zadnji disk blokira

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
l.jpg



Sčistil sem z breake cleanerjem in ne vem če se je kaj napihnilo. Kašne težave povzroča tu napihnjenost? Preperelost in raztrganje?

Ščistil sem vse razen notranjosti v zadnjem delu čeljusti, ki vsebuje drsni ležaj - zaradi notranjega semeringa sem imel velike težave z montažo in demontažo zato bi se raje izognil.Bodo z drsnim ležajem težave če pustim ATE plastiltube?

Za notranjost zavorne čeljusti bom uporabil ATE brake cylinder paste na sliki spodaj.
Za mazanje vodil ta pasta ni primerna?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ko berem tole temo si mislim, da mu ni pomoči.. En mesec razkopan avto. In ko pogledam.. sem jaz isti, ravno tako imam po cel mesec kanto na dvigalu.. Edina razlika je, da jaz odtrgam premo in bremze zraven, on pa samo bremze menja :D
 
  • Haha
Reactions: shift in McGiver

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ma sej te razumem.. Zaprti doma zaradi corone in pač rihtaš bremze da imaš mir pred babo.. Dobra ideja, svaka čast da ti uspe cel mesc bremze rihtat brez, da babi ne potegne da je to 2h dela :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Napihne ti une protiprašne gumice (harmonike) in ti ne tesnijo več....potem imaš na vodilih skos umazanijo....vodo itd...

Napihne ti tisto gumico na vodilu....in ti potem to vodilo zašteka... In maš ploščice potem v kajlo znucane...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
A lahko en skoči do njega pa mu to zrihta.. da ne bomo res na cesti imeli to nevarnost?! Me ima da bi ga ovadil zaradi poskusa povzročitve splošne nevarnosti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Ma sej te razumem.. Zaprti doma zaradi corone in pač rihtaš bremze da imaš mir pred babo.. Dobra ideja, svaka čast da ti uspe cel mesc bremze rihtat brez, da babi ne potegne da je to 2h dela :D

Mislim da opisuješ sebe.

Sicer pa skupni čas ki sem ga v tem času porabil za bremze znaša kakšni dve uri. Ni edini avto pri hiši zato se ne mudi.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
A lahko en skoči do njega pa mu to zrihta.. da ne bomo res na cesti imeli to nevarnost?! Me ima da bi ga ovadil zaradi poskusa povzročitve splošne nevarnosti....


Bi mu jaz, ampak se bojim da bo prehitro fertik :D

Mislim da opisuješ sebe.

Sicer pa skupni čas ki sem ga v tem času porabil za bremze znaša kakšni dve uri. Ni edini avto pri hiši zato se ne mudi.

Moja zna zamenjat motor, bremze ji ne predstavljajo večjega problema, zloži skupaj prej kot jaz ;)

Pa si v ta skupni čas štel tudi guglanje, youtubanje in alter forum? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ma sej te razumem.. Zaprti doma zaradi corone in pač rihtaš bremze da imaš mir pred babo.. Dobra ideja, svaka čast da ti uspe cel mesc bremze rihtat brez, da babi ne potegne da je to 2h dela :D

Bral sem knjigo o sravfanju bemflov letnik 70, kjer je avtor zene navdusenih diy bio-bih-mehanicarjev potolazil z besedami: if your husband is in the garage all the time, you'll at least know where he is :-D

uporabnik5: vse moras razdreti, spucati, in zamenjati kontaminirane gumice z novimi. ter zamenjati brems olje.

Ce ne bo slo, pa je casten umik tudi nakup nove celjusti.
 

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Razdrl sem, spucal, namazal in ponovno zložil.
Zanimivo je da sem tokrat batek našraufal brez uporabe sile - z eno roko sem držal čeljust, z drugo pa vrtel klešče.

Dajmo z razlago prednost RoMeXu, ki mu lahko pri tem pomaga še žena, ki je kot pravi s sestavljanjem bremz hitrejša kot on.
Vprašanji:
1. Zakaj je šel batek notri brez sile
2. Ali/kako to vpliva na trajnost/varnost.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ker vse skupaj že en mesec šravfaš vn/not si že zjahal navoje...in gre vse na lahko... :D

Pazi da te kdaj med vožnjo ne prehiti zadnje kolo!
 
  • Haha
Reactions: Robert

uporabnik5

Pripravnik
8. nov 2020
48
3
8
Šraufal sem samo dvakrat. Če je bila čeljust obnavljana že prej ne vem.
Mogoče bi šlo z lahkoto že v prvem šraufanju če ne bi uporabil masti za mazanje pločevine zavornih ploščic ki se je zdela bolj gosta.
Tokrat sem mazal z mastjo za zavorno čeljust.
Bolje bi bilo če sploh ne bi mazal ampak vseeno ne bi smelo iti s tako lahkoto.

Globoko v kosteh čutim da bosta RoMeX in njegova znala povedat v čem je problem.
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
uporabnik5 :

Batek je šel noter ker je vse očiščeno, predvidevam, da si dal novo gumico in nov batek.. in ker je prazen, nerabiš niti orodja za vračanje batka v čeljust..

Če boš bremze prezračil kot je treba in nastavil ročno potem ne.


Kamele0N

bakrena mast? v glavnem tam kjer so gibljivi deli. včasih tud na kak vijak napacam gor.. :D