Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.386
113
40
Lj
Na začetku bodo sedaj vsi spočiti in bodo dosti bolj natančno pregledovali, tako da se vprašajte če res hočete iti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja, kje je fora avtopralnic. Ok na rocnih so aerosoli nevarni, na avtomatskih si pa itak zaklenjen v avto tiste tri minute.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.782
1.912
113
Še enkrat: podaljšanje veljavne registracije preko E-uprave brez potrebnega TP (avto star 1 do 3, ali 5, ali 7 let) gre skozi, vse ostalo ne. Registracija se podaljša OD DNEVA POTEKA aktualne registracije!!!!

10.4. je bila moja vloga za podaljšanje plačana in zaključena, po pošti prometnega še nisem prejel.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glih sem iskal to temo, da napišem kako danes v MB po 5+ avtov konstantno na tehničnih pregledih, pa mi prileti še ta odgovor iz Infrastrukture:

Pozdravljeni!

Obveščamo vas, da se v skladu Odlokom o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter dela v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 26/20, 52/20 in 54/20) od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo vsi postopki v zvezi z registracijo vozil in postopki tehničnih pregledov vozil.

V skladu Odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom šolam vožnje in pooblaščenim organizacijam s področja voznikov in vozil v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 52/20 in 54/20) pa se od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo tudi naloge na tehničnih službah, strokovnih organizacijah in pooblaščenih registracijskih organizacijah.

Torej lahko za vaše vozilo uredite zadevo.


Lep pozdrav,


Mail Attachment


Kaj naj jim rečem drugega kot: hvala za hiter odgovor.

Kakorkoli, na TP/registracijah sem preveril kako je z zadevo, če trenutno vlečeš staro registracijo skladno z odlokom, potem pa narediš odjavo in novo prijavo - pravi teta tam, da ni treba nič za ta čas plačat cestnine in zavarovanja, pač kleč je v odjava/prijava.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.816
4.309
113
Glih sem iskal to temo, da napišem kako danes v MB po 5+ avtov konstantno na tehničnih pregledih, pa mi prileti še ta odgovor iz Infrastrukture:

Pozdravljeni!

Obveščamo vas, da se v skladu Odlokom o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter dela v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 26/20, 52/20 in 54/20) od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo vsi postopki v zvezi z registracijo vozil in postopki tehničnih pregledov vozil.

V skladu Odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom šolam vožnje in pooblaščenim organizacijam s področja voznikov in vozil v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 52/20 in 54/20) pa se od danes, 20. aprila 2020, dalje spet izvajajo tudi naloge na tehničnih službah, strokovnih organizacijah in pooblaščenih registracijskih organizacijah.

Torej lahko za vaše vozilo uredite zadevo.


Lep pozdrav,


Poglej priponko 32941

Kaj naj jim rečem drugega kot: hvala za hiter odgovor.

Kakorkoli, na TP/registracijah sem preveril kako je z zadevo, če trenutno vlečeš staro registracijo skladno z odlokom, potem pa narediš odjavo in novo prijavo - pravi teta tam, da ni treba nič za ta čas plačat cestnine in zavarovanja, pač kleč je v odjava/prijava.

In si zračunal koliko prišparaš?

Po tem me spraševali najbolj lastniki vozil višjega cenovnega razreda, kateri imajo itak vse na obroke... lesing, zavarovanje... ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Prijava in odjava tudi nekaj stane. Je pa odvisno od cestnine ali se ti splača.
Me zanima koliko lolekov bo šlo prijavljat/odjavljat motocikle in jajca z malimi motorji, da bi ''prišparali'', pa jih bo to na koncu dražje prišlo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sploh ne gre za šparanje, ker vozilo je prodano in ga je itak treba odjavit/prijavit - sem pisal nekje v temi o problemu.

Drugače pa si lahko sam zračunaš - letni strošek skoraj 1.000 € za registracijo, cestnino, zavarovanje + kasko; pa TP je v juniju 2021, tako, da je fajn, da se registracija čimbolj premakne k temu datumu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Ni letelo direkt nate, ampak na pametnjakoviče, ki jim bo špricnilo, takoj bo jim bo nekdo omenil to pametno stvar, kako prišparat in še nategnit državo zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.924
5.463
113
Evo iz prve roke....šel takoj po sihtu na tehničnega (mi poteče 24.4 tko da so se lih za Glih odprli :))

Pripelješ zadaj na "rampo".... Teta z masko ti pove da odpri vsa 4 okna in da pusti prometno na armaturki... Ona prebrise vse okol volana in zaščiti... Vsi v maskah

Nato moraš okol stavbe...ne več po notranjem hodniku....počakaš na izhodu iz rampe...če kaj hoče te povpraša če ne samo prevzameš avto...

Greš notri za salter (isti postopek ko za hofer/Lidl trgovine).... En vn drug not... Maska... Roke razkuzit...

Ker sem imel polico online (z zavarovalno za stopnico sva vse po telefonu) sem referentki samo prenakazal mejl z elektronsko podpisanimi policami in računom dokazili itd...

Zaključeno

Avtokrka...ob 14...je bil en pred mano ravno na sredi rampe... 15min fertik...

Sem se peljal mimo LPP tud samo en X5 pred rampo pa zunaj 3je v maskah...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-308
113
Meni je pretekla registracija. Avto sem hotel odjavit, pa ne gre.
Avto je nevozen v drugi občini, tako da tablic in prometnega ne morem prinest, v drugo občino ne smem, brez tega pa ne odjavijo.
Zdaj je država registracijo avtomatsko podaljšala za en mesec. - ali bodo za cestnino, zavarovanje za en podaljšan mesec potem tudi zahtevali od mene za nazaj, - če avto odjavim čez en mesec?
Ima kdo kakšno idejo kaj narest?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Torej nimaš niti enega, ki bi ti lahko prinesel tablico in prometno?
Nobenega?

Potem se v temi noči zavit v plašč nevidnosti ob uri menjave izmene policistov nevidno zapelji do tistega avtomobila in se hitro vrni nazaj, da boš lahko zjutraj zmagoslavno odpeketal na tehnični odjavit avtomobil po pravilih.
 
  • Haha
Reactions: navlixx