Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Hja jaz sem dal že skoz, kljub temu, da sem se precej pazil. Tako, da ne bit tolk prepričan, da se tebe ne bo dotaknilo. Maš pač srečo zaenkrat.

Od kje ti ideja da sem jaz prepričan da se me pizdarija ne bo dotaknila? V to nisem nikoli verjel in tega niti ne pričakujem. Jaz samo ne grem tvegat s tretmajem za katerega sem (očitno utemeljeno) pričakoval, da ne bo naredil kar naj bi.
Obenem me pa še vedno fascinira dejstvo, da je cvet zagovornikov ukrepov v zadnjem letu in pol tu na alterju pokasiral bolezen. Človek se vpraša ...
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.279
113
Obenem me pa še vedno fascinira dejstvo, da je cvet zagovornikov ukrepov v zadnjem letu in pol pokasiral bolezen. Človek se vpraša ...
...ali je dejansko to ignoriranje ukrepov s strani (pre)mnogih tako škodljivo ostali družbi kot se ga izpostavlja."

Je to to? Se to človek vpraša?
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Od kje ti ideja da sem jaz prepričan da se me pizdarija ne bo dotaknila? V to nisem nikoli verjel in tega niti ne pričakujem. Jaz samo ne grem tvegat s tretmajem za katerega sem (očitno utemeljeno) pričakoval, da ne bo naredil kar naj bi.
Obenem me pa še vedno fascinira dejstvo, da je cvet zagovornikov ukrepov v zadnjem letu in pol tu na alterju pokasiral bolezen. Človek se vpraša ...
Nisem zagovornik ukrepov. Če te pa že glih zanima, sem se okužil na šihtu od stranke (tiskarja), kateri ni jebal 5% in še danes govori, da Covid ne obstaja, hodi brez maske in pametuje. Pa takrat je bil doma precej bogi ene 10 dni, ampak je trdil, da ni korona. Ko je blo pa poleti treba it s kemprjam na morje, je pa okoli iskal kako bi do potrdila prišel. Še vprašal me je, če mu svojga skopiram, pa kakšno št. zamenjam. Seveda nisem. Tolk no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Nisem zagovornik ukrepov. Če te pa že glih zanima, sem se okužil na šihtu od stranke (tiskarja), kateri ni jebal 5% in še danes govori, da Covid ne obstaja, hodi brez maske in pametuje. Pa takrat je bil doma precej bogi ene 10 dni, ampak je trdil, da ni korona. Ko je blo pa poleti treba it s kemprjam na morje, je pa okoli iskal kako bi do potrdila prišel. Še vprašal me je, če mu svojga skopiram, pa kakšno št. zamenjam. Seveda nisem. Tolk no.
Pravzaprav me ne zanima zares. Vseeno hvala ker si delil.

(res misliš, da bi bi bilo drugače, če majster nosil masko? retorično vprašanje; ne odgovarjat, prosim)
 
  • Haha
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Obenem me pa še vedno fascinira dejstvo, da je cvet zagovornikov ukrepov v zadnjem letu in pol tu na alterju pokasiral bolezen. Človek se vpraša ...
Da se ne boš sam režal ko en butec. Fasal sem zadevo od soproge, ona od svojega delodajalca, ki ni šljivil ukrepov in hodil bolan na šiht. Z osnovnimi logičnimi ukrepi smo preprečili nadaljne širjenje na starejšo populacijo v družini. Bi še kaj vprašal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Pravzaprav me ne zanima zares. Vseeno hvala ker si delil.

(res misliš, da bi bi bilo drugače, če majster nosil masko? retorično vprašanje; ne odgovarjat, prosim)
Vseeno bom odgovoril. Če bi nosil masko, bi se verjetno zavedal, da je nekaj na tem in bi tudi držal distanco oz. mu sploh ne bi blo treba hodit v firmo za breje golobe. Več ali manj se lahko vse prek telefona zmenil, sploh pa v tisti situaciji takrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Da se ne boš sam režal ko en butec. Fasal sem zadevo od soproge, ona od svojega delodajalca, ki ni šljivil ukrepov in hodil bolan na šiht. Z osnovnimi logičnimi ukrepi smo preprečili nadaljne širjenje na starejšo populacijo v družini. Bi še kaj vprašal?

Ne, hvala. Sem popolnoma zadovoljen.

Zdaj me dodatno fascinira racionaliziranje lastnih (vaših) prepričanj (v smislu; če bi mojstri nosili maske pa se okužbe ne bi širile). Človeška narava je zelo zanimiva žival ...
Res pa je, da v občutljivih časih v katerih smo bolan lazit okoli je nesprejemljivo. Človek mora biti malo ... poseben. Ampak kaj pa češ, kapital mora nekdo poganjat. Al kaj ... (to ni bilo vprašanje, ne rabim odgovora)
 
  • Haha
Reactions: Matey in p4pe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Spet ne rabiš odgovora....pa ti bom vseeno odgovoril. Ta dotični je imel potem kar težavo s kapitalom, ker mu je pol firme obležalo z njim vred. Tako da sam zagovarjam predvsem te logične ukrepe, tudi maske v določenih primerih, ki ne preprečujejo, ampak seveda zmanjšujejo možnost prenosa. Te še kaj zanima?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Človek se bolj vpraša kako je z logiko:

1. Povečevanje števila okužb je posledica neupoštevanja ukrepov (tudi PCT).
2. Povečevanje števila hospitalizacij je posledica povečanega števila okužb.
3. Zapiranje je posledica visokega števila hospitalizacij.

Eno vodi k drugemu, nekateri pa so najprej proti maskam, nato proti cepljenju, nato proti PCT, na koncu pa proti zapiranju javnega življenja.

Ampak če sem proti maskam bo to pomenilo, da bo prej ko slej uveden PCT - in če sem proti PCT in slednji ne bo mel več učinka to pomeni, da bo sledilo zaprtje... Kako je zdaj s tem? Kaj je večje in manjše zlo? Je bolje nasprotovati PCT-ju in potem sprejeti lockdown ker ni diskriminatoren proti necepljenim al kako?

Zanima me kak miselni proces je v ozadju.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in SamSvoj

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.279
113
Tako da sam zagovarjam predvsem te logične ukrepe, tudi maske v določenih primerih, ki ne preprečujejo, ampak seveda zmanjšujejo možnost prenosa.
Tole je začuda nekaterim povsem nedojemljivo. Še manj pa jim je jasna najbolj enostavna matematika v stilu 1+1 t.j. razumevanje dejstva, da z več smiselnimi ukrepi še naprej zmanjšuješ možnosti za prenos oz. v kontra - da z zanemarjanjem ukrepov povečaš možnosti za prenos virusa.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in SamSvoj

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
20211027-225644.jpg


Povprečna starost.

Cepljenje otrok, 20, 30 ... 60 letnikov je neumnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in Evrokrat

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Tole je začuda nekaterim povsem nedojemljivo. Še manj pa jim je jasna najbolj enostavna matematika v stilu 1+1 t.j. razumevanje dejstva, da z več smiselnimi ukrepi še naprej zmanjšuješ možnosti za prenos oz. v kontra - da z zanemarjanjem ukrepov povečaš možnosti za prenos virusa.

Mi je že žal, ampak; ta enostavna matematika do sedaj ni delovala. Kaj je narobe? Narod, matematika ali logika nekaterih, ki pravijo da če nehamo biti ljudje bo pa čez 14 dni zares konec?

In ne, (spet) ne potrebujem odgovora. Jaz ga poznam. Pišem (občasno) samo zato, da pokažem da eni uporabljamo glavo še za kaj drugega kot obešalo za masko in poslušanje "strokovnjakov" (katerim se vedno znova pokaže, da njihovo delovanje ne rešuje ničesar in samo producira dodatne probleme; zato navednice - mojstri so svoje nazive pošteno zaslužili, v to ne dvomim)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Nizozemska

“We actually see that about two in 10 patients are not vaccinated. So the vast majority of our admissions are vaccinated patients anyway,” said Mertens about the situation in the MUMC.
 
  • Wow
Reactions: javr

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mi je že žal, ampak; ta enostavna matematika do sedaj ni delovala. Kaj je narobe? Narod, matematika ali logika nekaterih, ki pravijo da če nehamo biti ljudje bo pa čez 14 dni zares konec?

In ne, (spet) ne potrebujem odgovora. Jaz ga poznam. Pišem (občasno) samo zato, da pokažem da eni uporabljamo glavo še za kaj drugega kot obešalo za masko in poslušanje "strokovnjakov" (katerim se vedno znova pokaže, da njihovo delovanje ne rešuje ničesar in samo producira dodatne probleme; zato navednice - mojstri so svoje nazive pošteno zaslužili, v to ne dvomim)
Osnovna matematika že deluje, problem je dodatna matematika.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Tole je začuda nekaterim povsem nedojemljivo. Še manj pa jim je jasna najbolj enostavna matematika v stilu 1+1 t.j. razumevanje dejstva, da z več smiselnimi ukrepi še naprej zmanjšuješ možnosti za prenos oz. v kontra - da z zanemarjanjem ukrepov povečaš možnosti za prenos virusa.
Catch je v smiselnosti ukrepa.
Ukrep, ki mimo inšpektorjev spusti 100+ okuženih (za katere so inšpektorji vedeli, da so med njimi okuženi), po mojem mnenju ni dober, še manj pa smiselen. S takimi ukrepi možnosti za prenos virusa samo povečuješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Nizozemska

“We actually see that about two in 10 patients are not vaccinated. So the vast majority of our admissions are vaccinated patients anyway,” said Mertens about the situation in the MUMC.
Pocaki, da ti razlozijo, da ta podatek jasno kaze, da cepiva odlicno delujejo ker je precepljenih dobrih 80% starostnikov, v bolnici je pa taksnih le 80%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in javr