Zamenjava krivca pri prekoračitvi hitrosti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tudi če se tvoja faca vidi direkt v HD tehniki to še ni dokaz. Namreč te fotografije so namenjene ugotavljanju prekrška in v nobenem primeru identifikaciji oseb. Če bo prišlo do zaslišanja pri sodniku in ti fotko na mizo vrže in potrdiš da vidiš samega sebe si oplel, če boš izjavil da nisi to ti, bo pa zadeva padla. Na to foro je hotu sodnik kolega vržt pa se ni dal. Faca se je vidla direkt, še v kamero je gledal, pa je zadeva padla.

Je sodne prakse zaradi teh fotografij kr nekaj na netu.
To po ne bo držalo. Kolega je priletel na radar in bi zaradi točk bil ob izpit. V službi so mu napisali izjavo, da je bil na delovnem mestu, hkrati pa je še žena napisala izjavo, da je vozla ona, da bi tako prevzela točke. Zadeva je šla na sodišče in so na podlagi slik redarstva odločili, da je nedvomno prekršek storil on.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Seveda ne, ker gre še za ZVCP, katerega ni več. Spomni se malo toče in tunelov. Ne gre skoz prepoznava nikakor. Ker naprave so še vedno za isto namenjene, neglede na drugi zakon.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Long story short, žena plačala kazen, jaz pa imam 3 kazenske točke pri državi in 100+ točk pri ženi . Kaj je bolj pomembno ne rabim pisati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja, sej je tako, sam proti ožjim družinskim članom ne rabiš pričat in potem sledi ustavitev postopka, ker ni dokazov. Se je pa to včasih dalo za praktično vsako kazen, dons dobiš samo povečano HD fotko svojga frisa. Pa da ne bo kdo mislil, to naj bi uporabil samo enkrat v zahtevi za sodno varstvo in to šele v tretji točki zahteve, ker se ravno frisa ni vidlo na sliki zarad sence, ker so me porukali, da sem prekoračil hitrost v naselju, v resnici je bil pa znak postavljen (prejšnji dan) izven naselja. Čez noč je šlo iz 90 na 40, vozil sem 75. Se je sam posvetlo, jest pa potem hitro tule pri nas h kelnarci in mi je en račun za kofe dala iz smetnjaka, izdan v času prekrška, pa sem ga priložil in napisal, da sem v času slikce pil kofe v LJ. No redar je izbral tretjo, njemu najlažjo možnost in ustavil postopek. Zadovoljen bi že bil s prekoračitvijo izven naselja.

Ni treba nič flancat o tem kdo avto vozi in kdo pa ne. Dokaz da nisi bil zadostuje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Long story short, žena plačala kazen, jaz pa imam 3 kazenske točke pri državi in 100+ točk pri ženi . Kaj je bolj pomembno ne rabim pisati.

Seveda so bolj pomembne plus točke pri ženi. Ampak a jih ne bi imel še več, če ji tudi kazni ne bi bilo treba plačati? Se ji tako dopade tvoje viteško dejanje? :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sploh ne gre za izogibanje odgovornosti, ampak organsko mi gre na qrac skrivanje po grmovjih, snemanje s kandelabrov in potem ugotavljanje kdo je bil. Ustavi človeka na mestu, povej kaj je naredil narobe in upali kazen. Nobenega problema z identifikacijo, a je vozila opica, a je lastnik majmun, a ga uporablja konj....Enako kot snemanje s policijsko kamero, ne ne, saj ni panike, vi kar delajte sranje, kazen pride potem čez 14 dni po pošti ko in če se nam bo dvignil qrac. To je inkasantstvo in s kaznovanjem in varnostjo nima popolnoma nobene veze.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Sploh ne gre za izogibanje odgovornosti, ampak organsko mi gre na qrac skrivanje po grmovjih, snemanje s kandelabrov in potem ugotavljanje kdo je bil. Ustavi človeka na mestu, povej kaj je naredil narobe in upali kazen. Nobenega problema z identifikacijo, a je vozila opica, a je lastnik majmun, a ga uporablja konj....Enako kot snemanje s policijsko kamero, ne ne, saj ni panike, vi kar delajte sranje, kazen pride potem čez 14 dni po pošti ko in če se nam bo dvignil qrac. To je inkasantstvo in s kaznovanjem in varnostjo nima popolnoma nobene veze.
Kak te ne, nima veze z varnostjo.
Ta teden je bil Up z radarjem 100m pred tablo konec Kranja v smeri proti Medvodam. Tam je vse naokrog polje, sami tekači, psi, kolesarji. Sem se moral 20km/h peljat, da nisem koga zbil. Da ne omenjam zajcev, srn in še ostalih žvadi. Se moram zahvalit inkasantom, da skrbijo za nas in naše konjičke.
Sam sem bil na tempomatu in sem še lepo pomahal radarju, tisti za mano bo pa verjetno dobil izstavljen kar drag račun. Po moji oceni je šel ziher čez 80km/h.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Vse ležeče policaje so podrli in na ista mesta postavili radarje, v vsako vas po enega ali dva. In najvažnejše, na sosednjem kandelabru je kamera, ki nadzira radar. Ker so jih nekaj požagali ali požgali, nekatere že večkrat. Ceste so varne, občinske blagajne polne, win win.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sigurno bolje radar kot ležeči policaj. Na luknjastih cestah dodatne neravnine delati, je skregano s pametjo. Radar lahko sam sebe vsaj delno financira preko pobranih kazni. Ležeči policaj ne more.
Druga zgodba pa je, da so omejitve marsikje pretirane. Ampak to je zame ločena zgodba od te, kako doseči spoštovanje omejitve.
Balkanska miselnost je seveda: ne briga me kaj je v zakonodaji, važno je, da se jaz zmuznem nekje mimo. Morali pa bi razmišljati: zakon je krivičen, nekdo je ali bo nastradal, dajmo ga spremeniti. Kar pa velja, pa je treba zagotoviti, da se spoštuje.
Vsa čast OT in njegovi ženi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
No danes, 16.6.2021, sem prejel odgovor na mojo zahtevo za sodno varstvo glede plačila kazni zaradi prekoračitve hitrosti (62km/h pri omejitvi 50km/h) dne 12.11.2019. Postopek zoper mene se je na podlagi 5. točke 1. odstavka 136. člena ZP-1 v zvezi z 2. odstavkom 58. člena ZP-1 ustavil in to brez poziva, da naj navedem kdo je dejansko upravljal z vozilom. V ugovoru namreč sploh nisem omenjal kdo bi lahko vozil ali karkoli v to smer ampak sem 21.11.2019 samo predložil dokaz, da nisem bil jaz voznik. Dobro leto in pol so potrebovali za ta odgovor :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Potrdilo delodajalca, da sem v času prekrška kot vodja nekega seminarja bil na drugi lokaciji.