Xiaomi Note 4 - najboljši budget telefon

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Ima kdo tukaj Xiaomi Redmi Note 4? Bom ga naročil danes ali jutri, ker mi je črna verzija res trenutno najlepši telefon na trgu.
Recenzije so odlične glede na ceno. Telefon je bil razprodan v 10 min. Malo me skrbi edino glede kamere in barve mi delujejo neke blede v primerjavi z kakim iphonom, ampak mogoče to samo deluje na videjih tako, ker ne omenja kaj slabega noben test. Skoraj vsi testi pa pravijo, da je to najboljši telefon za do 200 evrov in da se lahko primerja tudi z mnogo dražjimi.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_sold_out_in_10_minutes_in_india-news-22944.php
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Praktično neuporaben za prenos podatkov,.. LTE band 3(1800), 5(850), 40(2300),..
Glej telefone ki imajo band 20,..
Na tej temi si poglej katere frekvence mora imet tvoj telefon glede na operaterja, ki ga porabljaš,..

b
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Ima kdo tukaj Xiaomi Redmi Note 4? Bom ga naročil danes ali jutri, ker mi je črna verzija res trenutno najlepši telefon na trgu.
Recenzije so odlične glede na ceno. Telefon je bil razprodan v 10 min. Malo me skrbi edino glede kamere in barve mi delujejo neke blede v primerjavi z kakim iphonom, ampak mogoče to samo deluje na videjih tako, ker ne omenja kaj slabega noben test. Skoraj vsi testi pa pravijo, da je to najboljši telefon za do 200 evrov in da se lahko primerja tudi z mnogo dražjimi.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4_sold_out_in_10_minutes_in_india-news-22944.php

Tam si vse povedal, najboljši telefon za do 200 eur, a vseeno primerjaš fotke s telefonom za 700-800 eur...valjda, da je tudi kaj precej slabše od premium znamk...ampak je verjetno še vedno najboljši do 200 eur, tako da kar navali
smile-1.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Praktično neuporaben za prenos podatkov,.. LTE band 3(1800), 5(850), 40(2300),..
Glej telefone ki imajo band 20,..
Na tej temi si poglej katere frekvence mora imet tvoj telefon glede na operaterja, ki ga porabljaš,..

b

Jaz imam redmi 3s, tudi pocen telefon, sicer sem zadovoljen vendar prenos podatkov pa katastrofa. Res neuporabno v tem primeru. Na srečo tega ne uporabljam ful ker je vedno wifi vendar ko bom enkrat res rabil bo pa [cenzura].
Poslušaj borovnico in kupi nekaj ki ima prave frekvence.
 

danijel8

Pripravnik
2. nov 2010
197
8
18
Neuporabno je mogoce na simobilu, ki ima veliko baznih postaj na LTE20. Na telekomu pa odsotnost te frekvence ni opazna, razen na manj poseljenih obmocjih. Jaz imam Redmi Note 3 pro in je super zadeva, dela prez tezav ze 1 leto.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Kaj pa na bobu? Sam mislim it tja avgusta, ko mi poteče pogodba. Trenutno mam še mobitel.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Imam RN 4 prima en mesec - sem na bobu - in sem zelo zadovoljen, res nima b20 ampak je pa vse ostalo krepko vredno teh 160€. Če pa res -ampak res nujno rabiš b20 pa vzemi 3 ki ima b20 pa še cenejši je.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Xiomi Readme note 3 ima Snapdragon procesor, Xuomi Readm Note 4 pa Qualcomovega.

Tako, da je težko oceniti ali je boljš 3 ali 4.

BDW Lastimo si Radmi note 3 Pro 3GB/32GB.
Moja je zadovoljna (otroci pa tudi)
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
1
18
smile-1.gif

Qualcom je izdelovalec procesorjev Snapdragon, v note 3 imas snapdragon 650, v note 4 pa snapdragon 625 - podatki vzeti iz GSMarene.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Uff. Sem res ZahebooU

Qualcom dela Snapdragn procesorje
Mediatek pa MT6797 Helio X20, ki je v Readme Note 4
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Imam RN 4 prima en mesec - sem na bobu - in sem zelo zadovoljen, res nima b20 ampak je pa vse ostalo krepko vredno teh 160€. Če pa res -ampak res nujno rabiš b20 pa vzemi 3 ki ima b20 pa še cenejši je.

Note 4 bom vzel, če že katerega od teh poceni telefonov, ker mi je res top po izgledu in nažalost mi izgled dosti pomeni :D

Kaj to pomeni v praksi? Da je prenos podatkov samo 300kbps na sekundo? Ali je to moteče, če ne uporabljaš telefona za youtube ravno? Je še kaka druga pomanjkljivost?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Imam RN 4 prima en mesec - sem na bobu - in sem zelo zadovoljen, res nima b20 ampak je pa vse ostalo krepko vredno teh 160€. Če pa res -ampak res nujno rabiš b20 pa vzemi 3 ki ima b20 pa še cenejši je.

Note 4 bom vzel, če že katerega od teh poceni telefonov, ker mi je res top po izgledu in nažalost mi izgled dosti pomeni :D

Kaj to pomeni v praksi? Da je prenos podatkov samo 300kbps na sekundo? Ali je to moteče, če ne uporabljaš telefona za youtube ravno? Je še kaka druga pomanjkljivost?

Vzami raje note 5, ali pa počakaj na note 8...

Note je samo en in to je Samsungov Note, edini kateremu se lahko reče Note...
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:

Note 4 bom vzel, če že katerega od teh poceni telefonov, ker mi je res top po izgledu in nažalost mi izgled dosti pomeni :D

Kaj to pomeni v praksi? Da je prenos podatkov samo 300kbps na sekundo? Ali je to moteče, če ne uporabljaš telefona za youtube ravno? Je še kaka druga pomanjkljivost?

Točno tako kot si napisal.
Jaz sem vzel še PU Leather Case - mislim, da se splača dat 10€ za dodatno zaščito - bi pa sedaj vzel takega, ki ima spredaj luknjo, da ko ga odpreš, da ga lahko zložiš ozadaj in še vedno lahko slikaš ali uporabiš čitalec.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Sodeč po tej strani bi naj delovalo na simobilu oz bobu in mobitelu edino. Torej lahko kupim?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Glej, jaz imam RN3 že cca pol leta. vedno ga imam na 3g omrežju. Strani in ostalo odpira normalno, tako da se da vse normalno pogledati. Tudi yt dela brez zatikanja. Če ti je pa LTE obvezen, potem pa boš moral iskati drug telefon.