Xbox prva generacija

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam nekaj vprašanj o omenjeni stvarci.

1.) Kaj je vsebovala standardna konfiguracija? Koliko diska je imela vgrajenega? Je bil že serijsko vključen LAN priključek?

2.) Kaj je dodatno dodal DVD-Kit? Je možno samo z njim gledat DIVX-e?

3.) Koliko stane in kje je možno modirat to stvarco, da bo lahko igrala backup kopije igric in da lahko gledaš DIVX-e (če to ne omogoča že DVD-Kit).

4.) Kje si je možno izposodit backup kopije igric?
redface-1.gif


5.) Kakšen nasvet, ki se tiče te konzole?

6.) Kaj bi lahko bilo narobe, če se konzola po večurnem igranju sama ugasne? Ko se ohladi deluje spet normalno. Razumem, da je verjetno težava v hlajenju, ampak kaj točno v sami konzoli? So morda kakšne standardne napake?
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
1. 8G (WD disk) oz. 10G (Seagate), odvisno od sreče. LAN serijsko.
2. DVD kit vsebuje daljinec in IR senzor. Nečipan Xbox brez kita ne zmore predvajati DVDjev, čipan pa brez problema (XBMC)
3. bolha.com, DVD kit ne omogoča DivX predvajanja.
4. "kupiš" jih
5. Odlična zadeva za gledanje filmov, prekaša vse samostojne komponente, pogooglaj za XBMC player
6. Možno da le obilica prahu, lahko tudi menjaš hladilno pasto.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Vse kar je napisal ThorZEN drži,dodal bi le še to,da moraš vedeti da večina xbox-ov ne zna predvajati cd-r medijev.Mene ne moti,zna pa biti za koga moteče.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:

5. Odlična zadeva za gledanje filmov, prekaša vse samostojne komponente, pogooglaj za XBMC player


Striktno za to je bil tudi kupljen
cool-1.gif
.

Upam, da bo vse OK s pošiljanjem, sicer pa, tudi če ne bo, bom preživel tistih 50 EUR
grin1.gif
.

Citat:
DVD kit vsebuje daljinec in IR senzor.


Torej nič SW?



PS: Kateri kabli so serijsko zraven?



Še vprašanje: katere igrice so best of za tole stvarco: striktno vozniške, don't give a shit for FIFA, NBA, etc,... Torej vozniške, da sprostim tukaj gnev namesto na cesti.
grin1.gif




Še to: na bolhi je kar nekaj oseb, ki ponujajo ''čipanje''. Ima morda kdo kakšne osebne izkušnje, da lahko priporoči?



In še zadnje: kakšen priključek ima disk? IDE?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik BigPoppa pravi:
Vse kar je napisal ThorZEN drži,dodal bi le še to,da moraš vedeti da večina xbox-ov ne zna predvajati cd-r medijev.Mene ne moti,zna pa biti za koga moteče.
Hvala za info. Itak bom vse prek LAN-a zmetal na disk in potem gledal.
cheer.gif


Damn, komi čakam.
cheer.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ni treba metat preko LANa na disk. Streamaš lahko preko mreže (windows sharing, samba...), celo direktno iz RARa, torej brez tečnega odpakiravanja. Deluje super in hitro.

Kabli zraven so le nujni: 220V, video kabel (3x činč + SCART adapter). DVD kit ne rabi dodatnega SW-ja, to je pač M$ poteza, da nekaj iztrži še za dodatno opremo, je pa daljinec skoraj nujen za udobno uporabo.

Čipam tudi jaz, več info na privat.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Dirkačin je malo morje, s kolegi smo preko neta (mimo Live) igrali PGR2, Colin McRae, Burnout 3 itd., dobrih dirkačin torej ne manjka.
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Da se pridružim temi o XBoXu, vendar XBoXu360, baje se naslednje serije teh mašinec ne bi več dalo modat/čipat in zato priporočajo čimprejšnji nakup še teh preostalih serij.
Kaj je na tem?
Ma kdo originalno novico?
thnx
lp
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Prvič čujem za to, Benq VAD pogoni se že dajo dumpat, iXtreme firmwareja pa za njih še zaenkrat ni, kar pomeni da če imaš ta pogon, ga lahko zamenjaš z Samsung ali Hitachi, flashat pa ga zaenkrat ne moreš.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Disk v xboxu je navaden ATA disk in ga brez problema zamenjaš z večjim. Jaz imam 160GB disk, ki sem ga ugalvnem uporabljal za nalaganje igric, kar je priročno saj ne rabiš vstavljat DVDjev in še hitreješe se igrice naložijo. Xbox Media Center je zakon zadeva za predvajanje multimedije, sicer ne rabiš dvd kita je pa zelo priporočliv za lažje uporablanje. Filme v XBMC jaz gledam prek lana iz diska računalnika predvaja pa tudi zararane datoteke in to brez zakasnitve in tekoče!
Za modifikacije ti svetujem da se obrneš na uporabnika bolhe gorbatschowa.

Kar pa se igric tiče: PGR2, Forza Motorsport, RalliSport Challenge 2 in mogoče kak NFS
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ:
Ima kdo iz okolice Ljubljane slučajno za posodit kakšno (kakršnokoli) orginal igrico za tole stvarco.
Namreč rad bi stestiral, če je vse ok. Dovolj bo do ponedeljka, pa če je možno že danes
aplauz.gif
.

Še vprašanje: a original, nemodana konzula predvaja kopirane DVD filme? Seveda je daljinc zraven.
 

AndrejSk

Pripravnik
10. avg 2007
82
0
6
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ni treba metat preko LANa na disk. Streamaš lahko preko mreže (windows sharing, samba...), celo direktno iz RARa, torej brez tečnega odpakiravanja. Deluje super in hitro.

Kakšen pameten vodič za tale streaming preko Windows Sharinga mogoče?
redface-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Bom kar to temo izkoristil za moje vprašanje. Torej:

A mi lahko kdo razloži, kako namestiš igro, ki je na DVD mediju na disk v xboxu ?

Morda smešno vprašanje, ampak ....
redface-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Za streamanje preko windows sharinga si poeditiraš datoteko sources.xml, ki je v UserData diru XBMCja (do nje prideš preko FTPja). Primer:

<bookmark>
<name>SMB Network Share</name>
<!-- You can use one of these following formats: !-->
<!-- smb://domain;user:password@ip/share/directory/ !-->
<!-- smb://user:password@ip/share/ !-->
<!-- Only if guest/public access is enabled: !-->
<!-- smb://ip/ !-->
<path>smb://user:geslo@racunalnik_ime/share</path>
</bookmark>

Za kopiranje DVD -> disk je več poti:

- najlažje je s programom "DVD2Xbox" (nekako tako ima ime), tukaj enostavno vstaviš DVD, izbereš mapo in skopira ti ga na disk.
- preko PCja, obstajajo programčki, ki ti direktno ekstrahirajo ISO in FTPjajo na Xbox, npr. xISO
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Jaz mam ene dve za posodit, sam jih moram najdt. Sem pa iz Kamnika. Če te zanima pošlji PM.
DVDji bi morali če imaš DVDkit delat tudi neoriginalni. Ne vidim razloga, da ne bi. Razen regijska zaščita, saj je xbox tako kot DVD predvajalnik zaklenjen na regijo.
Glede sambe pa meni avtomatično zazna sherane datoteke na računalinku.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ

Zakaj se stvarca vključi le na ob pritisku na gumb za DVD pogon? In seveda potem tudi izvrže le tega.
V navodilih sicer piše, da bi se moral vključit ob pritisku na gumb za izklop/vklop (kar bi seveda bilo tudi logično
confused-1.gif
).
Tudi pri izklopu imam manjšo težavo. Če na hitro pritisnem se le ponovno zažene (reset verjetno), za izklop pa moram držati gumb. Je to pravilno? Hm, navodila so izredno ''neizčrpna''.
crazy1.gif


PS: Malce glasna je tale stvarca (ventilator predvsem
crazy1.gif
).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Zanimivo !
Sama konzola se vklopi na gumbku za vklop, ki je pod velikim gumbom za odpiranje vratic pogona in ta velik gumb sveti okrog njega zelena lučka.
Priznat moram, da stvar vsaj moja ... pa jo imam že kar nekaj let ni nič kaj glasna ... sploh pa podnevi ko igram z otroci, ko imamo vse priključeno na hišni kino, da je saund v igrah bolj realističen ...
A to imaš MODano konzolo ? Kakšen čip ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
ThorZEN :



Ma sem se sedaj trudil, ampak nikakor ne uspe !
redface-1.gif


Imam namrec v meniju Xboxa to zadevo : XBMC

Odprem My Files in ekran se razpolovi oz. tako zgleda kot TotalCommander pri Windowsih.

Vstavim DVD z igro v mojem primeru NFS Most Wanted, na drugi strani pa izberem pogon E, kjer naredim mapo : nfs.

Datoteke, ki se nahajajo na DVDju sem skopiral v to mapo.

Datoteke na DVDju so sledeče:



NFS (noter se nahajajo datoteke: ZDIR.BIN , ZZDATA0.BIN ...... ZZDATA16.BIN)

dashupdate.xbe

default.xbe

update.xbe



To sem skopiral tako kot je na DVDju.

Grem ven iz tega programa in v glavnem meniju Xboxa izberem: PLAY GAME LOADED FROM HDD



Tam bi moralo pokazat spisek iger, ki jih imam na HDDju, ampak tam ni prikazano nič.

Torej, kaj delam narobe ?



Hvala vnaprej in lp
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme