Wireless dostop na internet?

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Imam težavo:
- kombiniran router (LAN/WAN) od siola sem konfiguriral tudi kot wireless.
- v prenosnika sem vtaknil Asus Wireless LAN adapter in naložil gonilnike.
- ikona in properties od wirelessa kažejo povezavo, excellent strenhgt itd, vse ok, lučka na modemu mežika, na adapterju tudi.
- ko se hočem konektati na internet, ni nič.
- prej sem imel LAN žično povezavo prek routerja (tako je, na novi siolov modem/router je priključen še en router, kateri je bil prej - in je še, za drugi PC - namenjen mrežni povezavi)
- mrežna povezava še vedno deluje ok, tako na prenosniku, kot na drugem PC-ju (se pravi, prek routerja deluje BP).
- domnevam, da bi moral v nastavitve LAN na prenosniku za potrebe brezžičnega dostopa do interneta vpisati drug IP. Rad pa bi videl, da se da enostavno dostopati do neta ali preko kabla, ali preko WAN adapterja.
Sedaj nastopi problem: kako in kaj spremeniti v nastavitvah prenosnika, da bo to špilalo?
17758-icon_confused.gif


Upam, da sem bil dovolj jasen v opisu problema.
Za ustrezno rešitev nudim nagrado:sto altov.
cheer.gif

In pivo ob priliki!
nahrung002.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nisi dovolj napisal:

''- ko se hočem konektati na internet, ni nič.''

Torej se brezžično povežeš na router ali ne? Ti samo internet ne dela ali se ne moreš sploh povezat na router?

Če se ne moreš povezat nastavi pri Wireless povezavi, da ti avtomatično nastavi ip, na routerju pa vklopi DHCP.

IP od fixne LAN povezave je nekaj časa rezerviran na mac adreso LAN kartice in je zato zaseden.

BTW: Zakaj imaš priklopljen še en router?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Nisi dovolj napisal:

1) ''- ko se hočem konektati na internet, ni nič.''

2) Torej se brezžično povežeš na router ali ne? Ti samo internet ne dela ali se ne moreš sploh povezat na router?

Če se ne moreš povezat nastavi pri Wireless povezavi, da ti avtomatično nastavi ip, na routerju pa vklopi DHCP.

IP od fixne LAN povezave je nekaj časa rezerviran na mac adreso LAN kartice in je zato zaseden.

BTW: Zakaj imaš priklopljen še en router?

1) IE ali FF napišeta, da ni povezave.
2) WAN kaže, da je aktiven.

Nastavitev nisem spreminjal, so ostale od prej (ko sem imel ADSL modem in router, da so se vsi kompjuterji v mreži lahko konektali na net).
Router je ostal še od prej, mam mrežo tko razpeljano, da sem ga pustil not.
A to misliš DHCP na tastarem routerju al na tem novem (ki je v bistvu modem z dvema izhodoma za LAN in dvema za TV - ok, za tv je sam eden še, ker samo enega rabim in je wireless zasedel port 3, ki je bil prej konfiguriran kot video).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
1.) NE SPREMINJAJ TCP/IP NASTAVITVE NA LAPTOPU, ZA BOŽJO VOLJO !

2.) Če laptop prključiš s kablom na LAN priklop SiOL modema, a deluje ?

3.) Je SiOL modem nastavljen da dela kot ruter ?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik stein pravi:
1.) NE SPREMINJAJ TCP/IP NASTAVITVE NA LAPTOPU, ZA BOŽJO VOLJO !

2.) Če laptop prključiš s kablom na LAN priklop SiOL modema, a deluje ?

3.) Je SiOL modem nastavljen da dela kot ruter ?

1) Nisem nič drkal po nastavitvah.
2) Če ga priključim na novi modem direkt na port 2 (na portu 1 je tastar router), ne dela. Če ga priključim na staro mrežo, ki je povezana z routerjem - ta pa z novim modemom - dela.
3) to pa ne vem - po mojem, da je, ker ima štiri izhode - dva sta data, dva pa video (za TV komunikator) po defoltu. Na prvem izhodu (Ethernet 1) je sedaj priključen tastar router in vsi računalniki, priključeni nanj, delajo. Ethernet 2 je frej, Ethernet 3 in 4 sta video tip, na 4 je siolov TV komunikator - dela brez problema. Ko sem konfiguriral novi modem v način wireless (po defoltu je ta funkcija izključena), je posvetila lučka WAN na čelni strani (se pravi, wireless vključen), na prenosniku je ikona za brezžični prenos in kaže status Connected. Mreže ne vidim.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
DHCP mislim na starem routerju (torej modemu), ker se preko njega povezuješ.

Če si povezan wireless (torej ti modem dodeli IP) in ti internet ne dela je po moje nekaj povezano s tem, da imaš še en router gor priklopljen (kaj drugega mi ne pade na pamet). Probaj odklopit router (tisti dodatni), resetiraj modem/router in se samo poveži brezžično, potem pa poročaj.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
No, da bo bolj jasna situacija, prilagam slikco povezav. PC1 je fiksni, PC2 pa prenosnik. Router je tastar, prav tako mreža. Modem in TV komunikator sta nova. Takole povezano dela. Ne dela brezžična povezava.
Rad bi obdržal router in izkoristil wireless za prenosnika.
236492-Modem-router.JPG
 

Priponke

  • 236492-Modem-router.JPG
    236492-Modem-router.JPG
    13,1 KB · Ogledi: 264

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Na modemu še moreš vzpostaviti ppp povezavo, ker zdaj jo imaš samo na notranjem routerju. Če imaš dinamični IP, boš lahko na obeh hkrati vzpostavil, drugače pa boš moral samo na siolovem to narediti, notranji router pa na DHCP nastaviti (da bo od modema dobil IP).
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
To je blo to!
cheer.gif

PPP je bil disablan. Po spremembi v enable in vpisu user/pass vse funkcionira!
pozdrav.gif

Pivo mate v dobre, alte bom pa mal razdelu - nisem glih pr dnarju
d055.gif
).

Ne, hecam se. Kot rečeno, vsakemu po 100. +
nahrung002.gif


Hvala!
cheer.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Samo da dela
smile-1.gif


Meni ne rabiš nakazovat, že imam itak preveč. Piva pa se ne bom branil
tongue-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Tu lejt, maš že
grin1.gif

Lohk pa nazaj nakažeš. če maš višek
grin1.gif
(joke)