windows 7 čez visto

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
NA računalniku sem imel instalirano Visto. Nato sem posnel na novo windows 7. zaženu sem ga iz sistema viste. sedaj pa ko imam že instaliran windows 7 imam še vedno na c disku mapo windows old. notri je še vista. se da oz je to možno zbrisat? se mi bo kej poznalo kar imam trenutno instalirano? probal sem jo že zbirisat ročno vendar ko sem računalnik ponovno zagnal so mi v Start-Vsi programi kar izginili sedanji programi. tako da sem mogu obnoviti sistem na zgodnejši čas da sem dobil nazaj vse.
Moram na novo namestit windows 7 da mi formatira disk? Ko sem ga naložil iz sistema mi ni nikjer opozorilo da bo kaj formatiralo.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Opciji sta:

- upgrade
- clean install


Ti si očitno izbral prvo opcijo. Če želiš sveže Windowse, brez navlake na disku, med inštalacijo (tisto, kjer se sistem zbudi z DVDja) pobriši particijo s starimi Windowsi in nanjo namesti nove.

Seveda imej pri roki varnostne kopije vsega...
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Ce si naredil upgrade, potem lahko to mapo in se ena (ki je skrita) brez problema zbrises. Tako je bilo pri meni ko sem sel delat upgrade iz Viste na 7- Tisto mapo ½Recovery½ pa ne smes.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hočeš imeti še dalje stare programe od prej?
Pol pusti WINDOWS.OLD, ker imajo ti programi kup svoje krame tam not.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Imaš morda C:\ particijo premajhno? Koliko GB je sploh? Če imaš prostor drugje na disku, se to še vedno da prilagoditi.


Sicer pa škoda živcev. Če imaš uro časa, naredi clean install in potem pač počasi inštaliraš programe, ki jih rabiš. Med inštalacijo lahko še malo povečaš C particijo, tako da ti ne bo zmanjkovalo prostora v prihodnosti.