Zamuda leta in odškodnina

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugih stroškov ti seveda ne vračajo, le znesek karte ali brezplačno spremembo leta ali voucher v višini 120% vrednosti karte - VENDAR pazi, tako rebooking kot vnovčenje voucherja gre potem po takratni ceni leta.
Če prej ne zruži večina v stečaj!

Ti pa načelno po nekaterih tolmačenjih pri odpovedih zaradi višje sile na katero nimajo vpliva ne rabijo vrniti denarja. Jaz bi vsekakor sedaj malo počakal (pravi človek, ki ima plačane 4 povratne karte v vrednosti 1.000€ vsaka za 1. julij, brez možnosti vračila :( - kupljeno še lani)
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Zamuda povezovalnega leta zaradi višje sile (20 ur - vremenske razmere), odškodnine tako ni po zakonu... Je pa Eurowings takoj dal hotel v centru Dusseldorfa, šla malo na karneval po mestu in naslednje jutro naprej. Zavarovalnica je medtem krila vse nastale dodatne stroške hrane, pijače, transportov (letno turistično) in moram reči, da se je super izteklo. :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Obujam temo..

Včeraj so na odpovedali let iz Abu Dhabija v Budimpešto (wizzair, povratni let). Načrtovani let bi moral bit včeraj (3.12. ob 22:15), nadomestni let pa je danes (4.12. ob 18h). Če prav razumem, smo upravičeni do 600 eur nadomestila po osebi. Niso pa nikjer javili, zakaj je bil let odpovedan in tudi njihovega osebja ni bilo na letališču (vse so nam urejali osebje od Etihad, ki so pravtako trdili, da ne vedo, zakaj je bil let odpovedan).. In tudi v aplikaciji smo par ur po predvidenem poletu prejeli samo obvestilo, da je let "rescheduled" na danes..

Sedaj pa vprašanje: ali prijavim kompenzacijo preko Wizzair strani ali preko kake EU agencije?

Velike pomisleke imam glede Wizzair, ker imajo obupno podporo (customer service). Je že kdo kompenziral kaki let direkt pri njih in kako je šlo?

Če prijavim kompenzacijo preko EU agencije, vzamejo dosti, če uspejo pozitivno rešit primer?

Enkrat smo že delali kompenzacijo pri letalski družbi Air France in smo dobili denar, ampak oni imajo podporo dokaj dobro porihtano...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Obujam temo..

Včeraj so na odpovedali let iz Abu Dhabija v Budimpešto (wizzair, povratni let). Načrtovani let bi moral bit včeraj (3.12. ob 22:15), nadomestni let pa je danes (4.12. ob 18h). Če prav razumem, smo upravičeni do 600 eur nadomestila po osebi. Niso pa nikjer javili, zakaj je bil let odpovedan in tudi njihovega osebja ni bilo na letališču (vse so nam urejali osebje od Etihad, ki so pravtako trdili, da ne vedo, zakaj je bil let odpovedan).. In tudi v aplikaciji smo par ur po predvidenem poletu prejeli samo obvestilo, da je let "rescheduled" na danes..

Sedaj pa vprašanje: ali prijavim kompenzacijo preko Wizzair strani ali preko kake EU agencije?

Velike pomisleke imam glede Wizzair, ker imajo obupno podporo (customer service). Je že kdo kompenziral kaki let direkt pri njih in kako je šlo?

Če prijavim kompenzacijo preko EU agencije, vzamejo dosti, če uspejo pozitivno rešit primer?

Enkrat smo že delali kompenzacijo pri letalski družbi Air France in smo dobili denar, ampak oni imajo podporo dokaj dobro porihtano...
Wizzair je največja katastrofa od vseh nizkocenovnikov, imam tudi samo zelo slabe izkušnje z njimi.

Glede te odškodnine: jaz sem letos poleti obstal v Parizu z Easyjetom, nekaj zaporednih letov je bilo odpovedanih, domov sem prišel namesto v četrtek zvečer, šele v soboto zvečer :(. V treh dneh po vložitvi zahtevka so mi povrnili vse stroške (vključno z Uberjem, pivom, hotelom in vso ostalo hrano ter pijačo), do odškodnine pa nisem bil upravičen, ker da je bilo slabo vreme (kao pihalo) in da letalska družba ni odgovorna za to.
Seveda je pa orenk čudno, da so bili odpovedani vsi leti samo od Easyjeta, vsi ostali so normalno leteli, nekaj se je šušljalo celo, da so imeli neke inšpekcijske preglede in so raje skenslali lete kot da bi jih dobili po prstih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Huh, tudi nam spet prestavili let na jutri.. :mad:

In še nekaj me zanima: lahko dodatno koristim tudi kaj iz Coris Multirisk zavarovanja?
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
A to so tisti super ugodni leti Wizz-a na Maldive preko Abu Dhabija? :bonk:

Sem lepo rekel ljudem, da moraš bit ornk brez obveznosti, da to koristiš - zato pa odpadajo = prazna letala.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Huh, tudi nam spet prestavili let na jutri.. :mad:

In še nekaj me zanima: lahko dodatno koristim tudi kaj iz Coris Multirisk zavarovanja?
Pokliči na coris center, itak bi vam moral wizz urediti prenočišča in hrano ampak to je pač wizz, za odškodnino v tem primeru ko gre za wizz ti priporočam da se obrneš na firme, ki se ukvarjajo z odškodninami glede letov res da vzamejo nekaj procentov provizije... Wizz bo itak za razlog navedel neko izredno razmero in izpodbijal s tem odškodnino. Imej pa v glavi da ko se bodeš z wizzom da to ni easyjet ali Ryanair to je next level ciganov

Vse glede odpovedi letov imaš tukaj
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Ja to je to ja, in to kar se je zgodilo ranersu je redan praksa
Aja pa se to glede ugodnosti, sem gledal sam, 350 karta povratna iz Budimpešte do maldivov, plus 2x plačat prtljago in sedeže, 1x prestop, pot traja več kot en dan, vsa hrana se itak plača , na koncu ko sem potegnil črto je zadeva dražja za 200 eur po glavi če šteješ pot do Budimpešte in Parking, kot turkish iz Ljubljane, ampak ja karta je pa poceni
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Točno to sem razlagal na FB v "Letalske karte", dosti boljši let s kratkimi povezavami in renomiranimi let. družbami (Qatar ali Turkish) je cena na koncu ob primerljivi uslugi na Wizzu višja.

Ni pa Wizz edini, ki odpoveduje lete.
Ravno včeraj sem reševal totalno odpoved letov v aprilu in maju 24 Saudie z Dunaja preko Jede v Seul. Po treh dnevih mučenja s chatom je rešitev prišla v obliki klica na predstavništvo Saudie v Rim ter rebooking na direktne lete Korean air - več kot zadovoljen na koncu!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Lani sem imel odpovedan let pri Eurowingsu na Mallorco, je trajalo kar nekaj časa, mislim da 4-5 mesecev, da sem denar prejel, je pa bilo 250€/ osebo ker je bil let do 1500km... 600 na osebo dobiš če gre za odpoved leta, daljšega od 3500 km
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ne, ne. Polna usta nasvetov: danes karta za 25 € polet čez 1 teden.
Koliko prej se gleda karta? To, samo to. Sam tudi 5 mesecv naprej gledam. Nakup 3-4 mesece.
Sam to nič druzga. Sam ne me tepst, prosim :)
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Saj si pliden. :evil:

Septembra so se pojavile sumljivo nizke cene za naslednje leto s Saudio iz EU v Seoul med drugim. Najbolj pogumni so jih prve ure dobili po 245€ povratna za 1 osebo; jaz ki sem cincal pol dneva sem dal 360€, kar je še vedno đabe za let na drugo stran sveta.

Če pa že glih sprašuješ - last minute ne obstaja več, najceneje je kar dolgo vnaprej.