Win 2003 Server + RTL8185 Wlan PCI = težave

Luka_L

Zelenc'
26. avg 2008
5
0
1
Skratka, na Win2003 mi teče fileserver za "sharanje" datotek med tremi uporabniki. Ker mi je bilo odveči vleči kabel v klet, sem si umislil PCI wireless kartico z RTL 8185 čipom. Imam pa težave pri gonilnikih, namreč javi mi napako, da "device cannot start (Error10). Ima kdo kakšno idejo kako zadevo rešit?
Iskal sem tudi že po Googlu, uporabil več gonilnikov, tudi originalne ampak brez uspeha....

LP Luka
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
sedaj veš, da je lažje kabel povlečt, kakor se igrat z WLan zadevami.
Sicer pa povej katera kartica to je, ker realtek čip se sumljivo sliši za wireless kartico
 

Luka_L

Zelenc'
26. avg 2008
5
0
1
Kartica je neka LogiLink (www.logilink.eu) za 15€...mogoče je tuki težava, samo se mi ni zdel neki velik dnarja dajat za staro kišto...ampak zgleda da bom mogu kr mal več "plunt"...
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Ja, pomoje tudi. Če hočeš imet delujoč in stabilen Wlan, potem rabiš tudi dobro opremo. Pa problem je tudi v Win2k3 serverju, ker pač serverski operacijski sistem in brezžičnio ne greta ravno gladko skupaj. Na tvojem mestu bi vseeno potegnil kabel in imaš za cca 5 € vedno trdno povezavo.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Saj vem da dela, samo to bi uporabil če bi bila res vmes dvojna betonska armirana stena oziroma nevem kakšna ovira in poseldično ne morem spravit kabla skozi. V zadnji sili pač
 

Luka_L

Zelenc'
26. avg 2008
5
0
1
Vem da imam še možnost kabla, samo je pač malo nerodno vlečt kabel čez celo bajto :/ snel sem tudi driverje z Realtekove strani a brez uspeha; sumim, da je OS problem...če pa kdo pozna zdravilo, je pa dobrodošel
wink-1.gif


LP Luka
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Z Realtekom je bilo veliko problemov pri nastavitvah. Poskusi prestaviti na 10 Full Duplex in poročaj če je kaj drugače.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A v Ubuntu dela (samo CD vstaviš....) ?

Alex, prej preberi, o čem se tu piše, pa pol odgovarjat
wink-1.gif
 

Luka_L

Zelenc'
26. avg 2008
5
0
1
Kar se tiče prestavljanja "moda" v half/full duplex ne gre, ker v properties sploh nimam te opcije...na "navadni" mrežni ta opcija obstaja.
 

Luka_L

Zelenc'
26. avg 2008
5
0
1
Se opravičujem za pozen odgovor; vedno bolj se mi zdi, da je zadeva softwarske narave in da ima Win Server težave...bom poskusil še s kakšno live linux distribucijo in bom poročal (če seveda koga zanima)...

LP Luka
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
windows 2003 z zadnjimi popravki je isti drek kot Windows XP Service Pack 3. Na dosti mašinah crkne zvok (realtek) in isto ne dela WLAN.

Po odstranitvi raznih Service packov pa zadeva čudežno shodi... svašta..