Zalogovnik vode

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Razslojevanje vode v zalogovniku se splača?

Seveda se ampak to počne fizika sama
wink-1.gif

Za varovalo povratka boš uporabil ESBE ventil, ki bo lepo polnil zalogovnik od vrha navzdol.
Edino pri obtočnih črpalkah ne pretiravaj z močjo, da voda počasi kroži.

Super-druper razslojevanje mi je delalo tipi-top pet let ko sem imel za zalogovnik navadno cisterno od kurilca
cool-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pretočni SAMO v primeru, da je težava s prostorom. Če ni problema s prostorom, potem ločen bojler.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim da ste tu sami monterji ogrevanja zato se ne bom vključil v debato !!

Se bom izdal - nisem monter ogrevanja.
Sem pa odjebal vse monterje, nabavil orodje in sam napravil (popravil) - ne boš verjel ampak končno je vse napravljeno po mojih željah in za povrh še vse deluje
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Cisterna od olja je stimala ce si imel odprt sistem, pa se ta je moral biti nizek, ali pa cisterna na vrhu. Sicer ti jo je 'malo" napihnilo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.946
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim da ste tu sami monterji ogrevanja zato se ne bom vključil v debato !!

to so miljon mojstri, ali po tuje jack of all trades, master of none

Na tem forumu se vključevat v tehnične debate je brezpredmetno, je preveč ½strokovnjakov½ prisotnih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Po drugi strani se pa delno tudi strinjam z Robertom.
Polovico monterjev je cilj samo olupiti (po moznosti veckrat še s kasnimi predelavami) stranko z nekimi abnormalnimi zneski.
Poznam tudi take, zato sem se centralne lotil "sam". Pobral malce znanja na netu, zaradi "zastonj" rabljenega materiala se odlocil ne za ravno najbolj primernega, ampak dve leti sem ze na toplem.
Monterji imajo najraje take ki ne vejo niti tega da je dobro s suhimi drvmi kuriti. Kaj sele kaj je ventil, (varnostni, nepovratni, mesalni, gravitacna zapora, krogelni, z izpustom...) itd. In potem stranki ponudi sgc 26, wdc 20 pa se sobni termostat, ce ne celo dva (vsako nadstropje svojega, v enem so ze termostaske glave na radiatorjih).
In glej ga hudica, se bojim da bi stranka na koncu "robantila" ker bi jo zeblo ali pa kuhalo v kasnem prostoru. (pa elektronike za jurja (skupaj z motornim mesalnim ventilom))

Na pss: za polnjenje bojlerja je monter zahteval wdc. Vse ostalo (varovanje povratka, ogrevanje prostorov) pa so bile druge resitve. Ki so spet dodatno stale.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Težko boš v Slo dobil res sposobnega monterja, ki res ve kaj dela.

90% je še za naziv vodovodarja švoh, klasičen primer je naš vrli jurga. Peljejo mu lahko samo ljudje, ki še vedno nasedajo piramidnim shemam in herbalajfu.

Obstajajo velike firme v Slo, ki delajo take napake da glava peče, kotlovnice 3x prešvasane, da se toplo vodo odrije, kaj šele maksimalno racionalno in udobno. Osnovni seltroni so jim višek tehnologije, če ne gre, pa 2 ali 3 WDCje nataknejo na steno, na koncu pride dražje kot eplovsak DAnfoss rešitev.
stupid-1.gif
Prebrihtni, da bi delali po navodili neke leve firme kot je Danfos, Buderus ipd.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Zato jih ni ker smo odsli iz Slovenije , pa ste se vi pametnjakovici oklicali za monterje , kot prvo pa se morate najprej nauciti strokovne izraze v nasem fohu, pol pa se naprej menite.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.946
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Po drugi strani se pa delno tudi strinjam z Robertom.
Polovico monterjev je cilj samo olupiti (po moznosti veckrat še s kasnimi predelavami) stranko z nekimi abnormalnimi zneski.
Poznam tudi take, zato sem se centralne lotil "sam". Pobral malce znanja na netu, zaradi "zastonj" rabljenega materiala se odlocil ne za ravno najbolj primernega, ampak dve leti sem ze na toplem.
Monterji imajo najraje take ki ne vejo niti tega da je dobro s suhimi drvmi kuriti. Kaj sele kaj je ventil, (varnostni, nepovratni, mesalni, gravitacna zapora, krogelni, z izpustom...) itd. In potem stranki ponudi sgc 26, wdc 20 pa se sobni termostat, ce ne celo dva (vsako nadstropje svojega, v enem so ze termostaske glave na radiatorjih).
In glej ga hudica, se bojim da bi stranka na koncu "robantila" ker bi jo zeblo ali pa kuhalo v kasnem prostoru. (pa elektronike za jurja (skupaj z motornim mesalnim ventilom))

Na pss: za polnjenje bojlerja je monter zahteval wdc. Vse ostalo (varovanje povratka, ogrevanje prostorov) pa so bile druge resitve. Ki so spet dodatno stale.

Pa kje najdete same šalabajzerje.
Drugače pa če želiš imeti s Seltronom rešeno, obstaja ena Seltron ½enciklopedija½, kjer so narisane vse vezalne sheme. Poveš monterju želim imeti izvedeno po shemi 432B in stvar rešena.
Če ne znaš brati sheme je pa težava.

Je pa tudi meni zanimivo, ko vidiš hiše z minimalnimi izgubami, potem jih pa nategnejo z el. glavami na razdelilcih, pa sobni termostat v vsako sobo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.946
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Težko boš v Slo dobil res sposobnega monterja, ki res ve kaj dela.

90% je še za naziv vodovodarja švoh, klasičen primer je naš vrli jurga. Peljejo mu lahko samo ljudje, ki še vedno nasedajo piramidnim shemam in herbalajfu.

Obstajajo velike firme v Slo, ki delajo take napake da glava peče, kotlovnice 3x prešvasane, da se toplo vodo odrije, kaj šele maksimalno racionalno in udobno. Osnovni seltroni so jim višek tehnologije, če ne gre, pa 2 ali 3 WDCje nataknejo na steno, na koncu pride dražje kot eplovsak DAnfoss rešitev.
stupid-1.gif
Prebrihtni, da bi delali po navodili neke leve firme kot je Danfos, Buderus ipd.

Daj se malo umiri z Danfoss-om in podobnimi zgodbami. Za sisteme kjer ima peč svojo ½pamet½ (drva, peleti, razne toplotne podpostaje...) je Seltron idealna rešitev. Obstaja pa nebroj sistemov, odloči se pa vsak sam kaj hoče imeti.
Kotlovnico se da peljat tudi z analognimi rešitvami, pa daljinskim termostatom. Vse dela samo ni tolk fensi.

Dost o tem, škoda smetiti temo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.946
113
Še nekaj moram napisati.

Tudi ljudje kot starnek ste malo čudni. Od enega običnega monterja pričakujetem da vam naredi oceno investicije, sprojektira ogrevanje z avtomatiko, izračuna povračilno dobo za več variant ogrevanja, na koncu je pa vse predrago, pa bi najraje plačali 3€/uro.

To nekako ne gre skupaj. Plačajte projektante, naj vam naredijo projekte, izračune in sheme potem bo vsak monter z veseljem prišel delat. In ne bo nobenih težav na koncu. Sistem izveden po projektu, če ne dela, kliči projektanta.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dosti je, da napišem šalabajzer pa si ti pokrit.

Sicer pa si se zdaj umiril... verjetno iz poslovnih razlogov ne trosiš več tvoje modrosti sem pa tja?
hysterical-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Danfoss je bil navržen v debato sam kot kičasta/precenjena zadeva, vendar z drugim plusom. Ko naletiš na jurga tipa mojstre za Seltron, ki pride 1 teden k stranki in izbira shemo na WDCju 1 uro, potem pa drugič pride in zopet menja shemo in stranko obtožuje vsega skup...nočeš videt več kot enkrat in žal mi je, da ta bedak hodi po Slo in se ma za strokovnjaka.

Če termin iz kotlovnice preide na toplotno postajo Seltron spet odpade, ker se potem nadomesti vse skup nek PLC (Siemens, Mitsubishi ipd...) in se zadeva zveže v CNS, ker danes ni dovolj, da kurilnice samo žgejo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Problem marsikaterega monterja/izvajalca (česarkoli že) da izkoriščajo forume predvsem za svojo reklamo in to na način da posmehljivo/porogljivo pišejo o vseh, ki karkoli komentirajo na zastavljeno vprašanje.

Tisti, ki odpre novo temo jo verjetno z namenom, da bi prišel do kake koristne informacije, sdi malo ustvaril sliko ter dobil vtis kaj bo rabil na kake stroške se prpravit itd...

In po principu več glav več ve, se običajno izve nekaj možnih rešitev (bolj ali manj enostavnih in posrečenih) a nič ne de...važen je dober namen.
A vedno se najdejo padobranci, ki se imajo za nekaj več in so oh in sploh...in namesto da bi sami napisali možno rešitev (če se obvlada?
13.gif
) se raje spuščajo v odgovore drugih in tam drkajo. In osebno sam s takim nikoli ne bi hotel imeti opravka.

Če bi lepo napisal...ero dobra rešitev: ..zalogovnik tak, ladomat tak, elkektronika taka, vezava taka, še to in ono, stošek od oka X eur...bi si človek rekel...opa, dec obvlada...kje je že njegova številka?

Ampak ne...to so skrivnosti..sladke tajne..in najlaže je druge pojebavat.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Dosti je, da napišem šalabajzer pa si ti pokrit.

Sicer pa si se zdaj umiril... verjetno iz poslovnih razlogov ne trosiš več tvoje modrosti sem pa tja?
hysterical-1.gif

kaj,je sem ti stopil na žulj pa cviliš!
si pa pogledal moje poste že od prej in si se nekaj naučil ,teorija ti gre samo ta tvoja teorija je v praksi neivedljiva šalabajzer teotetik
aja,zaskaj se ne oglašam več,ja človek že dolgo ne živim in delam v SLO,če te to zanima
drugič pa ko boš kaj pisal o ogrevanju ,rajre ne piši ker bo strokovnjakom če so kje tu na forumu hudo in bo jim šli na kozlanje ob tvojem pisanju

pozdrav.gif
v Slovenijo !