Xzent XT8020 avtoradio navigacija

tmatic

Zelenc'
23. dec 2015
4
0
1
Po prebiranju nekaterih tem iz prejšnjih let sem že opazil dve temi gled tega avtoradia in navigacije. V bistvu imam tudi jaz problem...

Ta avtoradio je bil že vgrajen v avto ko sem ga kupil od prejšnjega lastnika. Navigacija je bila na SD kartici (original Xzent), ki je delovala ampak so bile karte 2009. Posodobitev kart z neoriginalnimi fajli ni delovala, zato sem se odločil naložiti nov Igo. Z IGO primo 2.4 nisem imel sreče (ni se niti zagnal), zato sem naložil IGO8. IGO8 deluje, tudi karte sem dal lahko novejše in jih zazna. Problem je, ker se GPS zelo dolgo locka na satelite. včasih traja 15min, včasih 30min, ampak večino časa se sploh ne poveže. V nastavitvah piše da je GPS povezan, tudi port in baud rate ustrezata. Če moram vsakič čakati 30min na mestu da se mi poveže, potem je to res skoraj neuporabno
frown-1.gif


Zaenkart je torej naložen neoriginalen IGO8 s karto Slovenije IGO 2014 Q2 here. Program deluje, tudi routing dela (ko se GPS poveže). Se da kako konfiguracijsko rešiti to dolgo lockanje ali je to problem samega GPS sprejemnika? V bistvu že s samim avtoradijem nasplošno nisem zadovoljen, tako da če mi ne rata rešiti vsaj te navigacije, bom resno razmišljal o zamenjavi. Prosim za pomoč.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kable za gps anteno si že kaj preverjal?
a ima anteno na kablu, al je nekje v radiu?
jst bi najprej raziskal vse okol antene.
 

tmatic

Zelenc'
23. dec 2015
4
0
1
včeraj sem avtoradio odmontiral in preveril povezave. Vse sem odklopil in na novo priklopil. GPS antena je eksterna in sicer tale:
http://www.zenec-store-koeln.d...8020-gpsa.html

Zdelo se mi je da mogoče GPS antena ni bila dovolj dobro privita na avtoradio, ampak nisem čisto siguren. Dodal sem tudi vnose v sys.txt, ki jih je Janch predlagal.

Zadeva zdaj deluje malo boljše.
včeraj popoldan po preklopu: GPS sateliti so bili najdeni v roku cca 5min .Če sem avto izklopil/vklopil so bili GPS sateliti najdeni v cca 1 minuti. Zvečer sem ponovo poizkušal in satelite je našel v roku 5min. Če sem avto vklopil/izklopil so ponovno bili najdeni v roku 1 minute.Danes je prvič ponovno potreboval cca 5min. Kasneje, so bili najdeni v caa 30-60 sekundah.

Torej zaenkrat zdi se mi kot da več časa preteče odkar je bil nazadnje fiksiran, dlje časa rabi da se poveže ponovno. oziroma manj časa preteče, prej se poveže. Kako bi naj bilo idealno obnašanje pa ne vem, mogoče lahko kdo deli izkušnjo kako je z avtoradijskimi GPS-i?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko pa da je problem v sami iGO aplikaciji (čeprav malo verjetno, če nebi imel prave, ti iGO sploh nebi deloval - zvok). Javi se na zasebno, če rabiš ti dam iGO8, ki je krekan posebej za ta model Xzent XT 8020, ki je nekoliko drugače od ostalih 2-din sistemov, saj bazira na Mips cpu arhitekturi. Večina ostalih je na ARM.
 

tmatic

Zelenc'
23. dec 2015
4
0
1
Saj nekako deluje vse, z občasnimi kiksi.
- Parkrat se je zgodilo da se je GPS kar diskonektal (je bil potreben reboot radia).
- Hitro izgubi GPS signal (pod kakšnim mostom ali v ozkih ulicah z visokimi bloki)
- Ko je dosti ulic med navigacijo, se mi zdi da zaostaja...ko bi že moral zavit v levo, še vedno čaka in kaže naslednjo križišče, čeprav bi že moral zavit
 

tmatic

Zelenc'
23. dec 2015
4
0
1
preveril sem priklop antene in spoje in vse je bilo OK. Kaj se še pri GPS anteni lahko preveri? Obstaja kak test oz. diagnostika?