Windows XP in težave z wlan kartico

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Zdravo,

Včeraj sem za moj (kao) htpc nabavil wlan kartico, ker mi je brezveze imet miljon kablov.
Skratka, kartico vstavim, zaženem računalnik, namestim gonilnike (samo gonilnike, ker extra softver ponavadi ustvari samo težave). Zadeva takoj najde omrežje, vpišem geslo in se povežem. Odlično.
Računalnik sem potem ugasnil, ko pa sem ga spet prižgal, ni nikakor našlo nobenega omrežja. Poskusil sem še z inštalacijo dodatnega softvera, ista zgodba, ne najde nič.
Potem sem dodatni softver odinštaliral, kartico v device managerju izbrisal, ponovno zagnal in namestil samo gonilnik in glej ga zlomka, dela iz prve.
Po resetu seveda ista zgodba.

Pri namestitvi gonilnikov windowsi sicer zajamrajo, da niso digitalno podpisani, vendar pri ostalih napravah do sedaj teh težav nisem imel (tudi pri nepodpisanih gonilnikih). Je kakšna fora z windowsi ali kaj? Bom danes poskusil še z novejšimi gonilniki (če sploh obstajajo). Kaj lahko še probam z izjemo novih gonilnikov?

Hvala z odgovore in lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Kaj lahko še probam z izjemo novih gonilnikov?
Novi OS ?

Je Windows zadnje verzije, s vsemi popravki?

(tudi če je, se mu je lahko sfuzlalo in bi ponovna instalacija lahko pomagala)
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Inštalacija je sveža, manjka samo SP3. Sicer mi ga tudi brezžična tipkovnica in miška serjejo, tako da bom verjetno poskusil vse skupaj na novo naložit, izgubit tako ali tako nimam kaj.
Zadnja možnost sicer je še vedno, da potegnem kabel, vendar bi se temu raje izognil.
Bom jutri probal, pa javim če bo kaj uspeha.