Youtuberji 3 al neki

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Stvar je enostavna: ljudje gledajo samo še na lajke in retweete in komentarje. To je vse. YouTube jim pa zraven omogoča še, da so zato plačani, več kot jih imaš, več zaslužiš. Marsikateri zelo dobro.
Se pa zaradi tega žal zadeva premika iz nekih trajnih vrednot v enostavno tosekundno stanje biti in, biti on top of the world, pa neglede na to, kako se izpostaviš in kako recimo prodaš svoja načela.
Dejstvo pa je, da taki uspevajo in zadeve samo še potencirajo zaradi tega, ker dobivajo čas, nekdo jih gleda in to je to. Ja, tudi ti sajkek. Ker če jih ne, ti ne bi YouTube tega predlagal.

Jaz samo upam, da bosta moja froca znala razumeti, kjer je meja. Namreč YouTube in ostale platforme se lahko odlično izkoristijo za posel tudi na način, da ne prodaš sebe in svojih načel. Je pa res, da boš zaradi tega manj zaslužil, saj te platforme forsirajo ''attention whore'' material, ker je tam več dosega in posledično denarja. To se čisto enostavno vidi na vseh področjih, ko je recimo resne institucije imajo nekaj 100.000 naročnikov, dnevni YouTuberji, ki dejansko večinoma nakladajo, vendar razgaljajo svoje osebno življenje in delajo projekte iz osnovnih življenskih zadev, so pa v milijonih... To tudi recimo kaže kdo je večinski uporabnik teh platform.
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Stvar je enostavna: ljudje gledajo samo še na lajke in retweete in komentarje. To je vse. YouTube jim pa zraven omogoča še, da so zato plačani, več kot jih imaš, več zaslužiš. Marsikateri zelo dobro.
Se pa zaradi tega žal zadeva premika iz nekih trajnih vrednot v enostavno tosekundno stanje biti in, biti on top of the world, pa neglede na to, kako se izpostaviš in kako recimo prodaš svoja načela.
Dejstvo pa je, da taki uspevajo in zadeve samo še potencirajo zaradi tega, ker dobivajo čas, nekdo jih gleda in to je to. Ja, tudi ti sajkek. Ker če jih ne, ti ne bi YouTube tega predlagal.

Jaz samo upam, da bosta moja froca znala razumeti, kjer je meja. Namreč YouTube in ostale platforme se lahko odlično izkoristijo za posel tudi na način, da ne prodaš sebe in svojih načel. Je pa res, da boš zaradi tega manj zaslužil, saj te platforme forsirajo ''attention whore'' material, ker je tam več dosega in posledično denarja. To se čisto enostavno vidi na vseh področjih, ko je recimo resne institucije imajo nekaj 100.000 naročnikov, dnevni YouTuberji, ki dejansko večinoma nakladajo, vendar razgaljajo svoje osebno življenje in delajo projekte iz osnovnih življenskih zadev, so pa v milijonih... To tudi recimo kaže kdo je večinski uporabnik teh platform.

Odlično napisano. Se popolnoma strinjam. Me pa predvsem zanima do kam bo prišla ta scena v 10-20 letih - bo kultura ostala enaka, se spremenila na boljše ali postala še slabša? Upam na najboljše, ampak to bodo na žalost lahko videli samo naši mladi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kak lahko z youtubom pričakuješ sploh kaj dobrega za naprej? pa fejstbookom?
sam nimam nič od tega in kr lepo shajam, še telefon bi izklopil, če bi le lahko, pa žal biznis zahteva da sem dosegljiv.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Jaz pa na YouTube gledam zelo pozitivno. Sem našel gor že ogromno tutorialov in rešil precej zadev na ta način. Ga pa ne uporabljam za gledanje attention whore.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
sad, popolnoma razumem, jaz ga tudi uporabljam za tole kar ti, vmes pa pač prileti ko je kakšna drama pa pogledam...no in potem je hecno kako se zadeve verižijo. in zadevo spremljam kritično od daleč. nisem naročnik tovrstnih Youtuberjev. Ne gledam jih vsak dan. Pač komentiramo (tukaj) kam to pelje, in vedno se sprašujem kam to vodi, ker očitno nisem ciljna skupina in v veliko stvareh ne vidim prav nobenga smisla.

Recimo taka uganka mi je top šop (kako je to možno da lahko služijo), npotem če pogledaš skoz aspekt da je 3/4 folka dejansko neumnega , potem je jasno zakaj topšop in podobno dela. In tako dalje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
sva šla v priljubljeno pcerijo. in kelnar, znanec, v debati pove/se pohvali, da ima na FB 200 sledilcev.
seveda je sedaj v nižjem predalčku!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Recimo evo primer uporabnega videa:
Ravno kupujem kajak, pojma nimam o teh zadevah, ta video mi je približno razjasnil stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sajkek

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Recimo evo primer uporabnega videa:
Ravno kupujem kajak, pojma nimam o teh zadevah, ta video mi je približno razjasnil stvari.

Sam se v prostem času že kar nekaj let ukvarjam s takšnimi in drugačnimi napihljivimi čolni, večinoma s kajaki in že od nekdaj iščem neko pametno razmerje med kvaliteto, uporabnostjo in ceno. Ta video je res dobr :zmaga:

p.s. Sevylor je res totalen "no-no", govorim na podlagi dvojnih izkušenj
(nakup - uporaba - problem - reklamacija - zamenjava - uporaba - problem - reklamacija - vrečilo denarja na TRR)
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Je ta ??? Youtuber ali kr neki ? Trije (3) videi. Mislim da ni predstavnik tistih, o katerih je je govora.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
Ne, recimo tale se mi zdi vredu, na nivoju.
in ima zanimive prispevke povečini.

Tale recimo pa sama drama (kanal)