Xiaomi Note 4 - najboljši budget telefon

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ne. Če si pri simobilu je kupovanje mobitela brez 3g na 900Mhz in LTE na 800 Mhz, neumnost.

Kakšen Huawei P9 lite je poceni in mislim, da ni napačen...
 

danijel8

Pripravnik
2. nov 2010
197
8
18
Redmi 3 note ima tudi mednarodno verzijo, ki podpira vse frekvence. Verzijo 3gb ram in 32gb spomina dobis za cca 200 eur. Dobra zadeva, ce ti ustreza 5.5 velikost zaslona.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Sodeč po tej strani bi naj delovalo na simobilu oz bobu in mobitelu edino. Torej lahko kupim?

Sem preveril za Lumio 950 in stran pravi da ni kompatibilna z Telemach LTE. Kar je neumost, ker dela.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Imam RN 4 prima en mesec - sem na bobu - in sem zelo zadovoljen, res nima b20 ampak je pa vse ostalo krepko vredno teh 160€. Če pa res -ampak res nujno rabiš b20 pa vzemi 3 ki ima b20 pa še cenejši je.

Note 4 bom vzel, če že katerega od teh poceni telefonov, ker mi je res top po izgledu in nažalost mi izgled dosti pomeni :D

Kaj to pomeni v praksi? Da je prenos podatkov samo 300kbps na sekundo? Ali je to moteče, če ne uporabljaš telefona za youtube ravno? Je še kaka druga pomanjkljivost?

3G ima hitrosti do nekje 15/5 max, večinoma tam nekje 8/2, kar je več, kot ima marsikdo doma na fiksni liniji. To norenje za LTE je čisto mimo, ampak če ga že kdo zahteva, naj kupi drug telefon.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Glej, jaz imam RN3 že cca pol leta. vedno ga imam na 3g omrežju. Strani in ostalo odpira normalno, tako da se da vse normalno pogledati. Tudi yt dela brez zatikanja. Če ti je pa LTE obvezen, potem pa boš moral iskati drug telefon.

zakaj pa je potem en uporabnik napisal da je neuporaben ker nima band20?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Samo nekaj: mel sem možnost imeti v rokah Elephone s7. Tistih 5 minut sem dobil fenomenalen filing. Super lep, po moje definitivno lepši od xiaomi note 4, dobro narejen, hiter.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Glej, jaz imam RN3 že cca pol leta. vedno ga imam na 3g omrežju. Strani in ostalo odpira normalno, tako da se da vse normalno pogledati. Tudi yt dela brez zatikanja. Če ti je pa LTE obvezen, potem pa boš moral iskati drug telefon.

zakaj pa je potem en uporabnik napisal da je neuporaben ker nima band20?

nekateri smo trenutno razvajeni, drugače pa gledamo v prihodnost ko se bo 3G ukinjal,..če menjaš telefon večkrat ni panike če pa ga boš imel dlje potem lahko imaš problem,.. moj vsekakor mora imet lte band 20 oz lte 800 oz. gsm 900, 3g 900 in lte 800,..
b
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sploh ni point LTE v hitrosti (čeprav jasno gladko prekaša 3g)... Tam kjer je 3g na meji in ne deluje več, LTE deluje čisto brez težav.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Sploh ni point LTE v hitrosti (čeprav jasno gladko prekaša 3g)... Tam kjer je 3g na meji in ne deluje več, LTE deluje čisto brez težav.
aplauz.gif
Točno to je finta LTE: že LTE 1800 ima boljši domet kot 3G, LTE 800 pa itak prekaša vse. Tako imaš zelo hitro povezavo skoraj povsod medtem ko se 3G drži bolj mest in zgoščenih naselij.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Imam RN 4 prima en mesec - sem na bobu - in sem zelo zadovoljen, res nima b20 ampak je pa vse ostalo krepko vredno teh 160€. Če pa res -ampak res nujno rabiš b20 pa vzemi 3 ki ima b20 pa še cenejši je.

Note 4 bom vzel, če že katerega od teh poceni telefonov, ker mi je res top po izgledu in nažalost mi izgled dosti pomeni :D

Kaj to pomeni v praksi? Da je prenos podatkov samo 300kbps na sekundo? Ali je to moteče, če ne uporabljaš telefona za youtube ravno? Je še kaka druga pomanjkljivost?

3G ima hitrosti do nekje 15/5 max, večinoma tam nekje 8/2, kar je več, kot ima marsikdo doma na fiksni liniji. To norenje za LTE je čisto mimo, ampak če ga že kdo zahteva, naj kupi drug telefon.

Ne vem kaj eni delajo na telefonih, da rabijo tako linijo. A loadate filme al zakaj bi sploh rabil kaj več kot to da ti na telefonu delajo videji normalno?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Pol pa kupi telefon tak kot je.. Sam pol ne jamrat kak ti nekje ne dela tko ti hočeš ker ti pač mankajo določene frekvence ker telefon ne podpira itn
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
delajo običajne stvari,.. berejo maile, gledao you tube, d3go, brsakkjo po spletu, spletni banki, uporabljajo navigacijo, preglejujejo novice, si ogledujejo facebook, pinterest, kupujejo v leclerc drive in mimo vrste, celo pokemone igrajo,.. in to hitrom,, za razliko od 3gja,..
b
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Imam dobro leto izkušenj z Redmi note 2 prime in 3 mesece z Redmi 4 prime. Slednjega sem kupil, ker je prvi (Note 2) delal mnogo bolj tekoče kot zdaj že bivši Samsung S5. Brez štekanj, več updajtov, mnoge dodatne nastavitve itd. Kamera je na obeh resda slabša, ampak glede na to, da sem nekoč dal za Note-a 100eur s poštnino in sedaj Redmi 4 150eur s poštnino ... če želim lepe slike uporabim fotoaparat, za sprotne pa je tudi telefon čisto OK. Baterija zdrži 3 dni kar povprečne uporabe. Imam še nekaj Xiaomi izdelkov in vsi res dobre kvalitete.

Glede omrežja pa je tako. Povsod dela, se je pa že zgodilo, da je v kakšnem "kotu" izginil signal ali pa ga ni takoj našel, ampak to je zelo zelo poredko. Meni nemoteče.

Redmi izvedbe so glede na ceno/zmogljivost/izgled zelo dobra izbira, pri nas poznamo pač samo 2 znamki telefonov... Zdaj pa se vsak odloči, če bo dal za telefon 600eur ali 150eur. Meni je po pravici povedano smešno gledati folk, ki odplačuje po 2 leti prave "kredite", da lahko rokujejo s "statusnimi simbolčki".
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Saj tako s prakse rečeno, skoraj povsod kjer je, dela LTE zelo dobro, ampak meni zadošča že 3G. Je pa res, da bi vi, operaterji, brez tistih "ovčk" slabše živeli.
smile-1.gif
Pa res, na tistem linku je celo global verzija z LTE 20. Ampak je žal še ni za Prime verzijo telefona...
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ja res je ...Je še nisem zasledil za nobeno varianto Mi 5.

Žal (pa bi zlo rad), ker se mi je moj Zopo Speed 7plus ravno zadnjič zakotalil po cesti (moja furjavost).
Sicer Lorenzo dela BP, ampak je pa spraskan. Ker Lorenzo pač pada po tleh.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
glede primerjave 3G/LTE ti bom rekel samo to,..ko boš enrkat probal LTE ti bo 3G kr nekaj,..odzvinost je bistveno drugačna,..

Glede službenih telefonov je tako,..kolikor daš toliko dobiš,.. lahko vzameš en osnovni telefon tipa Galaxy J3, desire 530 ali xperia M4 aqua in je free,..lahko vazmeš kaj boljšega in dopplačuješ vsak mesec,.. jaz konkretno imam službenega Note4 in mesčno plačujem zanj 20€,..

Glede Kitajskih telefonov je tako,..če bom že kupil tak aparat potem bom vzel kaj všečnega npr Elephone S7 ali Umi super iz EU erarehousea,.. Xiaomiji so mi sicer všečni in qool,.. amapk dokler nimajo LTE banda 20 so zame neuporabni,..

Če bom stolkel službenega sigurno vzamem enega kitajca,..
b