XBox in Playtation 3

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
evo, prišel je dan, ko si bom dejansko lahko celo tudi to privoščil.
grin1.gif


vsi pravijo, da sta to top of the top konzoli in seveda me zanima - katera je boljša. kje so igre cenejše? in seveda - kje je več iger dejansko na voljo? PS3 ima pri meni velik plus predvsem, ker ima tudi Blu-Ray predvajalnik ter mojo sanjsko dirkačino oz. nje nadaljevanje - GranTurismo.

XBox pa me je pritegnil predvsem zaradi cene ... dobi se ga že za 190€, čeprav ne vem točno, kaj pomenijo tiste oznake Arcade, Premium in Elite - med prvim in zadnjim je več kot 100€ razlike.

torej, vesel bi bil kakšnega nasveta, najbolj vesel pa bi bil uporabniške izkušnje, po možnosti nekoga, ki je imel pod prsti obe konzoli.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
TIste oznake pomenijo kako velik disk ima. Arcade je brez diska ostala 2 pa imata 120gb disk eden pa nevme koliko. Disk ti služi samo za hitrejše odpiranje igerc ali pa da si kake filme fotke muziko naložiš nanj. Čeprav je bolje da ga povežeš v mrežo in gledaš preko mreže filme ipd. Če boš kupoval konzolo izklučno samo za igre potem ti priporočam xbox. Ga odkleneš in igraš igre koliko hočeš
smile-1.gif
. Več je igerc ki jih ima xbox in jih ps3 nima kot pa obratno. Torej več je xbox iger. Cene iger pa mislim da so nekje enake.
 
Nazadnje urejeno:

Minister

Pripravnik
21. avg 2009
418
1
16
Na oblasti
prejle po sluzbi nabavu Forzo 3 in sem zdele mal probu "PreRace" z Audijem R8 5.2 na 42 plazmi

ammmm, kdo tega ne proba mu bo zal, resno
cheer.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
No, jaz sem pred enim tednom kupil Xbox 360 arcade, za mularijo. Kar takoj je nastal problem, ker zahteva PAL 60 kodiranje, imam pa 4 leta star 100 Hz televizor, ki dela na PAL 50.
Sedaj me mularija nekam žalostno gleda, meni se pa trapasto vidi cel TV menjat zaradi igric...

Pa slovensko ne znajo.
 
Nazadnje urejeno:

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
evo, prišel je dan, ko si bom dejansko lahko celo tudi to privoščil.
grin1.gif


vsi pravijo, da sta to top of the top konzoli in seveda me zanima - katera je boljša. kje so igre cenejše? in seveda - kje je več iger dejansko na voljo? PS3 ima pri meni velik plus predvsem, ker ima tudi Blu-Ray predvajalnik ter mojo sanjsko dirkačino oz. nje nadaljevanje - GranTurismo.

XBox pa me je pritegnil predvsem zaradi cene ... dobi se ga že za 190€, čeprav ne vem točno, kaj pomenijo tiste oznake Arcade, Premium in Elite - med prvim in zadnjim je več kot 100€ razlike.

torej, vesel bi bil kakšnega nasveta, najbolj vesel pa bi bil uporabniške izkušnje, po možnosti nekoga, ki je imel pod prsti obe konzoli.
geez not this shit again
grin1.gif

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/717889/an/0/page/0#717889
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okey, še last kveščn, preden se zapodim brat reviewe in malo gledat, katere špile se na določeni konzoli dobi in katere ne ...

PS2 - tega imam trenutno in sem imel večino NFS (Need For Speed) iger imel za PS2 - tudi Undercover, za katerega pa sem opazil, da se od verzije na PS3 kar precej razlikuje - je to možno, ali sem mogoče samo kaj spregledal? ker v verziji, katero sem videl sam, je bil na voljo tudi BMW M6, katega pa na PS2 verziji ni bilo ...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
okey, še last kveščn, preden se zapodim brat reviewe in malo gledat, katere špile se na določeni konzoli dobi in katere ne ...

PS2 - tega imam trenutno in sem imel večino NFS (Need For Speed) iger imel za PS2 - tudi Undercover, za katerega pa sem opazil, da se od verzije na PS3 kar precej razlikuje - je to možno, ali sem mogoče samo kaj spregledal? ker v verziji, katero sem videl sam, je bil na voljo tudi BMW M6, katega pa na PS2 verziji ni bilo ...

Sigurno se ti ne splača konzolca kupt samo zarad ene igre oz. zarad dveh avtov v eni igri.
Kar se tiče hardware-a je sigurno najboljši PS3 (zarad tega je tudi najdražji), velik minus pri PS3 so cene iger, ampak se jih na ebay-u dobi za pol cene. Jaz jih kupujem tudi rabljene v Mantisu (še nižje cene kot na ebay-u) in zaenkrat nisem imel nobenih problemov.
Če se mene vpraša (sicer malo pristranski ker imam PS3) vzami "playko", ker boš lahko najdlje igral najnovejše igre...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne, ne, zaradi dveh avtov v eni igri, se mi pa vseeno zdi čudno, da se verzije med seboj razlikujejo, pač, zanima me, če se verzije med PC igrami, XBox in PS3 igrami tudi razlikujejo, to je vse.

drugače pa ne razumem tega zadnjega dela, da bom najnovejše igre lahko dlje igral na PS3 ...

saj res - nekje sem zasledil, da naj bi XBox podpiral tudi Dvix format filmov - true or false? za PS3 sem slišal, da samo DVD in Blu-Ray filme podpira ...
 

Minister

Pripravnik
21. avg 2009
418
1
16
Na oblasti
recimo jest divx filme iz PCja streamam brezzicno na XBOXa in nato na 42 plazmo, kvaliteta zelo dobra, pravzaprav odlicna, precej boljsa kot recimo na kaksnem divx predvajalniku

razlike med igrami za PC ter igrami za konzole ne poznam,
so pa nekatere igre ekskluzivno samo za doloceno konzolo,
tako je Forza Motorsport samo na XBOXu
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še eno zelo pomembno vprašanje: doma doma imam staro televizijo, verjetno starejšo od 10 let. ima SCART priključek, prek njega laufa PS2 brez problema.

doma imam novejšo TV, kupljeno za časa zadnjega svetovnega prvenstva v nogometu, tudi tu preko SCARTA, včasih pa kar povežem na tiste tri priključke in v obeh primerih PS2 dela brez problema.
smile-1.gif


ima morda katera od teh dveh konzol kakšen problem s SCARTOM? ker največ bi igral na tej stari televiziji ...
 

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
jst tut gledam med temi dvemi konzolami. pa se nekako nemorem odločit, kero vzet. za xbox vem da se da špilat igre doblene preko neta. sam kam pa morem odnest xbox da mi ga chipajo.
ka vi priporočate. konzolo bi mel izkulčno samo da igrce, kr za filme mam extreamer-ja.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Malo višje sem pojamral, da sem pač kupil Xbox360, ko sem ga pa priključil na TV, pa pravi, da hoče PAL 60 (je to kodiranje?), medtem ko moj 4 leta star 100 Hz Phillips dela na PAL 50. (Sedaj prvič slišim za to karakteristiko, o kateri v tehničnih navodilih mojega TVja nič ne najdem!)

Zadeva ne špila!

Sedaj otroci izvajajo razne politične pritiske, jaz pa (zaenkrat še) neko obrambo, ker se mi zdi totalno trapasto zaradi igric menjati celo TV, ker kao vsi zdajšnji flat televizorji ta famozni PAL 60 prez problema podpirajo, ate uherni pa dnarja ne dajo!

Ta PAL je po moje vhodna frekvenca signala, ki je pri nas v EU 50 Hz, v Ameriki pa 60 Hz. Nekako so mi na servisu dopovedovali, da so že igrice same pisane v tem smislu, zato bi naj bilo to nek način kodiranja. Pa da na ovitku DVDja bi moralo to pisati, pa nikjer nič ne najdem! Živim pa v Evropi in ne na Divjem zahodu!

Toliko, če že sprašuješ o 10 let starem TV za uporabo Xboxa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.590
9.268
113
Citat:
Uporabnik Minister pravi:
prejle po sluzbi nabavu Forzo 3 in sem zdele mal probu "PreRace" z Audijem R8 5.2 na 42 plazmi

ammmm, kdo tega ne proba mu bo zal, resno
cheer.gif
Kdor tega ne proba z volanom in surraundom mu bo žal, resno.
evil.gif

Tako da, skeširaj še enih 150 EUR za profi volan, pa si zmagal. Samo sranje je, ker je potem naslednja stopnja še kakšen original recaro sedež, pol pa službo izgubiš, ker sploh ne prideš več ven iz sobe
grin1.gif


Aja, pa tisti R8 je za pussyje. GTI enka s 4x4 je ta prava stvar. Ka to leti ko [censored].....
shocked-1.gif


Forza je huda, ja....
stupid-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hm ... zanimivo ... se pravi, čisto možno, da mi Xbox sploh ne bo delal ... crap ...

Forza - nevozna brez volana, ali samo še večji užitek z volanom? ista štorija kot Burns Rallyjem, ki se ga brez volana ni dalo špilat?