Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

peka

Zelenc'
10. jun 2011
11
0
1
Včeraj zvečer je Uroš Slak objavil da se predvidoma do 15. 4. 2020 zapirajo zavarovalnice in tehnični pregledi, toda da se vseeno lahko vozimo. Vse lepo, toda menim da ima to zadaj en velik hakeljc. Kaj pa če se vseeno zgodi kaj neljubega, bom sam nosil vse stroške, zavarovanja ni ?
Ker sem ravno pred tem, da moram to opraviti, bi danes poskusil najti mojega agenta, če bi mi izdal vsaj zavarovalno polico. Toda, zopet toda, saj se lahko zavarovalnica izgovarja, da vozilo ni bilo tehnično pregledano.
Ne vem kaj storiti. Je kje kdo tu s kakšnim nasvetom? Vem da bo marsikdo rekel, ne vozi se, a to je samo reči lahko. Osebno menim, da je tukaj zopet napaka pri oblasteh.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Polico boš dobil... Saj je ni prepovedano izdati.
Zavarovalnica bi se na to lahko sklicevala, ce bi ob skodi bilo ugotovljeno da je vozilo dejansko neispravno... Ne pa ker nima tehnicnega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Danes še počakaj, da se sploh razjasni kako in kaj bo z zavarovanji in registracijami naslednjih 30 dni.

Glede na to, da bo podaljšana veljavnost tehničnega pregleda in registracije, se zavarovalnica ne more zgovarjata, da avto ni bil tehnično pregledan ... do starosti 8 let recimo pregled velja 2 leti, tako da v tem primeru komot lahko sprejmejo, da velja 13 mesecev ...
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Očitno smo v "vojnem stanju" in v takih razmerah se marsikaj gleda drugače. Vlada sprejema neke odloke, registracije veljajo naprej. Tako da nekih dolžnosti smo začasno razrešeni.
Gotovo pa nas bo udarilo nekje po pravicah ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj vam ni jasno, VELJAVNOST REGISTRACIJE (TP + zavarovanje + cestnina) SE VSEM, ki jim v času od 15.3. - 15.4. poteče, AVTOMATIČNO PODALJŠA do 15.4.2020, kar je praviloma v skladu s siceršnjo zakonodajo, ki v času +-30 dni od TP dovoljuje opravljanje TP in registracijo brez odjave/prijave vozila, razlika je le, da se sedaj lahko v času po preteku TP tudi voziš. Seveda to ne velja za vožnje v tujino!!! Ampak tega itak večina ne rabi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Zakaj napaka oblastnikov? Napaka je predvsem pri nas, ker do zadnjega čakamo. Nared tako kot si rekel.Pokliči zavarovalničarja in uredi.
No....več kot mesec naprej etak ne moreš nič....tko da napaka....?

Sam jo imam 24.4....fotr maja 1x....za 1x je moratorij do 16.4......ČE KDO NE KIHNE S5....
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Moj agent je že sporočil da police izdaja normalno. Na daljavo. Dobiš jo najbrž po pošti.
Pokličeš, pošlješ mejl pa jo imaš v dnevu ali dve doma. Tako da zavarovanje imaš urejeno
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Evo meni so danes mail poslali da s prevzemom novega avta ne bo nič do nadaljnjega. Še dobro da starega nisem prodal ker potem niti z bajte ne bi mogel.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Nejasna stvar v tem odloku je, da piše, da se tudi zavarovanja podaljšajo.

Zavarovalna polica je pogodba med stranko in zavarovalnico v katero se država ne more vplesti.

Se bojim, da eni ne bodo podaljšali zavarovanja in v primeru škode bo sranje...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa sej večina zavarovalnic omogoča da skleneš oz. podaljšaš online. Sam že 10 let nisem stopil do agenta in vse uredim online.

Pogoj da zavarovanje velja je tehnično brezhibno in veljavno registrirano vozilo, tako da če država tole podaljša z dekretom si na varni strani oz. pravno pokrit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moj agent je že sporočil da police izdaja normalno. Na daljavo. Dobiš jo najbrž po pošti.
Pokličeš, pošlješ mejl pa jo imaš v dnevu ali dve doma. Tako da zavarovanje imaš urejeno
Zavarovanje ti velja do 15.4. še staro, ne glede na to če ti poteče po 15.3. tak je sklep vlade. Poleg tega pa če se ne motim ti na zavarovanju itak velja "kulanca" + 30 dni po preteku - tako je bilo vsaj za kasko vedno če ti niso poslali obvestila o preteku.
Je pa potrebno povedati, da gre zgolj za minimalno obvezno zavarovanje, da nebi kdo na ful kasko računal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Nejasna stvar v tem odloku je, da piše, da se tudi zavarovanja podaljšajo.

Zavarovalna polica je pogodba med stranko in zavarovalnico v katero se država ne more vplesti.

Se bojim, da eni ne bodo podaljšali zavarovanja in v primeru škode bo sranje...

Tudi dvomim da bodo potem ko se tole sprosti pozabili računat cestno takso za en mesec in zavarovanje za tak mesec. Kako bodo zgledali tehnični ko spet odprejo vrata pa nočem vedet, najbrž ko v času juge ko si šel ob 4h zjutraj čakat v vrsto da si prišel do 12h noter! :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja itak se ti bo vse skupaj štelo od dneva preteka dosedanje registracije. ;)
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Zavarovanje ti velja do 15.4. še staro, ne glede na to če ti poteče po 15.3. tak je sklep vlade. Poleg tega pa če se ne motim ti na zavarovanju itak velja "kulanca" + 30 dni po preteku - tako je bilo vsaj za kasko vedno če ti niso poslali obvestila o preteku.
Je pa potrebno povedati, da gre zgolj za minimalno obvezno zavarovanje, da nebi kdo na ful kasko računal.

To je tako, kot da vlada reče, da ne rabim dveh obrokov kredita banki vrniti...

Čakamo pojasnilo SZZ...javim...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi to se ti bo lahko zgodilo - nebi bilo prvič (ampak ne pri nas).

In kaj pričakuješ da ti bo SZZ odgovorilo? Da vlada ni pooblaščena za ukrepe na območju Slovenije?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
OK zavarovalno polico ti lahko agent pošlje na email.

Preko E uprave lahko plačaš cestnino in ti jo pošljejo novo prometno.
V vmesnem času imaš potrdilo.

Vprašanje so vsi pobegnili iz UE ali ne??

Opomba
To velja če nimaš tehničnega pregleda letos.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj preprosto (po sklepu vlade), če lahko kompliciramo?

In prometno ti bo kdo napisal in poslal in dostavil?