x000evrov - VS ali banka ali kaj tretjega?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Evo ostalo je nekaj denarja in ker inflacija ni zanemarljiva, ga je treba nekako ohranjat.
Kam z njim?
Malo me vleče v kak BRIC malo pa bi ga dal na banko kateri zgoraj laufa baner
Kako je z drugimi skladi?
Trenutno je vse bolj ali manj v minusu, edino BRIC (ttx 323) nekako še drži letni + in glede na pospešeno razvijanje teh trgov upam da ga bo še nekaj let.

Kak nasvet bo dobrodošel!
PS: v skladih nisem čisto frišen, je pa res da sem pred dvema letoma precej denarja pobral iz njih-eno leto prezgodaj, ampak...
probajmo znova
rolleyes-1.gif

Lp Janez
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
vpisno obdobje: od 1. 4. do 31. 5. 2008, z možnostjo predčasnega zaključka.

za depozit ko sem jaz gledal so ga imeli najboljšega volksbank, dbs in probanka. vsi med 5,2 in 5,3 za 1 leto (le da sem gledal več kot 10k€). tako da moj predlog je, da če želiš dati kot depozit, da čekiraš ponudbo vseh bank ( http://www.bsi.si/poslovanje-bank-in-podjetij.asp?MapaId=521) ter se odločiš za tisto, ki ti nudi najbolj ugodne pogoje. jaz sem izbral volksbank nakoncu, kjer je depozitni račun free in ker sem lahko prenakazal iz druge banke (pri varčevalni knjižici je potrebno prinesti v gotovini), obrestna mera je pa bila 5,3%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
moja banka nlb trenutno zgoraj v banerju oglašujo 5% za znesek večji od jurja in daljše od enega leta...
10 jurjev pa trenutno nimam, čeprav....
Časovno pa ne vem. Težko rečem, odvisno od "izrednih" prihodkov v prihodnosti in od izrednih stroškov (morebitna selitev). Najprej se mi gre predvsem zato, da čim manj požre inflacija, v sklade pa trenutno pesimistično gledam.
Najbrž bom malo razbil. Nekaj v banko, drugo pa v kak sklad. Upam da se tisti stari jurji v world mixu in MK ne bodo preveč topili. Zaenkrat sem še varno na gladini
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
tisto ko oglašujejo (nlb) če klikneš na link dobiš to, kar sem ti jaz napisal... se pravi da je že poteklo vpisno obdobje...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
na večini bank imaš možnost odpreti varčevalno knjižico, ki je ponavadi free za odpret in brez mesečnih stroškov. nekatere pa imajo tudi samo depozitni račun ki je prav tako povsem zastonj in je namenjen LE depozitom.