zaj pa bi jaz vas nekaj vprašal

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.110
113
39
MB
no ker se mam za dokaj strpnega voznika, ok se občasno razburim, ampak naslednja stvar pa me bega, resno me bega.
zato bi proso da tisti ki to počnete povete v čem je čar tega, ker ni dneva da ne naletim na takega pred sabo?

v čem je poanta vozit skoz 65km/h
confused-1.gif


prehitevat nemoreš, polno avtov pa danes ko je taki lepi dan tudi kolesarjev pa motoristov.

prehitel sem ga 1km pred domom, ponavadi tega nebi naredo pa bi se še pelal tisti kos ceste, ampak danes mi je pošteno načel živce, in seveda mislim da nerabim razlagat kaka podoba je bla v avtu ko sem ga prehiteval, stari čiča z ženo, pri vratolomnih 65kmh prileplen na vetrobran, in se držal za volan z belimi členki za ljubo življenje.

če do smrti doživim da policija ustavi enega takega pacienta, umrem srečn
grin1.gif


zaj če bi kadil bi si čik prižgal!
evil.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
tempomatfahrerji.press

65 - 70 je max brzina ki jo še prenesejo

najbolj mi je smešno ko se ne zaveda da je s svojimi 15+ v naselju bolj hudo v prekršku kot pa če bi zuna naselja peljal čez 100! Poznam take paciente ki peljejo konstantno tudi skozi rondo..
bonk.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
heheh
jaz sem te dni tudi tak voznik....
mam poškodbo kolena, tako da težko pritiskam na sklopko.....vržem iz prve v 3 in vozim konstantno....
samo ne me tepst :p
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ravno danes sem peljal za enim takim in si mislil, kake bi povedal policaju, če bi me takrat ustavili ...

Pri meni je pa drugače ... Ko bremzam na 50 km/h v naselju, jih imam naenkrat par za ritjo, potem pa jim vedno pobegnem (pa redko peljem več kot 100 po lokalnih).
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
heheh
jaz sem te dni tudi tak voznik....
mam poškodbo kolena, tako da težko pritiskam na sklopko.....vržem iz prve v 3 in vozim konstantno....
samo ne me tepst :p
avtomatika si kupi ali pa koleno zamenjaj

nima denarja ne za avtomatika ne za novo koleno...zzzs je reku da je dolga čakalna doba....upam da kolona za menoj ne bo tako dolga :D
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
to so večinoma starejši ljudje, ki jih je strah se peljati čez 60 ali pa taki, ki nimajo pojma, koliko je kje omejitev. največkrat pa velja kar oboje. je pa hudič, ker jih zaradi prometa ne gre vedno prehitevat in se potem 20 minut voziš za njim pa še kakih 10 avtomobilov zadaj. jaz ponavadi malo poblendam in ščasoma pospešijo ali pa se umaknejo s ceste in dajo prostor voznikom, ki se držijo omejitev. je pa pomojem ravno zaradi takih voznikov največ nesreč, ker nekateri preprosto nimajo živcev se za takimi vozit in jih grejo prehitevat tam, kjer je nepregledno in lahko takoj pride do nesreče. tako, da sem mnenja, da bi mogli ustavljati tudi te ljudi, ki vozijo več kot 15 km/h pod omejitvijo (seveda, če so razmere mogoče za normalno vožnjo).
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Amm.......čuj jaz pa mislim, da ima dedek pravico vozit 70km/h. Vsak vozi po svoj volji oz tako kot se čuti sposobnega in mu najbol paše! Nevem zakaj te to tako nervira, pač prehitiš ko je prilika pa je!

Mene bol nervirajo one budale ko prehiteva v škarjice al pa podobni talenti........
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
V kolikor ne vozi polno naloženega kamiona, prikolice s parom krav ali kombi poln kristala iz Rogaške, vožnjo 20 km/h pod omejitvijo osebno smatram kot oviranje prometa. Pa dekl mi tudi dvigne.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
če se dedek ne čuti sposobnega vozit več kot 70km/h, potem je vprašanje, če je sploh še sposoben imeti izpit... saj če ni prometa, naj vozi vsak kolker češ, lahko 20 zaradi mene, ampak če je pa veliko prometa na cesti, pa nima pravice le tega ovirati s svojo počasnostjo.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Če izven naselja ni sposoben vozit po omejitvah, zakaj pa potem v naselju vozi 20 nad omejitvijo
smirk-1.gif
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Temu jaz pravim Klub 70 (tako in drugače), značilno se člani tega združenja pojavljajo na cesti predvsem ob nedeljah; za preučevanje delovanja in zakonitosti kluba priporočam (poleg dobrih živcev) vožnjo od Ribnice proti Ljubljani v nedeljo pozno popoldne oz. proti večeru.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
V kolikor ne vozi polno naloženega kamiona, prikolice s parom krav ali kombi poln kristala iz Rogaške, vožnjo 20 km/h pod omejitvijo osebno smatram kot oviranje prometa. Pa dekl mi tudi dvigne.
Zakaj pa? Saj omejitev velja za najvišjo hitrost, ne pa, da je predpisana hitrost, s katero je treba peljati. Pa naj pelje 50 na uro, saj če ne gre s tako hitrostjo na avtocesto, ni v prekršku. Zakaj ne bi bil do njega strpen tako, kot do traktorja, ki na isti cesti pelje 40? Če pač ne zmore voziti hitreje, pa naj ne.
LP!
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Amm.......čuj jaz pa mislim, da ima dedek pravico vozit 70km/h. Vsak vozi po svoj volji oz tako kot se čuti sposobnega in mu najbol paše! Nevem zakaj te to tako nervira, pač prehitiš ko je prilika pa je!

Mene bol nervirajo one budale ko prehiteva v škarjice al pa podobni talenti........

Nihče mu ne odreka te pravice! Ampak v naselju naj se pa drži omejitve. Težava je ravno v tem, da ti tak pripadnik Kluba 70 v naselju pobegne in ko ga izven naselja dohitiš običajno ni več časa/priložnosti za prehitevanje, v naslednjem naselju je pa spet pred teboj.

Poleg tega mislim (če se motim, me popravite), da v ZVCP-ju nekaj piše o tem, kako se je treba koloni, ki nastane za teboj umakniti.

Je pa vprašanje, kako se tak voznik (ne glede na starost) zaveda okolice, če še najosnovnejših prometnih znakov ni sposoben upoštevati.

PS: da ne govorim o tem, kako mi je zadnjič takle butec v naselju blendal, ko me je dohitel - pred tem sem ga prehitel, v naselju pa zmanjšal na omejitev.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vožnja je dinamičen proces, je rekel moj inštruktor
tongue-1.gif


V teh časih dobrih avtomobilov in še kar dobrih cest počasna vožnja ni več primerna, sploh v dobrih voznih razmerah in v prometnih konicah. Popolnoma nobenega razloga ni za počasno vožnjo (dobro, napad žolčnih kamnov je redka zadeva
smile-1.gif
)

Traktor pa pač več kot 40 ne gre, pa še to malokateri. Pa tudi folk se s traktorji ne vozi brezveze in od gostilne do gostilne, odkar so stari vaški pijančki pomrli.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
KSZ.
Nekateri na tem forumu ste res hudi dinamiki, ki ne zmorete prehiteti enega starega čičota ki vozi 70 km/h...
Resnica je po moje nekje drugje. Folk pri nas je za volanom nenormalno nestrpen - če nekdo vozi vsaj malo pod omejitvijo in se ne da prehitevat, se mu je treba takoj odzadaj naguzit na razdaljo 0.5m od odbijača + 0.5m levo od njegovega zadnjega kolesa.
bonk.gif