Windows XP in omrežna mesta

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Imam en problem z prikazom omrežnih naprav na Win XP-jih (prenosnik). Ostali računalniki imajo Win 7 ali Win 10. Al je mogoče to kaj krivo.
Iz npr. Win 10 vidim računalnik Win XP.
Če grem na "moja omrežna mesta" ne vidim drugih map, ki so v skupni rabi - pa vem da so- mi javi to:

Če grem pa na " računalniki v delovni skupini" mi pa javi dole:


Vem, da sem v zadnjem času gor priključil printer in ga dal v skupno rabo, ter uporabniku (je administrator) dodelil geslo.
Poskusil sem popraviti z MicrosofFixit-om pa ni pomagal nič.
Šel sem pod User account in vidim, da imam administratorske pravice.
Ima kdo kakšno idejo zakaj je tako nastalo, ker imam v spominu, da je to predtem ali pa nekoč delalo - res pa je, da dolgo časa ni bil v uporabi.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Našel sem samo Server računalnikov pa ne, razen če iščem z napačnimi ukazi.
sprasujem se.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Šlo je predvsem za napačne ukaze. Prvo sem vidu, da morata biti obvezno 2 backslasha, potem pa točno ime računalnika glede na veliko in malo črko, ter razne pomišljaje ki se tudi pojavljajo. Potem sem še ugotovil, da nekih map na WIN 7 niso bile dane v skupno rabo, seveda če jih ni ti potem tudi druzga računalnika ne vidi. Tako sem moral najprej vse mape katere so aktualne dati v skupno rabo, potem si zapisat pravo ime računalnika, potem pa samo vtipkati in povezati. Ni preveč zakompliciranega, sam ni mi bilo jasno zakaj so se prej vidle (kakor imam v spominu) sedaj so pa zginle povezave.