težave z modemom TELEKOM?

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Ali pač ne
evil.gif


Dobro leto in pol sem pri Siolu na optiki in imam že drugič identične težave.

Od Siola sem prejel modem Iskratel INNBOX V50U, ki je tudi router.
Na 1 računalnik je vezana direktna povezava preko LAN, ostale naprave pa so povezane preko WIFI (laptop in 2xmobitel).

Po kakšne pol leta so se mi začele dogajati prekinitve povezave. Na računalniku se mi je povezava spremenila v "OMEJENO", v browserju pa nisem mogel odpreti nobene strani, tudi TVIN je nehal delati. Po kakšne pol minute ali minuto kasneje (random dolžina nedelovanja), se je povezava vzpostavila nazaj in delala nekaj časa, nato pa spet prekinitve. To se je dogajalo čisto naključno, lahko v 30 minutah 10 prekinitev ali pa v samo 1.

Seveda sem poskusil tudi z WIFI in se je ravnotako prekinil (povezava se ni prekinila, prekinil se je prenos podatkov). Na modemu sicer nisem zaznal težav (uptime več dni). Naredil sem tudi reset celotnega sistema, a ni pomagalo.

Opazil sem tudi to, da v času prekinitve nisem imel dostopa do modema (v tisti 30s, ko se je sistem pobiral).

Kontaktiral sem Siol in vse razložil. Sprva so malo "težili" (po telefonu dejali, da ni prekinitev na liniji), da je napaka na mojem routerju ali povezavi, ampak sorazmeroma hitro so se strinjali z menjavo modema
cheer.gif


Dobil sem nov modem in zadeva je špilala brez problema.

Sedaj pa so se mi začeli pojavljati isti simptomi. Zanimivo je, da je od menjavi minilo ravno 1 leto.

Kdo mogoče ve, a je težava kje drugje, ali ima Telekom res tako krš zadevo, da ne dela več kot 1 leto
evil.gif


Pri prijatelju so pred kratkim priklopili optiko in je dobil malce novejši model INNBOX V60U. Ima kdo informacije s prve roke, če je ta kaj boljši, da jim zatežim ob morebitni menjavi
sprasujem se.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni je prav tako začel crkovati en modem (sicer drug model) od telekoma, pa mi je tehnik samo zamenjal napajalec zanj in mi razložil, da so pač napajalci nek škart, ki po času crkne, vmes te pa modem lepo zafrkava.
Prijazen dečko ta tehnik, manj časa je rabil do mene, kot so potrebovali na podpori, da so mi dvignili slušalko.
hysterical-1.gif
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
za menjavo softwarea nebi vedel (trenutna verzija je 6.1.225-3.23), če kaj pomaga
cool-1.gif


nevem, če je krivda ravno v napajalniku, ker bi v mojem primeru pomenilo, da je toliko elektrike, da modem ne pade dol (uptime normalno teče naprej), povezava pa se prekine
evil.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Numy-ev predlog je kar na mestu. Sem tudi jaz imel podobno težavo, katero je rešil drug napajalnik.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Kolegica ma en prastar modem od Telekoma / Siola Ganymede 822 in včasih nagaja ( no ne vem, a modem ali linija ). Škatla je definitivno dala skozi nekaj kilometrov, je rjava, brenči oz. šumi in kar lepo greje. Staro ene 6+ let.

Telekom to menja tko na lep način al je treba full zagnjavit ?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Načeloma ne komplicirajo kaj preveč. Javi jim, da linija ni stabilna in da se modem precej greje. Naj ti dajo Innbox V60 (najboljše) ali Fritz-a. Gennet Oxygen se izogibaj, ker ni najbolj stabilen.