zadnji disk blokira

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Nič novega nisem dal. Samo očistil sem in uporabil mast.

Ob odstranjenem tesnilu in protiprašni gumici je šel batek do konca navoja brez vsakega upora. Pri tem je na navoju celo nekaj desetink lufta.
To pomeni da je upor pri montaži batka samo zaradi gumic.
Če se dobro spuca in namaže gumice bi moral batek notri brez uporabe posebne priprave, ki se prodaja za ta namen. Vsaj v mojem primeru Kia Ceed je tako, ker ima batek profiliran vrh bata da lahko zahaklaš klešče/ključ.

Če bi dal kot pravite vmes Loctite bi šlo veliko težje.
Pa ima batek tovarniško na navoju nekaj podobnega Loctite in se je v mojem primeru med čiščenjem odstranilo?
Kaj bi bilo narobe če bi bil navoj batka v čeljusti čist/brez upora?
Vrtenje batka zavirata tesnilna in protiprašana gumica, pa tudi mast med batkom in protiprašno gumico dobi na zraku nekoliko lepljive lastnosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
Andyju reči naj pogugla pa youtube pogleda, mogoče nagrunta zakaj gre nalahko.

Drugač pa valda gre brez upora če je prazn cilinder. Tiši ga ti brez orodj not, ko bo olje v sistemu in ne bo na mizi.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Če bi bilo pomembno bi verjetno že sam kje zasledil. Vseeno sem dal na navoj par kapljic Loctite. Če bo še kakšno vprašanje se oglasim mislim da že prej kot čez mesec ali dva.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
To je to. Ded je dal loctite na navoj batka.
Al je totaln ****** al nas pa vse že več kot mesec jebe v glavo. Jaz se zadnje dni bolj k drugi varijanti nagibam.
Težko verjsmem, da je kdo res tak nor.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Jaz nor?
To temo sem odprl z namenom da se temeljito pozanimam kako je z delovanjem zavorne čeljusti, ki jo popravljam prvič. Stvar kot je zavora je preveč pomembna da bi šel popravljat na horuk.
Za Loctite na navoj batka je kot lahko prebereš par postov višje napisal RoMeX, in ker Loctite 243 ki ga je priporočal že imam doma, sem ga pač dal. Saj Loctite je namenjen za navoje. Če je Loctite predlagal nekdo ki v svojih postih spodaj reklamira popravilo-menjalnika.si in se poleg tega pohvali še da popravilo zavor obvlada tudi njegova žena, ne vidim razloga zakaj njegovega predloga ne bi upošteval. Tak človek pa ja ve da so zavore preveč pomembna stvar da bi ne bilo pametno dajat napačnih informacij.
Kaj je torej po tvojem tu norega?
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: RoMeX

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Sej lih to......jst mu nikol ne pustim da mi popravlja zavore......to zaupam samo njegovi ženi!

Ti ga pa jemlješ kot suho zlato.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
Jaz nor?
To temo sem odprl z namenom da se temeljito pozanimam kako je z delovanjem zavorne čeljusti, ki jo popravljam prvič.
Če bi se temeljito pozanimal, bi že sprve prav sestavo. Bi sprve uporabo pravo mast, ne bi sral z loctitom zraven in podobne fore. Pa še 1x naštudiraj Romexov post in poglej kje ti je napisal, da daj loctite.

Ma ga ni več junaka, ki me prepriča, da ne sereš. Mater ej, še Andy bi zadeve bolje nagruntal in prej sestavil. Ajde pri sestavil ne dam roke v ogenj, nagruntal bi pa teorijo definitivno v nulo. In v tem času bi še iz USA naročene masti dobil (ker je seveda YT reko, da so samo tiste iz USA dovolj dobre).
Če pa slučajno obstaja 0.00001% možnosti, da si resn pa fukni čeljust v staro železo in naroči novo. Ker tele ne rešiš več.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ima ludih i posle rata :D

Jaz nisem priporočal loctite za bremze. Sicer je tudi pri zavorah prisoten, ponavadi je že nanešen na tistih štirih vijakih kateri držijo čeljust v premnik :) Drugje se ga ne uporablja pri zavorah, z sliko polno sarkazma sem odgovarjal Kameleonu katerega je zanimalo kaj dajem na vijake. Prvi odgovor je bil bakrena mast (popolnoma resen), drugi pa sarkastična slika z loctitom.Z bakreno mastjo namažeš tiste katere želiš da se odšraufajo... Z loctitom pa tiste za katereželiš da se ne odšraufajo :)

Ni kej, vsega lepega je enkrat konc, cel mesec smo se mel fajn na račun telih bremz, zdj pa vidm d smo dosegl dno.

1608239040651.png


Isto je z zgornjo shemo. Vzemi jo za sveto, pri tejle sliki se pa ne zajebavam :D
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Bremze je sestavil.. Sedaj mu pa olje pušča.. :D

 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
Dvomim da je isti :) kaj bi kijas delal tam :) bavarcu je izpod časti zraven kie parkirat
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
jz sem registriran na bmw forumu samo zato, da lahko berem kakšna jajca so to in kakšne težave imajo :)
 

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Zavorno ploščico se na mestu čeljusti maže z ATE plastiltube. Se pločevino ob zavorni ploščici maže z isto mastjo?

Imam še litijevo mast.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Da....z plastilube lahko mažeš vse razen vodil...poglej si sliko na tubi...kje imaš rdečo črto!
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
...in da lahko smetiš forum z neumestnimi komentarji.


Niti ne, imam nekaj prispevkov, vsi so konstruktivne narave, nikoli nisem in nikoli verjetno nebom imel bmwja, mi je pa všeč njihova skupnost in predanost znamki pa če je treba vsak mesec 3/4 plače za bmwja dat :D

P.S. A Loctite še drži? :D
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Drugi komplet je ok, kocka je bolj kot ne neuporabna. Ne pozabi dat loctite na špindel!
 

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Na enem forumu je glede menjave zavornega olja napisano:
Odprl vse venitle in nataknil cevi ter postavil posodice, in spihal vse staro olje ven (seveda bi fiksiral batke da jih ne porine ven)

Bi moral za odzračevanje tudi jaz fiksirat batek da ne zablokira disk oziroma kako se ga fiksira?
Pumpa se ob ugasnjenem avtu?