Nuvi 2460LT ne polni baterije

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Ker mi je baterija oslabela sem nabavil novo in jo zamenjal. Ko sem dal na polnjenje mi baterije ni hotelo polniti, čeprav je garmin sporočal, da se baterija polni. Po 12 urah sem odklopil polnjenje in mi je takoj sporočil: baterija je skoraj prazna, pa tudi navigacije nisem mogel prižgati na baterijo. Mislil sem,da je baterija za nič in sem jo reklamiral. Dobil sem drugo katera ni nič boljša obnaša se enako, se tudi ne napolni. Poskusil sem tudi v avtomobilu, tudi tam se ne polni in jamra: baterija je skoraj prazna.
Če dam nazaj staro baterijo pa se polni normalno samo, da je čas delovanja zaradi oslabelosti kratek. Navigacija pa deluje normalno.
Če je kdo imel podobno težavo naj mi prosim pomaga rešiti problem.
Kupil sem tole baterijo. (Original je Li ion ta replika pa Lithium Polymer)
Prilagam sliko baterije.
baterija-nuvi-2460-lt-re.jpg


Battery Features:
Lithium Polymer Battery
3.7 Volts
1250 mAh
For Garmin GPS Models:
Dezl Series: 560LMT, 560LT, 760LMT
nuvi 2400 (Basic) Series: 2450, 2450LM, 2460LMT, 2460LT
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Karakteristike ustrezajo edino velikost je malo drugačna, čudno, da ti te ne polni kot bi moralo.
Bom probal preverit v FW, če bom našel kakepodatke o polnjenju baterije.

p.s.
Si naredil Hard reset, da počistiš predpomnilnik, ker morda ima shranjene karakteristike od originalne baterije in ti zato ne polni nove.
 

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Ja karakteristike so enake in tudi velikost je enaka, razlika je samo v dolžini priključnga kabla. Pri originalni je precej krajši.
Tudi Hard reset za enkrat ni pomagal.
Kupil bi še enkrat novo baterijo če bi vedel, da bo delovala normalno.
Če ne bom rešil zadev mi ostane telefonski klic sosedu, ki je trenutno v USA, da mi prinese originalno za Garmina.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če me spomin ne vara ima uporabnik Dejvi eno baterijo viška samo sem pozabil za kateri model nuvija.
Povprašaj ga, če še ima to baterijo in če ustreza tvoji napravi, morda ti bo pa s to delovalo kot mora.