zaj pa bi jaz vas nekaj vprašal

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Včasih se ga da prehitet, včasih ne.
Ja čudno??? Počakat je treba včasih. Neboš verjel, ampak tud na semaforju je treba včasih počakat.
Nevem, kako men to ratuje, vam tadinamičnim majstrom, pa ne rata?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

tolk sposobnega da sem lahko udeleženec v prometu, kar za starega prdca nebi trdil.
Sem še dopolnil prejšnji post, pa ga najbrž nisi še enkrat bral. Zato še enkrat ekskluzivno zate.
@Ves problem je v tem, ker je blo tebi ispod časti peljat ZA nekom. Ti moraš zmer vozit PRED nekom, knede?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
niti ne, zgleda da že prvega posta nisi prebral, al pa ti je že malo všlo iz spomina? kot sem ti že omeno nisem tisti tipični za tebe "dinamik" tak da ti tvoj stalni vzorec tu bolj malo pomaga
smile-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
sicer pa se marsikdaj strinjam s tabo, tak da zdaj ko si me označo za "dinamika" malo v prazno strelaš, pa dobro, boljše počakat da pride teta z koso po tebe kot pa starega butla it prepričevat da mogoče vedno pa le nima prav
Treba je izhajat iz čisto preprostega dejstva, da je manjša hitrost manj nevarna kot pa velika. Čim ti bo to jasno, ti bo še marsikaj druzga.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A misliš, da jaz pa nikol ne srečam kakega počasnejšega od sebe? Počakam in ko je prilika, prehitim.
Če maš ti slabe živce in nemoreš počakat, je s tabo bolj narobe kot s čičom in si bolj nevaren na cesti kot čičo, saj tvoji živci, kot kaže, niso preveč stabilni. In taki, ki imate slabe živce največkrat koljete ljudi po cesti.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Moje mnenje pa je tako, če stari čiča čuti, da mu hitrosti nad 70 km/h povzročajo težave in neugodje, potem je čas za vrnitev vozniškega dovoljenja....V kolikor voznik ni sposoben normalno po omejitvah peljat, potem je bolje, da sploh ne pelje (ob normalnih voznih razmerah). Taka vožnja pri ljudeh povzroča napetost in posledično nevarna prehitevanja. Ko vidim čičota za volanom, me prime, da bi raje kar parkiral in počakal, da se stari spelje.
Se spominjam lanskoletnega dogodka, se lepo z motorji peljemo po stari cesti pri morju....pred nami pelje kamion (brez prikolice), ker je peljal normalno, smo lepo vozili za njim. Kamion je bil ogromen, rdeč...in kar naenkrat iz parkirišča zapelje čiča pred kamion....kamion je zabremzal, stariju je pa uspelo odvit nazaj.... Nauk zgodbe, če je spregledal ogromen kamion, ki je vozil po predpisih, po ravni cesti (kilometer ravnine) in v lepem vremenu je čas za avtobus!!!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
tolk sposobnega da sem lahko udeleženec v prometu, kar za starega prdca nebi trdil.
Ti si na živcih bolan ne čičo. In če si na živcih bolan, nisi za na cesto. Stari prdec je bil zgolj previden. Biti previden pa ni bolezen.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tukaj se pa ne strinjam s tabo, stari čiča je neodgovoren in ne previden....Če človek začuti nesposobnost početi nekaj, naj tega ne počne. Tudi jaz se ne spravljam plezat v Himalajo....
bonk.gif

Na koncu bo tako, da bo strai po AC peljal 30 km/h in bo to previdno.....
bonk.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
65kmh mimo šole kjer je cona 30, kjer je igrišče ko je ob nedeljah polno otrok je previdnost
confused-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
V kolikor voznik ni sposoben normalno po omejitvah peljat, potem je bolje, da sploh ne pelje
Omejitev je ZGORNJA hitrostna meja, ne spodnja. Dovoljeno je peljati manj kot je ZGORNJA omejitev. Kdor se s tem dejstvom ne more sprijaznit, naj na cesto pač ne gre in naj vozniškega dovoljenja sploh ne dela. Pravila so jasna, mnenja tistih, ki se jim pa mudi, pa tle niso niti malo važna. Pejte delat izpit za avion, če se vam zmeraj mudi! Z avionom lahko vozite hitreje!
Vsi vemo kakšen je red na cesti in temu redu moramo prilagoditi svoj čas.
Avtobus ima tud zmeraj vozni red in redko se zgodi, da ta avtobus VELIKO zamudi razen v izrednih primerih. Pa ne mi reč, da avtobusarji pa nikol ne srečajo starih prdcev in takih počasnetov ter izsiljevalcev, ki jih zmeraj naštevate.
Je pa zanimivo, kolk starčkov vas ogroža. Mene ogroža več dinamičnih šmrkavcev. Očitno se vozimo v različnih Slovenijah.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Včasih se ga da prehitet, včasih ne.
Ja čudno??? Počakat je treba včasih. Neboš verjel, ampak tud na semaforju je treba včasih počakat.
Nevem, kako men to ratuje, vam tadinamičnim majstrom, pa ne rata?

Dobro znaš trgat iz konteksta, ni kaj. Spodaj sem opisal tudi kje je težava.

Citat:

Včasih se ga da prehitet, včasih ne.

Težava je v tem, da ti takle iz Kluba70 v naselju pobegne, nato ga dohitevaš in ni nujno, da se do naslednjega naselja podpre priložnost za prehitevanje.

Sklepam, da ti to ratuje tako, da se skozi naselje voziš s hitrostjo pred seboj vozečega in ne po omejitvi.

Je pa prav zanimivo, kako selektivno bereš. Moti te pritoževanje nad (pre)počasno vožnjo, medtem, ko sploh nočeš opaziti, da govorimo o voznikih, ki vozijo s stalno hitrostjo 65-70 km/h ne glede na omejitve. Ali naj se to razume, da ti prekoračenje omejitve v naselju ustreza in se z njo strinjaš?
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Tukaj se pa ne strinjam s tabo, stari čiča je neodgovoren in ne previden....Če človek začuti nesposobnost početi nekaj, naj tega ne počne. Tudi jaz se ne spravljam plezat v Himalajo....
Če nisi sposoben peljat tudi MANJ kot je NAJVEČ dovoljeno se pač ne odpravi na pot z avtom. Tudi potrpljenje in vožnja pod omejitvami je kot vidimo sposobnost, ki pa je večina mularije, žal, ne premore.
Če je čiča vozil počasneje kot NAJVEČ sme, ni počel nič takega, kar se ne sme počet in nič neodgovornega. Slabi živci zadaj vozečih niso njegov problem in ne smejo biti njegov problem. To je problem zadaj vozečega živčkota.
Se pa strinjam, da je bil čiča neodgovoren v naselju, če je peljal VEČ kot sme. Ampak vidim, da vas to ne moti tako zelo kot tisto ker je vozil "prepočasi".
Jaz mislim, da je avtor teme zgodbico vseeno malo dodelal in prilagodil, da bo bolj zanimiva za dinamični Alter svet.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Daj no daj, omejitev hitrosti je res zgornja meja....ki je neka izračunana hitrost za podpovprečne voznike in za vsa vozila. Kam bi pa prišli, če bi vsi vozili 50% manj kot je omejitev....
bonk.gif

Ali misliš, da čičo, ki pelje po AC 75 km/h varen voznik? Niti slučajno, ovira promet, okoli sebe ne vidi ničesar...še semaforja ne. Treba se bo sprijaznit, da se v primeru nesposobnosti vrne izpit in preneha z vožnjo.
Kako bi pa bilo, da bi se po nasleju vozilo 25 km/h, izven naselja 45 km/h....
bonk.gif

Še vedno poudarjam, če nisi sposoben normalno vozit prenehaj vozit....
wink-1.gif

Pa še to, menim, da se je potrebno prilagoditi večini, ki vozi po predpisih, se pravi, da koristijo zgornjo dovoljeno hitrost...s cijazenjem pa hočeš nočeš proizvajaš nevarnost na cesti. In ne sedaj spet omenjat živcev itd. Sicer pa se tudi pretepati ne sme...pa me zanima, če upaš iti v lokal in kaki gorili "jebati...mater..."po zakonu te ne sme nalomit....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ali naj se to razume, da ti prekoračenje omejitve v naselju ustreza in se z njo strinjaš?
Ne se ne strinjam z njo in to JE prekršek.
Dopuščam pa možnost, da se avtor takih tem zmeraj malček zlaže v svoj prid in v svojo teorijo. Preveč preciznih cifer je navedenih v takih postih, da bi takim zgodbicam v celoti verjel.
Sicer pa nevem, kako v praksi sploh nekdo ujame nekoga ki gre v naselju 20 preveč, potem ga pa izven naselja tako hitro ujame. Pa gre spet samo 20 premalo?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Kam bi pa prišli, če bi vsi vozili 50% manj kot je omejitev....
Prišel bi tja kot tisti, ki vozi 50% manj. Če pride un, nevem zakaj nebi ti?
Citat:
Ali misliš, da čičo, ki pelje po AC 75 km/h varen voznik?
Bolj kot tisti, ki pelje 175. Pri hitrosti 75 imaš vsaj možnost preživet v nesreči, pri 175 nimaš šans.
Citat:
Še vedno poudarjam, če nisi sposoben normalno vozit prenehaj vozit....
Če kdo vozi manj kot je NAJVEČ diovoljeno JE normalno.
Ni pa normalno če kdo vozi VEČ kot je NAJVEČ dovoljeno.

Problem nekaterih od vas je ta, da ste pobrkali kaj je normalno. Normalno je vozit POD omejitvijo, nenormalno pa je vozit NAD omejitvijo.
Pač, balkanski normativi normalnosti.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
ksz

če se izven naselja najde kaki jajčkar ki potuje s 70kmh... se mi zdi da je ta hitrost idealna za prehitevanje

v tretjo prestavo, pa gas do daske.... prešteješ do 10 in si mimo.... nobene frke
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Pa še to, menim, da se je potrebno prilagoditi večini, ki vozi po predpisih, se pravi, da koristijo zgornjo dovoljeno hitrost...
Napaka kolega. Nevem kje ti živiš, ampak jaz vidim da jih VEČINA vozi VEČ kot je dovoljeno in takih predpisov NI. Kdo se mora pol komu prilagajat? A tisti ki vozi po predpisih se mora prilagajat tistemu, ki ne vozi po predpisih? No saj žal je to resnica in praksa na naših cestah.
In še enkrat kolega, ne verjamem, da se bodo morali prilagoditi tisti, ki vozijo toliko kot se NAJVEČ smejo vozit ali manj, prilagoditi se bodo/te morali tisti ki vozijo/te VEČ kot je dovoljeno. Brezskrbi, samo, da represija in stroga kontrola enkrat zalaufa. Zalaufat pa bo slej ko prej morala, ker to kar danes vidimo po cesti, ne pelje nikamor.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

ksz

če se izven naselja najde kaki jajčkar ki potuje s 70kmh... se mi zdi da je ta hitrost idealna za prehitevanje

v tretjo prestavo, pa gas do daske.... prešteješ do 10 in si mimo.... nobene frke
Jaz tud mislim. Nevem kako to, da naši altermojstri, ki so tako sposobni tega ne zmorejo. Pa pravjo da so oni sposobni stari prdci pa da ne.
Tle nekaj ne klapa okol te sposobnmosti.
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
zakaj pa potem v naselju divja med avti, kolesarji in motoristi?
Potem pa naj avtor teme ispostavi ta problem, da je čičo pač v naselju divjal in delal prekršek.
Če je čiča izven naselja peljal manj kot je NAJVEČ dovoljeno, NI delal prekrška, delal ga je v naselju.

In ne nakladajte mi, kako se počasneta nikakor ne da prehitet! Zakaj jaz, k sem, kao, star lahko VEDNO prehitim počasnete? Do zdaj mi je še zmeraj ratalo.
Ajaaaa, treba je počakat minutko ali celo dve!!!!!!!! Porkamadona, kaj pa če bi pred tabo vozu dolg kamion? Katastrofa knede, počakat, da bo frej cesta in da bo možno prehitet....to pa Bogvar počakat koga.
Zakaj se enim in istim zmeraj mudi? In to največkrat v gostilno al pa pred televizor in računalnik sedet?

Spet dinamikipress

Mateyček, da neboš preveč užaljen, ni letelo glih nate, sem pač kliknu nate, ker sem iz tvojga posta povleku citat.

Včasih se ga da prehitet, včasih ne.

Težava je v tem, da ti takle iz Kluba70 v naselju pobegne, nato ga dohitevaš in ni nujno, da se do naslednjega naselja podpre priložnost za prehitevanje.

kje je torej problem?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Še vedno poudarjam, če nisi sposoben normalno vozit prenehaj vozit....
wink-1.gif

Se strinjam, ampak to velja tudi za tiste, ki prehitevajo v naseljih, pa se kolona vozi lepo po omejitvah, pa take ki vozijo 120 pa je omejitev 90, pa tiste, ki vozijo 200 pa je omejitev 130. CPP privlečete na dan samo, ko vozite za čičotom v koloni, drugače pa so vam španska vas.