Za vse NUVIJE popravek Raeunam v Računam

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj pa je šlo (sicer v 4. poskusu ampak vendarle).
cheer.gif


Vsem skupaj HVALA!
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
POZOR:
Vsi ki ste opravili predlagano spremembo iz te teme, prosim preverite v Inventory stanje sistema. Meni je namreč pokazal napako ("Fail"). Mislim, da sprememba, kljub temu da spremeni Raeunam v Računam ne deluje pravilno. Sistem sicer deluje brezhibno, vsaj jaz nisem opazil nobene motnje. Včeraj in danes sem ga testiral. Vendar me moti ta napaka v Inventory, ki pa izgine, če ga povrnem v originalno stanje. Zanima me ali je tudi pri vas tako?
Če je, bo potrebno še iskati, preden bo rešitev popolno delovala. Opravičujem se vsem, ki ste sledili mojemu predlogu in naredili spremebo, ker sem napako opazil šele danes, kljub večkratnimu testiranju.
redface-1.gif

Posebej pa se opravičujem @Popotniku, ki se je potrudil in izdelal popravek po mojem predlogu za celo vrsto nuvijev
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kje ti je pokazalo fail?
Fail v inventory page napiše ko checksum ni enek končnemu rezultatu.
Se pravi bo potrebno izračunat checksum in ga popravit.
Ampak če delaš z gupdate.gcd in potem z rgntool spremeniš v .rgn ti checksum zračuna samodejno.
Bomo videli kaj bodo rekli ostali uporabniki.
Sam ne morem probat ker nimam nuvija doma.
Upam,da ga bom jutri že imel in bomo zadevo uredili.
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Jaz sem preveril na Nüviju 1490T in je v redu. Piše mi naslednje:
System B0972-00 5.40 nüvi 1490 System Software Pass

Hvala za sporočilo. Sem se kar oddahnil, da ni bilo delo zastonj. Očitno je pri meni nekaj narobe. Bom ponovil celotni postopek, pa bom viodel.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Jaz sem tudi preveril v še enkrat predelanem Nuviju 255W -> 465W in mi je ravno tako napisalo v vrstici System FAIL . Sedaj po ponovni predelavi sicer deluje normalno in ne blokira več , kot je po prvem poizkusu . V kolikor je možno naredita Mirko ali Popotnik še verzijo za povrnitev nazaj v verzijo brez Č . Poskusil sem z Webupdaterjem a se ni popravil Fail .

LP Vide
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dokler ta "pravopisna" napaka ne bo s strani Garmina po defaultu odpravljena v naslednjih updejtih FW-jev, bo tema prilepljena. Vse pohvale za trud in izvirne rešitve!
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Kaj, pa, če je težava v tem, da starejši nuviji ne podpirajo šumnikov in bi bilo potrebno, namesto č, narediti samo c. Potem bi pač pisalo racunam, itak se ve zakaj se gre.
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik vide pravi:
Jaz sem tudi preveril v še enkrat predelanem Nuviju 255W -> 465W in mi je ravno tako napisalo v vrstici System FAIL . Sedaj po ponovni predelavi sicer deluje normalno in ne blokira več , kot je po prvem poizkusu . V kolikor je možno naredita Mirko ali Popotnik še verzijo za povrnitev nazaj v verzijo brez Č . Poskusil sem z Webupdaterjem a se ni popravil Fail .

LP Vide

Poskusi s tem popravkom za FW 7.50 original KLIK
 
I

Izbrisan uporabnik #488

137.png

168.png


Na 765 je fail, ampak to nima najbrž nobene zveze z delovanjem. Po moje test išče file .sum ki sem ga pobrisal oz. se ne namesti drugače zraven?
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Mislim, da niproblem v file.sum. Zanimivo je , da če FW vrneš v originalno stanje, napaka takoj izgine in se ne naloži za to nov file.sum. Nov file.sum se naloži, če uporabiš opcijo Clr Chksums, vendar napaka kljub temu osztane.
Ni mi jasno v čem je fora. V popravku je samo izvedena trikrat menjava kode C3 A8 (ASCII = è) na kodo C4 8D (ASCII = Ä«).
 

Podobne teme

  • Ne prezri
  • Zaklenjeno
  • Ne prezri
Odgovori
0
Ogledi
57.706
Odgovori
1.212
Ogledi
575.589