Xiaomi Redmi Note 9S

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Moj draga rabi novi telefon; je bila že čisto zagreta za Huawei P40 lite, pa sva na srečo pravočasno opazila, da nima google apps in zato seveda odpade...

A mogoče kdo ve, če ima tale "Redmi Note 9S" kak velik (skrit) minus?

Ker po specifikacijah je špica, sploh za ta denar, saj stane slabih 300€ 128GB/6GB verzija...

 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Meni na papirju zgleda super, edino je pa kar konkretno velik telefon.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Meni na papirju zgleda super, edino je pa kar konkretno velik telefon.
Ja to je res. Jaz imam Poco F1, ki je 1cm krajši po dolžini in je precej velik, čeprav sem se ga hitro navadil.
Moja ima pa itak vedno torbico s seboj in bi lahko imela 10" tablico noter. :D
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
Nekateri uporabniki pišejo o velikem screen bleedu in pa "packah" po ekranu. Sam sem naročil eni gospe RN9s in je zelo zadovoljna tudi te težave se (še) niso pojavile. Je pa res , da je zelo visok telefon.

Sam tudi razmišljam o tem oz. PRO modelu ali pa 2x dražjem Poco F2. zelo težka odločitev.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
128 gb dobis za 200 eur iz eu. 300 eur je absolutno preveč. Treba je biti pozoren, ker 9s nima nfcja, če to rabite. Glavna slabost je slabši zaslon pri nekaterih serijah.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
128 gb dobis za 200 eur iz eu. 300 eur je absolutno preveč. Treba je biti pozoren, ker 9s nima nfcja, če to rabite. Glavna slabost je slabši zaslon pri nekaterih serijah.

Tukaj imaš kode za pošteno ceno, 204€ mimo carin:

 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska
Moj draga rabi novi telefon; je bila že čisto zagreta za Huawei P40 lite, pa sva na srečo pravočasno opazila, da nima google apps in zato seveda odpade...

A mogoče kdo ve, če ima tale "Redmi Note 9S" kak velik (skrit) minus?

Ker po specifikacijah je špica, sploh za ta denar, saj stane slabih 300€ 128GB/6GB verzija...


Tole vzemi tukaj za 218€ in brezplacna dostava.

Jaz sem zadnjic narocil sorodniku in ne morem verjeti kaksna raketa je to za ta denar ;)

 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Sem vzel Note 9S 128GB verzijo na amazon.de za 220€ s hitro pošto vred. Na amazonu raje kupujem predvsem zaradi garancije...
(Npr indukcijo za slabih 800€ sem dobil domov v 1000 kosih in je bila čez 3 dni že nova dostavljena....)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tad3y in Cash

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Moj draga rabi novi telefon; je bila že čisto zagreta za Huawei P40 lite, pa sva na srečo pravočasno opazila, da nima google apps in zato seveda odpade...

A mogoče kdo ve, če ima tale "Redmi Note 9S" kak velik (skrit) minus?

Ker po specifikacijah je špica, sploh za ta denar, saj stane slabih 300€ 128GB/6GB verzija...


Jaz sem kupil Redmi Note 9 Pro in sem žal opazil kar precej bugov/nevšečnosti...

Npr. Ni mogoče pisati na SIM, Vse MIUI aplikacije so nadomeščene z google (tudi stiki, pošta, koledar),
kar naprej se brišejo nastavitve zvonjenj nastavljene določenim kontaktom,
Dual SIM dela, kot se mu zljubi...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Jaz sem kupil Redmi Note 9 Pro in sem žal opazil kar precej bugov/nevšečnosti...
Npr. Ni mogoče pisati na SIM, Vse MIUI aplikacije so nadomeščene z google (tudi stiki, pošta, koledar),
kar naprej se brišejo nastavitve zvonjenj nastavljene določenim kontaktom,
Dual SIM dela, kot se mu zljubi...
tudi jaz sem v ožji izbor postavil Xiaomi Redmi Note 9S, a ko sem prebral tvojo oceno, navdušenje počasi pojema.
Potem je tu še Trumpov pred kratkim podpisan odlok da HK nima več posebnega statusa...
Kaj pa njihov operacijski sistem MIUI - to ni nobena ovira pri nalaganju aplikacij iz Google Play ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Za dotični telefon ne vem, ima pa moj mali redmi 8 in google play dela normalno. Ta MU-MU je samo fasada.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.191
3.353
113
Imam Redmi Note 7 - 4/128 že eno leto in kljub temu, da sem ga nenamerno učil plavat v reki, deluje odlično. Ne verjamem, da je serija 9 slabša. Nimam ene slabe besede čez njega. Naslednji bo RN9S, ker ne rabim NFCja in tudi tako zmogljive kamere ne, kot jo ponuja PRO verzija.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
ali komu Google Calendar deluje normalno na tem telefonu ? Tasks mi nekako prikazuje, z Reminders (iskanje in vpisovanje novih) je čisto konec. Zato sem v glavnem prešel na Google Keep, pa pravkar opažam da je večina Reminders nekam izginila; tisti, ki so še ostali, pa nimajo več vpisanega datuma in ure za opomnik. Notes zgleda da so še vsi, a brez datumov in ur opomnika.
Saj niti ne vem kakšna je razlika med tasks, reminders in notes; rabim samo nekaj da si zabeležim in kdaj naj me na to zabeležko opomni. Pa sortiranje teh zabeležk po datumu, abecedi, itd.
Prej sem imel LG, ki ima za take stvari odlično app Quickmemo, a je vezana na LG-telefone - opomnikov ne moreš prenesti v mobi druge firme.
Zgleda da bo treba nazaj na beležko in kuli, bo še najbolj zihr.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
V aplikaciji telefon imam med stiki podvojene stike, ker jih zgleda prikazuje iz vecih virov. Kako urediti prikaz, d ne bo podvojeno? Se pravi da bo prikazovalo npr. samo iz Google stikov?
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
Sem prebral, da naj bi bil uradno izdan MIUI 13 in Android 12 za ta redmi Note 9S pa mi telefon ne najde nobenega updata. Je že komu uspelo posodobiti?