wireless težava (siol)

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
Pozdravljeni!

Imam težavo z wireless povezavo (dostop imam preko siola).

Povezava je vedno delala brezhibno, včeraj pa sem formatiral računalnik in ponovno vse naložil (vse driverje, ipd...). No wireless na začetku sploh ni delal, nato so mi ga na siolu ponovno zrihtali. Težava pa je v tem, da me vsake toliko časa vrže ven - npr. 1 uro dela, nato se samo od sebe prekine - klikneš repair in stvar deluje dalje... Je zelo moteče, saj nisem non stop za računalnikom...

Driverji oz. vse skupaj je enako kot pred formatiranjem...

A se komu sanja, kako bi rešil to?

Hvala za odgovore
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ponavadi je to v zvezi z driverjem.
Si probal zadnjo verzijo?

Pa kaj ti je SiOL rihtal? Na ruterju?
 

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
Ja, danes popoldne sem naložil zadnjo verzijo (upam, sem jo vzel iz Acerjeve strani; imam Acerja). Bom jutri videl, če je bil v tem vzrok...

Aja, siol mi je samo na novo skonfiguriral modem-ruter (vsaj mislim tako, ker mi ni delal wireless; potem ko je un mojster to ponovno vzpostavil, pa je zadeva začela delat
smile-1.gif
)

Upam, da je bil driver... Če ne, se še oglasim
wink-1.gif


lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Čak', iz mira je ruter WLAN nehal delovati, pol so ga popravili, čez nekaj časa pa spet pade?
Probaj malo v kombinaciji z drugimi napravami.
 

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
No, zadeva tudi z novim driverjem ne funkcionira
frown-1.gif
Po cca 0,5-1h me vrže dol.

Kar se siola in "popravila" routerja tiče - po formatiranju mi wifi ni delal. Sem klical tehnično pomoč in mi je un mojster to uredil v nadzornem centru oz. tam, kjer urejaš nastavitve routerja (192.168.1.1.)

No, stvar je začela funkcionirat, samo me dol meče. Pred formatiranjem pa se niti enkrat v 2 letih ni zgodilo, da bi me vrglo dol
rolleyes-1.gif


In se sedaj sprašujem, kje je vzrok
confused-1.gif


Torej, ima kdo kakšno konstruktivno idejo ali podobno izušnjo?

Pa hvala vsem za odgovore
cheer.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj na PC-ju drugi OS.
Taki s CD-ja ali USB ključka, da ne rabiš po disku šariti.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
581
38
28
Un stric iz siola ti po rutarju ni nič šaril, ampak samo po modemu. Vzrok je v večini primerih torrent oz. nek drugi p2p program. Omeji si število povezav, kajti router jih najbrš ne zmore sfolgat.


LP
Torus
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sem spregledal ime ruterja? Znamka?

Včeraj sem pri kolegu zinštalirat router Linksys, pa vse dela b.p. Tudi wireless.
 

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Sem spregledal ime ruterja? Znamka?

Včeraj sem pri kolegu zinštalirat router Linksys, pa vse dela b.p. Tudi wireless.

Gre za belo Siolovo "kišto", mislim, da je Iskratel... Sicer ga pa še vedno občasno meče ven, potem se spet čez čas prikonekta
confused-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni to dela, vendar sem precej daleč od centrale. Slaba linija ?
Pred kratkim je tudi crknil nek 'port' pojma nimam kaj je to, začelo se je z čezdalje bolj pogostimi prekinitvami, dokler ni stvar povsem crknila. Serviser je to na centrali zamenjal, zdaj spet dela b.p.