tej polici ni več v jamstvu. Zavarovanje je za to vozilo potrebno skleniti kot novo zavarovanje, z datumom začetka na dan sklenitve zavarovanja.



To navodilo velja do preklica oz. do morebitnih nadaljnjih navodil.


Še bolj na kratko, če je danes 17.3.2020 in ti danes poteče registracija, si predstavljaš, kot da ti poteče 17.4.2020, kar pomeni da imaš od danes naprej še en mesec da "redno" podaljšaš registracijo/zavarovanje, razen da ne moreš ker so trenutno tehnični zaprti, ampak to je malenkost :)

Zavarovanje, se lahko dela, na daljavo. Torej agenti delamo kot da ni te zaustavitve, saj zavarovanje mora biti, sicer se je res respiro rok podaljšal za en mesec, ampak dajte to urediti enko kot če nebi bilo zaprtja registracijskih mest, da boste res imeli kritje in da nebo potem prve dni tak naval kot je pri odprtju Lidlov ;)

Če pa kdo rabi zavarovanje, pa lahko na privat ;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Datum (11.03.2020) v prvem primeru je typo - ali?

edit: aaaaaa - polica je potekla 11.03.2020 - ker dodajo 30dni respiro roka, s šteje, da je ob uveljavitvi odloka še veljavna.
Primer 3 pa je polica potekla 15.02.2020 - 30 dni respiro pa pade pred datumom odloka.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Datum (11.03.2020) v prvem primeru je typo - ali?

edit: aaaaaa - polica je potekla 11.03.2020 - ker dodajo 30dni respiro roka, s šteje, da je ob uveljavitvi odloka še veljavna.
Primer 3 pa je polica potekla 15.03.2020 - 30 dni respiro pa pade pred datumom odloka.
Primer 3 - polica je v resnici potekla 14.2.2020, oz. kot je navedeno z upoštevanjem respiro roka je poteklo 15.3.2020. S 16.3.2020 je takšno vozilo avtomatsko odjavljeno iz prometa po uradni dolžnosti in ta pravila zanj ne veljajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Primer 2

Zavarovalna polica bo potekla 18. 3. 2020.

Glede na sprejeti odlok se jamstvo zavarovalnice po tej polici podaljša do 16. 4. 2020, k čemur se doda še 30-dnevni respiro rok. Obveznost zavarovalca, da zavarovanje obnovi, velja do 16. 5. 2020. Zavarovanje obnovi z začetkom kritja 18.3.2020.

Jaz sem tu... imam narejenega tehničnega in rabim zavarovanje in registracijo. ali to velja, če hočem menjati zavarovalnico. Recimo, da sem zdaj na triglavu, bi šla pa na generali. Imam tam več zavarovanega, pa mrbit bo kaj ceneje. če ne zrihtam do datuma, a moram spet plačati triglavu? Po kaki ceni? ali se lahko določijo, da mi popustov, ki jih imam sedaj ne upoštevajo?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Jaz sem tu... imam narejenega tehničnega in rabim zavarovanje in registracijo. ali to velja, če hočem menjati zavarovalnico. Recimo, da sem zdaj na triglavu, bi šla pa na generali. Imam tam več zavarovanega, pa mrbit bo kaj ceneje. če ne zrihtam do datuma, a moram spet plačati triglavu? Po kaki ceni? ali se lahko določijo, da mi popustov, ki jih imam sedaj ne upoštevajo?

Ja lahko menjaš, vse velja enako kot prej, če si znotraj 1. in 2. primera.
Ne, pri Triglavu po poteku njihove police nimaš nobene obveznosti.
Vsi popusti (bonusi) se ti upoštevajo pri drugi zavarovalnici, bonus je vezan na zavarovanca, ne zavarovalnico.

Ja, se splača preveriti, če se ti na Generali da ceneje narediti, zakaj pa ne, privat ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz sem tu... imam narejenega tehničnega in rabim zavarovanje in registracijo. ali to velja, če hočem menjati zavarovalnico. Recimo, da sem zdaj na triglavu, bi šla pa na generali. Imam tam več zavarovanega, pa mrbit bo kaj ceneje. če ne zrihtam do datuma, a moram spet plačati triglavu? Po kaki ceni? ali se lahko določijo, da mi popustov, ki jih imam sedaj ne upoštevajo?
Pri isti zavarovalnici moraš ostati samo, če v obdobju po koncu predhodne police želiš uveljavljati kakšno škodo.