Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če se boš peljal med običajnim časom, ko ljudje hodijo v službo, te bo le redkokdo vprašal, kam greš. Čez vikende pa je to očitno glavna naloga policije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni je pretekla registracija. Avto sem hotel odjavit, pa ne gre.
Avto je nevozen v drugi občini, tako da tablic in prometnega ne morem prinest, v drugo občino ne smem, brez tega pa ne odjavijo.
Zdaj je država registracijo avtomatsko podaljšala za en mesec. - ali bodo za cestnino, zavarovanje za en podaljšan mesec potem tudi zahtevali od mene za nazaj, - če avto odjavim čez en mesec?
Ima kdo kakšno idejo kaj narest?
Če bi prebral malo višje kar sem napisal bi ugotovil, da pri odjavi za nazaj ne boš nič doplačal. Avto moraš odjavit do 16.6.!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
AMZS Leskoškova, sicer nisem bil sam tam, je pa sodelavec uredil registracijo za avto.

Gužve nobene, pravzaprav je bil tam edini. Je pa res, da brez TP.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Komur poteče registracija po 19.4. mora podaljšat upoštevaje običajne roke, podaljšanje po anti koronskem zakonu očitno ne pride v poštev:
klik

Ministrstvo za infrastrukturo pojasnjuje, da je v skladu z Odlokom o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter dela v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji veljavnost prometnih dovoljenj do 19. junija avtomatično podaljšana le tistim vozilom, za katera je veljavnost prometnih dovoljenj potekla v času od pričetka veljavnosti navedenega odloka (od vključno 17. marca 2020) do vključno 19. aprila 2020.
Za vozila, ki jim veljavnost prometnih dovoljenj poteče od vključno 20. aprila 2020 dalje, morajo to veljavnost podaljšati po normalno predvidenem postopku.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Evo iz prve roke....šel takoj po sihtu na tehničnega (mi poteče 24.4 tko da so se lih za Glih odprli :))

Pripelješ zadaj na "rampo".... Teta z masko ti pove da odpri vsa 4 okna in da pusti prometno na armaturki... Ona prebrise vse okol volana in zaščiti... Vsi v maskah

Nato moraš okol stavbe...ne več po notranjem hodniku....počakaš na izhodu iz rampe...če kaj hoče te povpraša če ne samo prevzameš avto...

In, z čim to obriše? Imam primer ko ima mladenič "športnik" in se ukvarja z detaylingom in ne pusti da mu tm en folk maže neki po avtu!
Kako tak avto zdej registrirat ko je bil do sedaj na "zimskem spanju" ?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Težko. Danes sem peljal svoj avto na servis in že gruntam, s čim bom jutri gloncal leder, če so kaj srali po njem z alkoholom...

Naj bo zraven in mu ponudi par rokavic...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Barbarian

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sem napisal in prilepil printscreen da ne gre.
Ko po workaroundu končno pridem "mimo" prometne, pa ****** sistem ne požre številke zavarovalne police.
Bo prej če se s papirji od avta peš odpravim do Brezovice. :bonk:
Aha ,se pravi da nisem jaz edini skoraj živčnega fasal danes ... Nikakor speljati registracije preko euprave. Enkrat se ustavi pri prometni , drugič pri številki police...
Pa kdo ve kje je problem ?
lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Včeraj in petek ni bilo težav (sem tudi že plačal in dobil obvestilo o uspešno oddani vlogi na mail).

Morda so samo preobremenjeni danes, ko je folk malo bolj navalil...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem bil danes popoldne na tehničnem z avtom od moje pri Regiji na Brdu. Računal da bo malo manj gužve kot kak LPP ali AMZS. No dejansko ni bilo pred mano niti enega avtomobila, ravno tako ne za mano. Šele potem ko smo not urejali papirje se je celo pripeljal še en. Nevem, a noben ne upa ne tehničnega al vsi čakajo, da mine "gužva" :)

Po drugi strani sva šla pa čez vikend mimo bližnje vrtnarije, pa take gužve še v življenju nisem videl. Izgleda so rože v teh časih bolj nujne kot registracija :p
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Info z terena :D

Regia Group, Vodovodna LJ, cca 8 avtov v vrsti okoli 11tih, gre kar hitro. Razkužjo avto, dajo prevleko za zic in ovijejo volan v folijo.

Sam sem šel na pisto za kamione (avtoprikolica), po 2 avtih so mene prevzel, znotraj pri registraciji pa še nikol tako hitro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in navlixx

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tudi jaz sem včeraj naredil enega tehničnega v Žalcu.. Še nisem imel namena, vendar ko sem se peljal mimo sem videl da je bil samo en avto pred stezo in sem šel opraviti..l
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Jaz rešila vlogo in plačala 9.4. popoldne, rešena in prometna na pošto dana10.4., v kaselcu 14.4. V ponedeljek je bil praznik...

Je pa res, da pride sabo listek, moraš na pošto iti iskat. Da ti ni kam padel. V tem primeru boš čakal 15 dni.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Glih sem iskal to temo, da napišem kako danes v MB po 5+ avtov konstantno na tehničnih pregledih, pa mi prileti še ta odgovor iz Infrastrukture:

Pozdravljeni!

Obveščamo vas, da se v skladu Odlokom o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter dela v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 26/20, 52/20 in 54/20) od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo vsi postopki v zvezi z registracijo vozil in postopki tehničnih pregledov vozil.

V skladu Odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom šolam vožnje in pooblaščenim organizacijam s področja voznikov in vozil v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 52/20 in 54/20) pa se od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo tudi naloge na tehničnih službah, strokovnih organizacijah in pooblaščenih registracijskih organizacijah.

Torej lahko za vaše vozilo uredite zadevo.


Lep pozdrav,


Poglej priponko 32941

Kaj naj jim rečem drugega kot: hvala za hiter odgovor.

Kakorkoli, na TP/registracijah sem preveril kako je z zadevo, če trenutno vlečeš staro registracijo skladno z odlokom, potem pa narediš odjavo in novo prijavo - pravi teta tam, da ni treba nič za ta čas plačat cestnine in zavarovanja, pač kleč je v odjava/prijava.


Ja, v prvi vrsti morda ne bo, vendar je v odloku zakonodajalec predvidel tudi take primere, ravno zato da se nebo moč
izogniti plačilu cestnine in zavarovanja za tiste ki jim je potekla veljavnost prometnega dovoljenja v obdobju med 16.3 on 16.4.

V odloku je navedeno, da za vozila katerim je zapadlo prometno dovoljenje v tem obdobju in je odjavljeno kasneje, ter ni bila
plačana cestnina za obdobje od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja do odjave vozila, tore, brez da je bilo plačano
zavarovanje in obnovljena registracija.

Primer: Mihu je potekla registracija 20. Marca 2020, za odlokom je vlada podaljšalo veljavnost teh registracij do 16. Junija 2020,
Miha je preračunljiv in ve, da je običajno tako, da če po poteku registracije, kasneje odjaviš avto, ne rabiš pokriti cestnine in zavarovanja
za tisti obdobje. Ker Miha misli da je to popolnoma enako kot tudi v tej situaciji, špekulira, da bo to naredil v trenutni situaciji in bo počakal
do 20. Junija*, takrat naredil odjavo vozila in novo prijavo z novim zavarovanje, ter se tako izognil stroškom cestnine in zavarovanja.

Žal se Mihu ta scenarij ne bo tako izšel, saj je zakonodajalec predvidel take scenarije ter naložil organu za izterjavo, da bo preverjal vsa vozila,
katerim je potekla registracija v tem obdobju, ali je bila poravnana cestnina tudi v tem "korona" podaljšanju.

Če bo Miha, naredil odjavo in potem novo prijavo vozila, mu bo organ za izterjavo, po prevedbi poslal terjatev za plačilo cestnine obdobja, ko je bila
na podlagi odloka podaljšana veljavnost registracije, nadomestilo pa ni bilo poravnano.

Če bo Miha v tem obdobju prodal vozilo, bo prav tako dolžen poravnati znesek cestnine med potekom prometnega dovoljenja in obdobjem
do prepisa vozila na novega lastnika, če seveda ni vmes uredil podaljšanja registracije.

Seveda bodo isto preverjale in obračunale tudi zavarovalnice, saj je bila veljavnost podaljšana in bo za to obdobje podaljšanja ker je bilo kritje
tudi poravnati obveznosti.

Zavarovalnice bodo preko EMRVL preverjale vsa vozila, katerim je v tem obdobju poteklo zavarovanje in tistim ki nebo podaljšano zavarovanje
od poteka prejšnjega, obračunalo razliko zavarovalne premije, katero bi morali na podlagi prejšnje police kateri je bila veljavnost podaljšana tudi plačati.

Tako da, vsi tisti, ki računajo/te, da boste naredili odjavo prijavo, računajte na to, da boste državi morali plačati cestnino za obdobje med potekom prejšnje registracije in novo registracijo, enako velja za zavarovanja.



Odlik_cestnina.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No jaz sem dobil drugačno informacijo iz prve roke na registraciji. Odjava vozila na dan prodaje ni bila mogoča, ker nihče ni delal.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
No jaz sem dobil drugačno informacijo iz prve roke na registraciji. Odjava vozila na dan prodaje ni bila mogoča, ker nihče ni delal.


To je napisano v odloku, jaz sem včeraj prav to še spraševal na zavarovalnici in so mi obrazložili kot sem napisal,
zavarovalnica je bila dolžna dati kritje to obdobje in pripada jim nadomestilo.

Je bilo dosti nejasnosti okrog tega, vsekakor si vsak želi to razlagati tako tako kot njemu najbolje odgovarja,
dejstvo je, da se en mesec ni dalo nič urejati okrog tega, dejstvo je da ti nisi odgovoren zato, dejstvo je da država
ni kriva da je prišlo do epidemije, dejstvo je da si imel kritje če bi prišlo do nesreče in dejstvo je da moraš za kritje plačat.

Gotovo bo nekaj slabe volje okrog tega, vendar pričakuj, da boš to moral vseeno poravnati.

p.s. tudi jaz sem pomislil da se bo verjetno dalo izogniti temu, ampak mi je bilo jasno da ne država in ne zavarovalnice ne bodo
dopustile, da se takole izogne plačilu cestnine in zavarovalnine.

V tvojem primeru ni tvoja krivda...