zakaj Kosovo, ce je ze Albanija?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ja ponos, princip ipd
smirk-1.gif


najbolj smešni so rusi, nekaj se šopirijo v stilu good old days, ne hebe pa jih noben 5%
hysterical-1.gif

Rusi so proti zarad tega, ker imajo isto pizdarijo. Če oni dovolijo (jim priznajo pravico) da se manjšina lahko odcepi od večine in si ustvari lastno državo, potem rusija razpade do konca.
Srbe v tem primeru močno podpiram. In tudi podprl bi jih, če bi uporabili vsa (še) razpoložljiva sredstva za obrambo celovitosti države.
Stanje tam dol je enako kot da bi se pri nas ciganje hotli odcepit in ustanovit svojo državo... ok, ok...pol pa dolenjci
evil.gif
 

deejay2

Zelenc'
14. jan 2008
28
0
1
Citat:
Uporabnik korenje pravi:
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Ni mi jasno, zakaj bo nastala nova drzava Kosovo, v kateri zivi 92% Albancev, ce pa njihova drzava ze obstaja? Tako bosta po novem dve drzavi Albancev. To mi res ni jasno.

od kje ti ta nekorekten podatek. v kosovu živi manj kot 50% albancev.

Pejd na anglesko wikipedio in vtipki Kosovo pa bos lahko najdu ta podatek.

Sicer pa to, da Rusija podpira Srbe, sploh ni nobeno presenecenje. Ti dve drzavi sta ze ogromno let zaveznici. Rusi bi jih v vsakem primeru podprli.
 
Nazadnje urejeno:

Francoz

Pripravnik
Ni mi jasno, zakaj se ustanavlja taka država, ki ima (podatki objavljeni nekaj dni nazaj: več kot 30% brezposelnost, povprečno plačo pa tam nekje 100 evrov)?

Predvsem pa ne želim, da Slovenija da kakšno finančno, ali drugačno pomoč (bo treba razpisat referendum, ki ga bomo dobili z najmanj 90% PROTI pomoči).

Belokapiči se znajdejo in so (baje) upoštevanja vredna mafija, razlezli so se po celem svetu, ukvarjajo pa se predvsem z mamili in prostitucijo.
Sladoljed in sadje sta jim samo za krinko...
Da ne omenim njihovih zakonov iz 17. stoletja (besa-krvna osveta). Če taki spadajo v Evropo, potem pa sem spada tudi kakšno ljudožersko afriško pleme...
Kajti kosovski Albanci niso nič drugega kot pleme (ki sta ga povozila čas in napredek).
In če si plemenski poglavar, pa sicer uporabljaš gsm, si ŠE VEDNO plemenski poglavar. Tako kot ata Strojan...

Družina, ki šteje 7-20 članov in ima več kot 5 otrok, pač ne paše v Evropo. Nikakor!
Že zaradi nekvalitetnega življenja otrok...
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
podpis.

jaz grem v svico al nekam, ce se bo evropa razpasla se bolj na jug. al pa na nekam fejst na sever...

grem stavit, da bo se poknilo v makedoniji. 3/4 skopja je tak albanskega...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.398
9.843
113
kod Džej-Zija
Zakaj imeti v državi nekoga, ki ne želi biti?

Zato, ker bo posledica tega scenarija, da se bo želela osamosvojiti Baskija (od Španije in Francije), tudi Katalonija v Španiji ni ravno zadovoljna. Potem je tu Korzika, ki se že stoletje in pol želi odcepiti od Francije. Pa seveda Severna Irska in VB.

Malo manj realistično bi do separatizma lahko prišlo še v severni Italiji, v Sudetih (Češka) in še kje. Zaradi tega je bila Evropa vedno zadnja, ki je pristajala na razpade držav. Je pa v primeru Kosova Amerika gonilna sila osamosvojitve. In Amerika ima precej vpliva na slovensko zunanjo politiko...
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Zakaj imeti v državi nekoga, ki ne želi biti?

Zato, ker bo posledica tega scenarija, da se bo želela osamosvojiti Baskija (od Španije in Francije), tudi Katalonija v Španiji ni ravno zadovoljna. Potem je tu Korzika, ki se že stoletje in pol želi odcepiti od Francije. Pa seveda Severna Irska in VB.

Malo manj realistično bi do separatizma lahko prišlo še v severni Italiji, v Sudetih (Češka) in še kje. Zaradi tega je bila Evropa vedno zadnja, ki je pristajala na razpade držav. Je pa v primeru Kosova Amerika gonilna sila osamosvojitve. In Amerika ima precej vpliva na slovensko zunanjo politiko...
ja pa naj gredo na svoje ane....pa že tko je cel svet v k****....nej ma vsak sosed svojo državo...kmal bodo vidl da to nikamor ne pelje...pač če hočejo....naj....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.398
9.843
113
kod Džej-Zija
Mogoče pa Baski ne morejo it na svoje, ker bi jih Španci radi imeli pod sabo. Zakaj se pa Čečenija ne more osamosvojiti? Morda, ker jih Rusi ne spustijo.

Zakaj je tako, je treba pa hegemone vprašat.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
podpis.

jaz grem v svico al nekam, ce se bo evropa razpasla se bolj na jug. al pa na nekam fejst na sever...

grem stavit, da bo se poknilo v makedoniji. 3/4 skopja je tak albanskega...
ti ker idi v svico,samo po moje je v svici vec albancev,kot pa CISTOKRVNIH nemcev,italijanov,francozov in
pa ne vem se katerega naroda,ker svicar kot nacija ne obstaja.
lp.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.398
9.843
113
kod Džej-Zija
Ups, pa res.
redface-1.gif
Flamci pa Valonci pa to.

Aja, pa VB lahko gladko razpade na svoje štiri pokrajine, ker tudi Škoti in Valežani niso ravno ljubitelji Angležev.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik deejay2 pravi:
Ni mi jasno, zakaj bo nastala nova drzava Kosovo, v kateri zivi 92% Albancev, ce pa njihova drzava ze obstaja? Tako bosta po novem dve drzavi Albancev. To mi res ni jasno.

1. Kosovo je drzava Kosovarjev in ne Albancev
2. Ahtisarijev nacrt izkljucuje pripajanje&zdruzevanje okolici
3. ni druge resitve
4. prebivalci Kosova bezijo enako kot so Slovenci pred leti (takrat so bili oni bolji razumevajoci btw
smirk-1.gif
)
 

Francoz

Pripravnik
V Sloveniji pa Prekmurje (k Madžarski). Marija Poszonec, ki niti po 50 letih bivanja v Sloveniji ne zna lepo govoriti slovensko, že ves čas, kar je v politiki, prikrito lobira za odcepitev. Sicer ne preveč, temveč ravno prav, da ostaja poslanka za VEČNO...

Informacija je od tamkajšnjih Slovencev, ki niti slučajno niso za kaj takega...
 

Francoz

Pripravnik
Kakorkoli, upam, da jim bo Srbija prekinila dobavo elektrike in vsaj nekaj let ne bo sprostila cestnega prometa. Srbija BO MORALA močno reagirati, če ne drugega zaradi svoje javnsoti...

Potem naj se belokapiči hebejo in naj jim pomaga veliki brat na jugu, kjer je enaka, ali podobna beda.

Ligo narodov (Združene narode) pa lahko kar razpustijo. Ni več verodostojna organizacija in je zanjo škoda vsakega stotina, ki ga dajemo...
Samo za resolucije proti Iranu jih pač ne rabimo...
 
Nazadnje urejeno:

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:
Malo morgen, Kosovo se ne bo nikamor priključilo.

Če se bo Kosovo osamosvojilo, bodo imeli vlado in vse ostalo in menda nihče resnično ne misli, da se bo vlada odrekla oblasti in denarju in se priključila Albaniji - kjer pa ne bo več vladala.

Se spomnite kdaj sta se nazadnje dve državi (prostovoljno) združili? Ne? Le zakaj? Cepijo pa se, cepijo, to pa ja. Tudi vemo zakaj - ker se pač nekomu novemu zahoče oblasti - prostovoljno pa oblasti nihče ne bo prepustil.

Aja, kaj pa združitev Nemčij?

Se je zgodila zato, ker je bil pritisk ljudi prevelik in so vzhodni Nemci praktično vdrli v zahodno v želji po boljšem življenju. Zdaj ne vem, kaj je toliko lepšega v Albaniji kot na Kosovu (ker potemtakem bi se ljudje že zdaj tihotapili v Albanijo, tako kot so se vzhodni Nemci), da bi ljudje pritiskali na vlado (to mi lahko vi razložite), vem pa da se bo kosovska vlada borila proti združitvi (tako kot se je vzhodnonemška).

Vprašal sem nekako, kdaj je kakšna vlada prostovoljno predala oblast (brez pritiskov ljudi, vojn itd.), ker pravega pritiska ljudi na Kosovu ni (če bi bil, bi že zdaj bežali čez mejo v Albanijo - kot so vzhodni Nemci).

Leto 1990 je relativno daleč, pa še tam so bile posebne razmere, ki jih na Kosovu ni (nihče jim ne brani migracij, v Albaniji življenje ni boljše), držav je pa vedno več in ne vedno manj, to je bil moj point. Združevanje držav je bolj izjema kot pravilo (zaradi razlogov, ki sem jih zgoraj napisal), ker za vsaki državi, ki sta se združili, lahko naštejem pet držav, ki so se odcepile. In v prihodnosti ne bo nič drugače.
 
Nazadnje urejeno:

Francoz

Pripravnik
Za tako stvar, kot je na video posnetku, bi MORALA mednarodna zajebnica bombandirati Prištino. Zob za zob! Kakih 30 raket bi bilo mogoče dovolj (za opozorilo).

Upam, da bodo tudi v Ljubljani Srbi v nedeljo zvečer komu hebali mamico...
In kot kristjan grem v nedeljo dopoldne pred pravoslavno cerkev v Ljubljani. Takrat imajo tam mašo. Jim dat podporo!


Šiptarske robe pa itak nisem nikoli kupoval...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.