Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni to predvsem pove da ne znajo zdravt te ki so na intenzivi. Nekje sem bral, da imamo med najvišjimi umrljivost, potem ko enkrat prideš v bolnico, naj pa kdo privleče kak graf.
Dr. Jereb, ki je govoril o 24% smrtnosti, je tudi rekel, da bi bila smrtnost 100%, če ji ne bi zdravili. :jok: Glist jim pa res ne odpravljajo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.386
3.484
113
Pa moreš vedeti, da če bi jih bilo samo 5 na intenzivni bi skoraj vsi preživeli, sedaj pa preživi samo najjači.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Najbrž. Hvala.

Ampak vseeno zanimivo, EMA da zeleno luč, vsi podpisi na naročilu pa urejeni v eni uri po tem. Pohvalna učinkovitost.

Ne vem sicer natačno, ker me ni bilo zraven, ampak upam si predpostavljati, da je verjetno bil dogovor sprejet in podpisan že prej z odložnim pogojem, da je pogodba veljavljavna, ko predmet pogodbe (cepivo Pfizer BionTech 5-11 let) dobi ustrezna dovoljenja (EMA). Ne bi bila prva pogodba podpisana na ta način.

V realnosti mislim, da ni noben tekal naokoli in "v eni uri" uredil podpise.

Ja, za delanje raznih teorij zarote seveda vse prav pride. Ker tam je pa vse "zanimivo" pa "čudi me" pa seveda "sam vprašam".

Še to, da je Pfizer "delal" na cepivu v starostni skupini 5-11 let se ve že dolgo, če ne že prej, pa od takrat, ko je bilo javno objavljeno, da se rekrutira prostovoljce za to študijo (clinicaltrials.gov pa podobne stvari).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Meni to predvsem pove da ne znajo zdravt te ki so na intenzivi. Nekje sem bral, da imamo med najvišjimi umrljivost, potem ko enkrat prideš v bolnico, naj pa kdo privleče kak graf.
Zopet širiš laži in si prelen, da bi jih preveril. Kaj bo, ko bo tebe enkrat dočakala brezsramna diskreditacija?

Naši rezultati zdravljenja covida v intenzivnih enotah so boljši od EU povprečja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
johan_blond
Ne vem no. To da imajo v predalu že pripravljeno pogodbo za cepivo za otroke je roko na srce zelo čudno. Cepljenje otrok trenutno ne more biti prioriteta, ali pač?
Daj malo napni možgane. Jasno, da je to prioriteta, saj se te populacije prej NI SMELO cepiti. Sedaj smo dobili odbritev regulatorja, ki omogoča, da se lahko s cepljenjem pred covidom zaščiti milijone otrok (in posredno še milijone, ki bi jih ti okužili).

Kaj pa naj bo prioriteta? Prepričevanje vernikov iz vzhodne evrope, ki se ne bodo cepili, dokler Tito ne vstane iz groba? To je nemogoče, tega se ne da doseči drugače kot z represijo. Te pa ne bo, dokler ne bo šlo stanje še dramatično na slabše, ker je nimamo jajc uvesti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Še to, da je Pfizer "delal" na cepivu v starostni skupini 5-11 let se ve že dolgo, če ne že prej, pa od takrat, ko je bilo javno objavljeno, da se rekrutira prostovoljce za to študijo (clinicaltrials.gov pa podobne stvari).
Jim je studijo delala ista zunanja firma (Ventavia), ki so jo dobili pri goljufanju tretje klinicne faze Pfizerjevega cepiva?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.386
3.484
113
Andy, kaj te je že dobilo kaj?
Glede na to da si že celo noč po koncu ali te pa kovid paranoja daje??
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.842
113
na temni strani lune
Daj malo napni možgane. Jasno, da je to prioriteta, saj se te populacije prej NI SMELO cepiti. Sedaj smo dobili odbritev regulatorja, ki omogoča, da se lahko s cepljenjem pred covidom zaščiti milijone otrok (in posredno še milijone, ki bi jih ti okužili).

Kaj pa naj bo prioriteta? Prepričevanje vernikov iz vzhodne evrope, ki se ne bodo cepili, dokler Tito ne vstane iz groba? To je nemogoče, tega se ne da doseči drugače kot z represijo. Te pa ne bo, dokler ne bo šlo stanje še dramatično na slabše, ker je nimamo jajc uvesti.
Zakaj bi pa otroci sploh bili prioriteta?

Bolni z kovidom ne polnijo bolnišnic, cepljenje pa ne preprečuje prenosa.
Peak viral load je pri cepljenih in necepljenih praktično enak, neka majhna razlika je samo v dolžini kužnosti.

Dokler populacija 60+ ni 90+% precepljena je vse ostalo scanje v ocean (beri: nekaj sicer delamo ampak od tega ne bo nobene hude razlike).
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Zakaj bi pa otroci sploh bili prioriteta?

Bolni z kovidom ne polnijo bolnišnic, cepljenje pa ne preprečuje prenosa.
Peak viral load je pri cepljenih in necepljenih praktično enak, neka majhna razlika je samo v dolžini kužnosti.

Dokler populacija 60+ ni 90+% precepljena je vse ostalo scanje v ocean (beri: nekaj sicer delamo ampak od tega ne bo nobene hude razlike).
Se strinjam v osnovi, žal bomo primorani otroke cepit zaradi tega, ker se ne cepijo 50+ junaki, ki nato pristanejo na intenzivi - tudi razni "športniki" in ostali, ki prisegajo na zdravo življenje. Število zdravil, ki jih prejmejo pri bolnišničnem zdravljenju in njihovi stranski učinki so pa preverjeno (tudi) škodljivi - smrtnost pri bolnišničnem zdravljenju je namreč bistveno višja kot domnevna smrtnost (ne glede na vir) pri cepljenju. Da ne omenjamo možnih posledic...

No, obstaja še kak razlog za cepljenje otrok - npr. karantene. V kolikor otroku ne potrdijo virusa s PCR testom se mu lahko dogajajo praktično mesečne karantene.
Poleg tega imamo (na žalost) precej imunološko prikrajšanih otrok, ki so zaradi Covid-a lahko vedno v potencialni nevarnosti. Seveda jih ogrožajo tudi prehladi in ostali virusi, a za Covid obstaja cepivo in zakaj ne bi pri otroku na onkološkem zdravljenju zmanjšali tveganja okužbe in hujših zapletov s cepivom?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Meni to predvsem pove da ne znajo zdravt te ki so na intenzivi. Nekje sem bral, da imamo med najvišjimi umrljivost, potem ko enkrat prideš v bolnico, naj pa kdo privleče kak graf.
Glede na to, da anticepilci predlagate hitre tečaje za nov kader
Zakaj bi pa otroci sploh bili prioriteta?

Bolni z kovidom ne polnijo bolnišnic, cepljenje pa ne preprečuje prenosa.
Peak viral load je pri cepljenih in necepljenih praktično enak, neka majhna razlika je samo v dolžini kužnosti.

Dokler populacija 60+ ni 90+% precepljena je vse ostalo scanje v ocean (beri: nekaj sicer delamo ampak od tega ne bo nobene hude razlike).
Se popolnoma strinjam. Sicer je prav, da cepivo za mlajše obstaja, ker je kar nekaj otrok s težkimi kroničnimi boleznimi in se lahko sami zaščitijo.

Vse ostalo se pogovarjamo, ko bodo vsi stari imeli zaščito, bolnice pa bodo pokle po šivih zaradi mladih. Če kdaj pride do tega, lahko gledamo proti cepivom za njih.

Sicer nam pa že pripravljajo nov zumba sev in bomo na istem kot prej. Tega ne bo konec nikoli.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.630
1.078
113
Glede cepljenja otrok je izpostavil, da je ključnega pomena to, da se stroka poenoti
po letu in pol zbiranja vseh mogočih podatkov se mora stroka v, glede na svetovni zemljevid mikroskopsko majhni Sloveniji, šele poenotiti glede cepljenja otrok ? Potem to ni stroka, ampak plačanci, ki pišejo "strokovna" mnenja glede na želje naročnika. Še posebej glede na naslednji stavek: To cepivo je že naročeno in bo prišlo decembra - halo ? Najprej nabaviti cepivo in potem stroko vprašati za mnenje o cepljenju ? Že iz sramotno nizke odškodnine 10.000€ za smrt otroka je jasno da je tu nekaj hudo narobe. Res, da življenje nima cene, a globoko prepričan v varnost cepiva bi to cifro z lahkoto postavil na 1000.000€ (milijon), najmanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

javr

Guru
6. dec 2011
1.630
1.078
113
A če se mi zdite smešni k vas gledam v vrsti pred kontejnerjem in se smejim na not sem tud procepilec?
Od moje sodelavka, ki se pridno palčka se je včeraj pohvalila, da je njena 20 letna hči šla po korono, da ma dost palčkanja. Ko jo je moja vprašala, kam se gre cepit pa ....ne, ne cepit, k eni ptijateljici gre, k je pozitivna aveš....:nigladek: Kva to ta boga zemlja nosi...
na podlagi informacij je zaključila da je tveganje z okužbo manjše kot tveganje s cepivom. Edino pravilno.
 
  • Haha
Reactions: bizi in tony